1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGODA!

Reflektörlü Yağmurluk

7 Ürün

Hi - Vis Yağmurluk Takım
Hi - Vis Yağmurluk Takım
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 8100

Hi - Vis Yağmurluk Takım
1.258,00
Gelince haber ver
Hi - Vis Yağmurluk Takım
Hi - Vis Yağmurluk Takım
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 8100

Hi - Vis Yağmurluk Takım
1.258,00
Gelince haber ver
Hi - Vis Yağmurluk
Hi - Vis Yağmurluk
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 8000

Hi - Vis Yağmurluk
1.048,00
Gelince haber ver
Hi - Vis Yağmurluk
Hi - Vis Yağmurluk
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 8000

Hi - Vis Yağmurluk
1.048,00
Gelince haber ver
Hi - Vis Yağmurluk
Hi - Vis Yağmurluk
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 8000

Hi - Vis Yağmurluk
1.048,00
Gelince haber ver
İmperteks Reflektörlü Yağmurluk Turuncu
İmperteks Reflektörlü Yağmurluk Turuncu
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

IZR SJ-002

İmperteks Reflektörlü Yağmurluk Turuncu
718,00
Gelince haber ver
İmperteks Reflektörlü Yağmurluk Sarı
İmperteks Reflektörlü Yağmurluk Sarı
Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

IZR SJ-01

İmperteks Reflektörlü Yağmurluk Sarı
TÜKENDİ
Gelince haber ver

Reflektörlü Yağmurluk

Reflektörlü Yağmurluk Fiyatları

İş güvenliği çalışma hayatında büyük önem taşımaktadır. Farklı koşullarda çalışmak durumunda kalan çalışanlar için ortama uygun koruyucu iş kıyafeti tedarik edilmelidir. Reflektörlü yağmurluklarda bu koruyucu kıyafetlerden biridir. Kar, yağmur gibi zorlu hava şartlarında su geçirmez özellikleri sayesinde rahatlıkla kullanmak mümkündür. Kepçe gibi büyük iş makineleri ile iş yaparken veya yol çalışmaları esnasında reflektörlü yağmurluk kullanılması iş güvenliğini olumlu etkilemektedir. 

Reflektör sayesinde karanlıkta veya uzakta olan insanlar fark edilebilir ve olası kazaların önüne geçilmiş olmaktadır. Reflektörlü yağmurluklar farkı beden ve uzunlukta üretilmektedir. Bu durum da fiyatlarını etkilemektedir. Bazı reflektörlü yağmurluklar bel hizasında biterken bazıları dize kadar uzanmaktadır. 

Reflektörlü yağmurlukların üretildiği kumaşın türü ve kalitesi reflektörlü yağmurluk fiyatlarını da etkilemektedir. Reflektörlü yağmurluk fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise standartlara uygun olup olmadığıdır. Gerekli kalite belgelerini barındıran yağmurluklar fiyat olarak diğerlerinden farklı olmaktadır. Reflektörlü yağmurluklar sayesinde çalışanlar soğuk hava koşullarına de direnç göstermektedir. 

Reflektörlü Yağmurluk Modelleri Nelerdir?

Reflektörlü yağmurluk modelleri renk, kumaş veya boyut olarak farklı şekillerde olmaktadır. Bazı yağmurluklar kısa bazıları uzun bazıları ise reflektörlü yağmurluk takım şeklinde olmaktadır. Alt ve üst ayrı ayrı parçadan oluşan bu takımla, yağmur ve kar gibi zorlu hava şartlarından korunmuş olunmaktadır. 

Reflektörlü yağmurluk kullanımı sadece iş güvenliği açısından değil çalışan sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Yağmurlu havada çalışmak zorunda kalan bir işçi uzun süre yağmura maruz kalır ve ıslak şekilde işini yapmaya devam ederse ciddi hastalıklara yakalanabilir. Bu durum işçinin sağlıksal ve sosyal hayatını etkilerken iş verimini de düşürmektedir. Bu nedenle gerekli koruma ekipmanlarını kullanmak önemlidir. 

Genellikle reflektörlü yağmurlukların kapüşonları olmaktadır. Bazı yağmurluklar ise gizli kapüşonlu yağmurluk şeklindedir. Normal şekilde kapüşon görünmez fakat kullanılmak istendiğinde açığa çıkarmak mümkündür. Reflektörlü yağmurluklar genellikle reflektörlü yağmurluk erkek şeklinde satışa sunulmaktadır. Fakat cinsiyet ayrımı olmaksızın kadın ve erkeklerin kullanması gereken koruyucu bir iş güvenliği ve giysisidir.

Reflektörlü Yağmurluğun Özellikleri Neler?

Reflektörlü yağmurluğun en önemli özelliği sıvı geçirmemesi ve karanlıkta giyen kişinin görünür olmasını sağlamasıdır. Özel kumaşlardan üretilen reflektörlü yağmurluklar çok yoğun sıvılara dayanıklıdır. Uzun süre yağmur altında kalınsa dahi su geçirmemektedir. Aynı zamanda vücudu sıcak tutarak ısı kaybetmesini engellemektedir. 

