1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGODA!

Göz Duşu

6 Ürün

500 Ml Göz Solüsyonu Ph
500 Ml Göz Solüsyonu Ph
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

BET 002

500 Ml Göz Solüsyonu Ph
702,00
Gelince haber ver
500 Ml Nacl Göz Solüsyonu Steril
500 Ml Nacl Göz Solüsyonu Steril
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

BET 001

500 Ml Nacl Göz Solüsyonu Steril
281,00
Gelince haber ver
Kapaklı Göz Duşu Seti
Kapaklı Göz Duşu Seti
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

BET 005

Kapaklı Göz Duşu Seti
1.788,00
Gelince haber ver
Kimyasallar İçin Göz Duşu
Kimyasallar İçin Göz Duşu
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

BET 004

Kimyasallar İçin Göz Duşu
1.192,00
Gelince haber ver
Toz ve Çapaklar İçin Göz Duşu
Toz ve Çapaklar İçin Göz Duşu
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

BET 003

Toz ve Çapaklar İçin Göz Duşu
842,00
Gelince haber ver
Uvex Gözlük Temizleme İstasyonu
Uvex Gözlük Temizleme İstasyonu
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

UVX 9970002

Uvex Gözlük Temizleme İstasyonu
3.875,00
3.471,00
%10
Gelince haber ver

Göz Duşu

Göz Duşu Nedir?

Sağlıklı ve düzenli bir hayat yaşamak için her organın, her hücrenin insan vücudunda önemi büyüktür. Fakat gözler, insan vücudunun belki de en hassas noktalarıdır. Görme işlevini sağlayan göz aynı zamanda öğrenme, keşfetme ve algılama gibi işlevleri de yerine getirmektedir. Bundan dolayı hem gündelik hayatta hem de iş dünyasında gözlere ekstra önem verilmeli ve korunmalıdır. İş güvenliği gereğince, gözlerin zarar görme ihtimaline karşılık olarak koruma ürünleri alınmalı ve devamlı kullanılmalıdır.

 

Hassas bir yapıya sahip olan gözler, hemen hemen her şeyden hızlı bir şekilde etkilenmektedir. Bu noktalarda gözler için zararlı olabilecek maddelerin bulunduğu ortamlarda çalışan bireyler, göz koruyucu maskeler ya da gözlükler kullanmalıdır. Çalıştıkları ortamda bulunması gereken göz duşu, özellikle bu tip maddelere maruz kalan bireyler için muhakkak kullanılması gereken bir alandır. Bir sıkıntı anında gözlere çıplak elle müdahale edilmemeli ve göz yıkama yapılmalıdır.

 

Günümüzde özellikle ağır sanayi, kimyasal ile ilgilenen fabrikalar, tarım ve madencilik gibi iş alanlarında çeşitli kazalar oluşmaktadır. Göz duşu içerik olarak %0,9 sodyum klorür içermektedir. Göze asla zarar vermeyen içeriğe sahip olması ile gözü oluşabilecek pek çok tehlikeden korumaktadır. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği kategorisinin içinde yer alan göz yıkama solüsyonu, acil durumlarda ilk yardım ürünü olarak kullanılmaktadır. İlk yardım sonrasında mutlaka bir doktora gidilmeli ve uzman tarafından müdahale yapılmalıdır.

 

Göz yıkamanın bir diğer ismi olan göz lavajı, gözlerde aşırı yanma ya da göze bir cisim girme durumlarında yapılması gereken eylemdir. Bu işlem acil yapılması gerekmektedir. Eğer kullanıcı kontakt lens kullanıyor ise işlem öncesinde muhakkak bu lensler çıkarılmalıdır. Duş içinde yaklaşık 20 dakika yıkanmalıdır. Normal su ile yıkanmasına oranla çok daha etkili olması, ürünü firmalar tarafından tercih edilebilir kılmaktadır. Çalışma alanı geniş ise belli noktalarda göz yıkama duşu bulunmalıdır.

Göz Yıkama Duşu

Olası bir kaza anında yapılacak müdahaleler hayat kurtarıcı etkiye sahiptir. İş sağlığı ve güvenliği açısından göz solüsyonu, hayati önem taşımaktadır. Bu solüsyonlar göze kaçan kir, pislik, yabancı madde ve benzeri ürünleri belirli ölçekte temizlemeye yardımcı olan ilk yardım ürünleridir. Göz için özel üretilen göz yıkama suyu, mikropları yok edici bir yapıya sahiptir. Normal maddeler için üretilen standart solüsyonlar yeterli olurken kimyasal alanlarda çalışan ve bireyler için kimyasal içerikli göz banyosu olmalıdır.

