1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ 14 HAZİRAN TARİHİNDEN SONRA VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER BAYRAM TATİLİ SEBEBİYLE 24 HAZİRAN TARİHİNDE KARGOYA VERİLECEKTİR. İYİ BAYRAMLAR DİLERİZ...

EN 511

ELDİVEN STANDARTLARI

EN511 Soguga Karşı Koruma
EN 511

EN 511, soguga karşı koruyucu eldivenler için bir Avrupa standardıdır. Bu standart, işçilerin ellerini soguk ortamlarda korumak için gerekli olan minimum gereksinimleri belirler. –50 °C'deki konvektif ve temas ısınına karşı elleri korumak için olan tüm eldivenler için geçerlidir. Soguga karşı koruma, belli koruyucu niteliklere ilişkin 3 performans seviyesi serisinin de yer aldıgı simge tarafından ifade edilir.

EN 511 standardı aşagıdaki temel bileşenleri içerir:

EN 511 Piktogram
  • Soguk Havaya Maruz Kalma DirenciEldivenin soguk hava koşullarında ne kadar süre kullanılabilecegini degerlendirir. Bu test, eldivenin belirli bir süre boyunca belirli bir sıcaklıkta ne kadar koruma sagladıgını belirler.
  • Soguk Iletkenlik DirenciEldivenin soguk ortamlarda ısı iletimini engelleme yetenegini degerlendirir. Bu test, bir sogutma elemanı aracılıgıyla belirli bir süre boyunca eldivenin içine uygulanan soguk sıcaklıga dayanma yetenegini ölçer.
  • Soguk Su Iletkenligi DirenciEldivenin soguk suyun içinde ne kadar süreyle kullanılabilecegini degerlendirir. Bu test, eldivenin belirli bir süre boyunca soguk suya maruz kalma koşullarında ne kadar dayanıklı oldugunu belirler.

Bazı eldivenler üç koruyucu özelligin tamamı açısından test edilmemiştir. Yapılmayan testler deger yerine X ile işaretlenmiştir.

EN 511 Image 01 EN 511 Image 02
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.