Diğer bir özelliği ise reflektörleri sayesinde akşam çalışmak durumunda olan çalışanların güvenliğini sağlamaktadır. Yol çalışması gibi işleri akşam yapan çalışanlar büyük iş makinelerinin onları fark etmesi için reflektörlü yağmurluk kullanırlar. Reflektörlü yağmurluğun özelliğini şu şekilde belirtmek mümkündür;

 • Reflektörlü yağmurluk %100 polyester kumaştan üretilmelidir ve rengi parlak sarı ve full reflektörlü yağmurluk olmalıdır.
 • Reflektörlü yağmurluğun kol üst kısmı ve göğüs hizasında, önden ve arkadan görünmeyi sağlayacak en az 5 cm eninde ve çift sıra reflektif bant olmalıdır.
 • Reflektörlü yağmurluk yüksek görünürlüklü malzemeden üretilmiş olmalıdır.
 • Reflektörlü yağmurluğun yaka kısmında gizli başlıklar olmalıdır.
 • Reflektörlü yağmurluğun önü 60 cm fermuarlı olmalıdır ve ez az 5 çıtçıt bulunmalıdır.
 • Reflektörlü yağmurluğun ön alt kısmında sağ ve sol olmak üzere iki adet cep olmalıdır.
 • Yağmurlukta, kol uçlarından ~8 cm içeriden başlamak üzere 6 cm boyunda kol içine kaynakla ve /veya dikişle tutturulmuş ucu lastik büzgülü aynı malzemeden bir parça olmalıdır.
 • Reflektörlü yağmurluk TS EN ISO 13688:2013’e (EN 340) standartlarına uygun olmalıdır.
 • Reflektörlü yağmurlukta bulunan tüm dikiş ve birleşim yerleri kaynak bant ile güçlendirilmiş olmalıdır.
 • Reflektörlü yağmurluk, TS EN 343 Sınıf 3 (su nüfuziyetine direnci) ve TS EN ISO 20471:2013 Class 3 (Reflektörlü bant) standartlarına uygun olarak imal edilmelidir.
 • Reflektörlü yağmurluklar uluslararası beden ölçülerine uygun üretilmelidir.

Reflektörlü Yağmurluk Nerede Kullanılır?

Reflektörlü yağmurluklar birçok işyerinde kullanılmaktadır. Açık havada yapılacak bir iş sırasında yağmur yağmasıyla birlikte ya da işin uzayıp havanın kararmasıyla birlikte reflektörlü yağmurluk kullanım ihtiyacı oluşmaktadır. Reflektörlü yağmurluklar genel olarak inşaat alanlarında, şantiyelerde ve karanlıkta çalışılması gereken işlerde kullanılmaktadır. Su ve karanlığın olduğu her yerde reflektörlü yağmurluk kullanılması çalışanın can güvenliği ve sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Reflektörlü Yağmurluk Nasıl Temizlenir?

Reflektörlü yağmurluklar özel kumaşlardan üretilmektedir. Yağmurluğun özelliklerini kaybetmemesi için doğru temizleme yöntemini kullanmak gerekmektedir. Zor hava şartlarında kullanılan yağmurluklar zaman zaman leke veya çamur gibi kirlere maruz kalabilmektedir. 

Kişi sağlığı ve görüntüsü için yağmurlukların temiz olması ve temiz kullanılması önemlidir. Reflektörlü yağmurluğu makinede yıkamak zarar verebilir ve su geçirmez özelliğinin kaybolmasına neden olabilir. Bu yüzden elde yıkamak doğru bir temizleme yöntemidir. Reflektörlü yağmurlukları elde yıkarken kullanılan deterjanda iyi seçilmelidir. Ağır kimyasal içeren temizleyiciler yağmurluğa zarar vermektedir. Bu nedenle doğal temizleyiciler kullanılmalıdır. 

Reflektörlü yağmurlukları bir kaba su koyarak ve içine karbonat veya beyaz sirke ekleyerek yağmurluğu 10 dakika içinde bekletip daha sonra ovalayarak temizlemek mümkündür. Bu sayede yağmurluk kirlerinden arınır ve özelliklerini kaybetmez. Beyaz sirke ve karbonat ise bakterilerin ölmesini sağlayarak insan sağlığını olumlu etkiler.

Reflektörlü Yağmurluk Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Reflektörlü yağmurluklar için belirlenen standartlar vardır. Alınacak olan reflektörlü yağmurluğun bu standartlara uyup uymadığı önemli bir konudur. Reflektörlü yağmurluğun belgelerini görmek gerekmektedir. Reflektörlü yağmurluklar uygun kumaştan üretilmiş olmalı ve su geçirmez olmalıdır. Reflektörlü yağmurlukların dikiş ve birleşim yerlerine dikkat edilmeli güçlendirilmiş olup olmadığına bakılmalıdır. 

Reflektörlü yağmurlukların rengi gerektiği kadar canlı olmalı ve reflektörlerinin yeterli olması gerekmektedir. Reflektörlü yağmurluklar giyilen bedene uygun olmalıdır. Büyük veya küçük yağmurluk alımı çalışanın konforunu olumsuz etkilemekte ve yağmurluğun özelliklerini azaltmaktadır. Bu durum da iş veriminin düşmesine sebep olmaktadır.
 

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.