 

Göz duşu, içinde özel içeriklerin bulunduğu solüsyon, bir diğer deyiş göz suyu ile birlikte satın alınmaktadır. Ergonomik bir yapıda üretilen başlık sayesinde duş işlemi kolay ve pratik bir hâl almaktadır. Başlık üzerinde bir hazne bulunmaktadır. Bu hazne çevrildiğinde göz alanına yerleştirme yapılmalıdır. Tedirgin hissettirse de göz için üretilen bir ürün olduğu için çekinecek hiçbir konu bulunmamaktadır. Göz haznesi göze yerleştirildikten sonra solüsyon yeterli bir basınç ile göze verilmelidir. Göz duşu 10-20 dakika aralığında sürmelidir.

Göz Duşu Kiti

Pek çok farklı göz duşu istasyonu ve solüsyonu bulunmaktadır. Göz duşu seti, içerik olarak farklı malzemelerden üretilmektedir. İhtiyaca ve kullanım şekline göre şekillenen set içeriğinde bulunan solüsyonlar genel olarak 100 ml ile 1000 ml aralığında olmaktadır. Normal bakterilere karşı üretilen solüsyonlar ayrı, kimyasala karşı koruma gerçekleştiren solüsyonlar ayrı satılmaktadır. Firmanın her ikisinden de barındırması ve çalışanların sağlığını riske atmaması gerekmektedir.

 

Pazarda 3 çeşit göz duşu kiti bulunmaktadır. Set içeriği toz + toz, kimyasal + toz, kimyasal + kimyasal olarak çeşitlenmektedir. Mavi renkli duş solüsyonları kimyasal parçacıklar ya da sıçramalar için kullanılırken, yeşil renkli duş solüsyonları toz ve yabancı tanecikler için kullanılmaktadır. İhtiyaca göre tercih edilecek olan bu kitler, kapalı alanlarda muhafaza edilmelidir. Bedendeki en hassas organlardan biri olan gözleri korumak, sağlığını her daim stabil tutmak için bu tip solüsyonlar barındırılmalıdır.

Göz Duşu İstasyonu

Göz duşu solüsyonları şişeler içinde yer almaktadır. Bu şişeler göz ile yakınen temasta bulunduğu için açık alanda kalması doğru değildir. Ürünlerin gerçek anlamda muhafazası için ihtiyaç olan göz duşu istasyonu, ürünlerin güvende kalmasına yardımcı olmaktadır. Göz duşu istasyonlarının kapaklı seçenekleri kullanım açısından daha sağlıklı ve verimli olmaktadır. İşlevsel olan istasyonlar, bundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Duvara monte edilen modelleri bulunan göz yıkama cihazı, alandan tasarruf sağlamaktadır.

 

Yüksek güvenlikli koruyucu olan göz duşu istasyonu, acil durumlarda rahat kullanılmak amacıyla üretilmiştir. Bu nedenle 2 su çıkışı ve butonlu (basmalı) su çıkışı bulunmaktadır. Bu tip ürünler kumanda sistemi ile yönetilmelidir. Eller ile hiçbir müdahale edilmemeli ve göz çevresine yaklaştırılmamalıdır. Bundan dolayı istasyonlarda pedal ve kol gibi özel kontrol alanları bulunmaktadır. İstasyon içinde bulunan özel göz solüsyonu ile birlikte yaklaşık 10-20 dakika kullanılmaya müsaittir.

Göz Duşu Fiyatları

Ambalajına, markasına, modeline ve ürünlerin ebatlarına göre çeşitlenen göz duşu fiyatları, aynı zamanda istasyonlu modellere ve seyyar göz duşu ürünlerine göre de değişkenlik göstermektedir. Set halinde satılan ürünler, tek adet satılan ürünlere göre hem ürün hem de fiyat olarak daha avantajlı olmaktadır. Şişe boyutları fiyat unsurunu etkileyen en önemli detay olmaktadır. Şişenin boyutu ve setin içeriği geliştikçe fiyatlar da eskiye nazaran artmaktadır. En uygun göz duşu ürünleri için seçenekler incelenmeli ve analiz edilmelidir.

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.