450 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

 • is-elbisesi.png is-elbisesi.png
  İş Elbiseleri
 • teknik-elbiseler.png teknik-elbiseler.png
  Teknik İş Elbiseleri
 • ayak-koruma.png ayak-koruma.png
  Ayak Koruma
 • el-koruma.png el-koruma.png
  El Koruma
 • kisisel-koruyucular.png kisisel-koruyucular.png
  Kişisel Koruyucular
 • yuksekte-koruma.png yuksekte-koruma.png
  Yüksekte Koruma
 • cevre-guvenligi.png cevre-guvenligi.png
  Çevre Güvenliği
 • indirimli-urunler.png indirimli-urunler.png
  İndirimli Ürünler
 • Filtrele

  Markalar

  Renk

  Beden

  Fiyat Aralığı

  29 706

  İş Yeleği Fiyatları?

  İş yeleği fiyatları, yeleğin çok cepli, az cepli, reflektörlü, reflektörsüz yazlık, kışlık, uzun, kısa gibi birçok özelliğine bakılarak belirlenir. Dünya standartlarına uygun olarak üretilmiş işçi yeleği, iş hayatında gerek devlet kademesi gerek özel sektör hemen hemen her alanda kullanılır. Çünkü iş sağlığı ve işçi güvenliği açısından son derece gerekli ve önemli bir kıyafet olarak tercih edilir. 

  Ayrıca iş yeleği fiyatları araştırılırken uygun fiyatlı ve avantajlı modellere öncelik verilir. Bu amaçla insanların donanımı en üst seviyeye çıkarmak istenir. İş yeleği çeşitleri bakımından da pek çok farklı kategoriye sahip modeller vardır ve bu modellerin özellikleri, kullanışlılığı ve kalitesi fiyatına yansıtılır. Her sektörün kullanım alanı, şartları farklıdır, tehlike durumu değişkenlik gösterir. Bu amaçla hizmet edeceği alanın özellikleri dikkate alınarak kişisel donanıma sahip uygun iş yeleği tercih edilmesi son derece önemli bir husustur.

  İş Yeleği Nedir?

  İş yeleği; iş ortamında giyilen, kişiyi dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı koruyan, kişinin çeşitli ortamlarda (karanlık, sisli hava…)  görünür olmasını sağlayan çok fonksiyonlu giyisilerdir. İş yerleri tehlike ortamlarına göre çok tehlikeli, az tehlikeli, tehlikeli olarak farklılık gösterir. Bundan ötürü tehlikeli ortamların etkileri toplu olarak engellemenin mümkün olmadığı zamanlarda kişisel önlemler almak ve bu önlemleri uygulamak son derece önemlidir. 

  Ayrıca iş yelekleri kullanım açısından da konforlu olması gerekir. Günümüzde konfordan ziyade giysilerin koruma ve dayanıklılık özellikleri dikkate alınır. Bu da belirli bir zaman sonra iş verimliliğinin olumsuz etkilenmesine sebep olur. İş yeleklerinin hava alabilen malzemelerden üretilmiş olmasına ve vücut ısısını dengede tutabilmesine dikkat edilmelidir.

  İş Yeleği Çeşitleri Nelerdir?

  İş yeleği çeşitleri iş ortamının özelliğine göre yani, fabrika, şantiye, kazı çalışması vb. gibi yerlerin şartlarına göre farklılık gösterir. Bu yüzden iş yelekleri çeşit olarak geniş yelpazeye sahiptir. İnsan emeği günümüzde pek çok iş ortamında sıklıkla kullanılmaya devam ediyor. Birçok farklı modeli ve kullanım alanı olan iş yelekleri çalışanları birçok açıdan koruma görevi üstlenen bir araçtır. Acil sağlık ekiplerinden, güvenlik güçlerine çeşitli meslek gruplarının sağlığı ve güvenliği için fark edilebilir olmayı amaçlayan çeşitleri de mevcuttur. Bu çeşitler:

  • Anorak İş Yeleği: Su geçirmez malzemeden üretilmiş olan bu model sağlıklı malzemelerden seçilmiş yapısı ile avantajlı kullanıma sahiptir. Yaka ucuna kadar fermuarlı yapısı son derece kullanışlı ve koruyucu bir modeldir.
  • Reflektörlü İş Yeleği: Reflektörlü yelek özellikle karanlık ortamlarda kullanıcısının görünür olmasını sağlayan bir modeldir. Parlak fosforlu yapısı ile ışık tutulduğu zaman parlayan renk özelliği ile dış mekânlarda gece çalışanlar için tercih edilir. Ayrıca ağır sanayi çalışanlarında risk durumlarını ortadan kaldırmak içinde kullanılır.
  • Çift Taraflı iş Yeleği: Hem kullanış hem de avantaj bakımından oldukça cazip bir çeşit olan çift taraflı yelek, içi ve dış kısım olarak her iki yüzünüde giyinebilmesi mümkündür. Daha uzun ömürlü kullanımlarda tercih edilir.
  • Çok Cepli İş Yeleği: Çok cepli yelek, çok fonksiyonlu kullanışlılığı ile tamir ve tadilat işleri başta olmak üzere pek çok sektörün kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Tornavida, anahtar, kalem gibi ekipmanların pratik bir şekilde kullanılmasına ve muhafaza edilmesine yardımcı olur.
  • Mühendis İş Yeleği: Çalışan işçilerin pozisyonlarının birbirinden ayırılması için kullanılan yeleklerden biri de mühendis iş yeleğidir.  Mühendislerin bulunduğu çalışma sahalarının zorlu şartlarına göre koruyucu tedbirlerin alınmasında yardımcı olan bir çeşittir.
  • İkaz Yeleği: İşçi sağlığı ve güvenliği açısından gerekli olan ikaz yelekleri, yol yapım ve onarım işlerinde çalışanlar, trafiğin yoğun olduğu yerlerde görevli olan güvenlik güçlerinin görünür olmasını sağlayan yelek çeşitsidir. Özellikle gece çalışmalarında kaza riskini ortadan kaldırmada son derece önemlidir.
  • Gabardin İş Yeleği: Bu model genellikle belirli bir işletmeyi temsil eder özellikte tasarlanmış bir çeşit yelektir. Bu sayede çalışanların hangi firmada istihdam edildiği rahat bir şekilde anlaşılır.
  • Softshell Yelek: Zorlu mevsimsel şartlardan korunmak için tasarlanmış, soğuk ve rüzgâr geçirmeyen bir modeldir.

  İş Yeleklerinin Renkleri Ne Anlama Gelir?

  İş yelekleri kullanım alanı bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu bağlamda sektörel bazda kullanılan yeleklerin farklı renk seçenekleri karşımıza çıkmaktadır. Kullanım amacı işçi sağlığı ve güvenliği olan bu yeleklerin genellikle sarı, turuncu, kırmızı ve yeşil renklerde olanları tercih edilir. Renk seçiminde herhangi bir zorunluluk yoktur. Büyük şantiyelerde çalışan farklı firmaları ayırt etmek tercihen farklı renk yelekler seçilir. Özellikle dışarıdan bakıldığında fark edilebilirliği kolaylaştırmak için fosforlu iş yelekleri yani daha parlak kumaştan üretilmiş olanları kullanılır. 

  Reflektörlü olarak üretilen bu iş yelekleri, çalışanları iş kazalarına karşı koruma da yardımcı olur. Bunların yanı sıra iş yeleklerinde pozisyonların ayrımı için de iş yeleği ve baret rengi farklılık gösterir. Örneğin herhangi bir şantiye sahasında mühendisi ayırt etmek için çalışanlardan farklı renk yelek kullanması gerekir. Amaç dışarıdan daha kolay fark edilmektir. Aynı durum kamu çalışanları için de geçerli, sağlık çalışanlarından acil tıp teknisyenlerinin yelekleri genelde turuncudur. Emniyet teşkilatı personelinin giydiği ise lacivert iş yeleğidir.

  İş Yeleklerinin Su ve Rüzgâr Geçirmez Özelliği Var Mıdır?

  Dış ortamlarda çalışanların sağlığı açısından tercih edilecek iş yelekleri son derece güvenli ve koruyucu olmalıdır. Sağanak yağışlar ve kuvvetli rüzgârlar işçiler üzerinde olumsuz etki yaratacak olan zorlayıcı dış etkenlerdir. Zor şartları engelleyen ya da en aza indiren iş kıyafetleri çalışanların sağlığı için gerekli giysilerdir. Bu amaçla su itici özelliğe sahip olan işçi yelekleri yağmurlu havalarda çalışanların ıslanmasına engel olur. Aynı şekilde rüzgarın etkisini hissettirmeyen kumaşlardan üretilmiş yelekler ile işçi performansı en yüksek seviye de tutulmaya çalışılır.

  Mevsime Göre İş Yeleği Nasıl Olur?

  Coğrafya olarak dört mevsimin yaşandığı bir bölgede yaşamaktayız. Bu yüzden çeşitli sektörlerde çalışan insanların sağlığı ve rahatlığı açısından kıyafetlerin mevsimsel şartlara göre seçilmesi gerekir. Kış mevsiminde çalışmak çok yaz aylarına göre çok daha zordur. Bundan ötürü kış mevsimi şartlarında vücudun sağlıklı bir şekilde sıcak tutulmasını sağlayan polar malzemeden üretilmiş iş yelekleri tercih edilir. Kapitone iş yeleği, şişme mont şeklinde üretilmiş iş yelekleri kış mevsimine uygun olarak üretilmiş modellerin başında gelir. Ayrıca seçilen ürünlerin sıcak tutarken nefes aldıran özellikte olmasına dikkat edilmelidir.

  Yaz mevsiminde ise güneşin yakıcı ve zararlı etkisinden koruyacak kıyafetler seçilmelidir. Güneşin en yoğun olduğu öğle saatlerinde dış alanlarda çalışmak zorunda olan işçiler için, açık renkli iş yelekleri tercih edilmelidir. Güneş çeken koyu renkler insan vücuduna zarar vererek çalışma performansını düşürür bu yüzden uygun değildir. Ayrıca fileli iş yeleği modelleri de yaz mevsimi için tasarlanmıştır. Kişisel koruyucu ekipmanların doğru şekilde ve mevsimine uygun bir şekilde seçilmesi işçi sağlığı açısından önemlidir.

   

  Çözüm
  Ortaklarımız

  © 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

  Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
  Whatsapp Destek
  WhatsApp

  İletişime geçmek için tıklayınız

  Bağlan
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.