1000 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Ayakkabı Numarası

Fiyat Aralığı

857 2764
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat

İş Botu

İş Botu Fiyatları

İş botu kullanımı, iş güvenliği isteyen çalışma alanlarında oldukça önemlidir. İş botu çeşitliliği ile bu ürün üzerinde fiyatların değişimi hemen göze çarpmaktadır. İş botları bazı çalışma alanlarında iş güvenliğini ve sağlığını korumaktadır. Bilinen ayakkabılara göre çok daha fazla sağlam bir yapıya sahip olacak şekilde üretilir. Bu da iş botlarının diğer iş ayakkabısı fiyatları gibi sahip oldukları fiziksel özellikleri ile ödenen ücrete değer kılmaktadır. Oldukça geniş bir fiyat aralığına sahip olmaları da bazen kafaları karıştırmaktadır. Markalarına, işlevselliklerine, kullanılan malzemesine ve kalitesine göre fiyatlandırması oluşmaktadır. 

ISO standartlarında üretilmiş yüksek performans iş güvenliği botu birçok tehlikenin önüne geçmektedir. En zor şartlarda bile rahat edilmesini sağlayan kışlık iş botu ücretleri de faturaya yansımaktadır. Fiyatına katlanarak alınan iş botları sayesinde önüne geçilemeyecek ve yaşam boyu sürecek sağlık sorunları engellenmektedir. En sık karşılaşılan iş kazalarına karşı önlemlerin alınmasında iş botları büyük rol oynamaktadır. İş botlarının fiyatlarının belirlenmesinde çelik burunlu, terletmeyen, bakteri tutmayan, aleve ve kimyasallara karşı koruyucu özelliklere sahip olması dikkat çekmektedir. Darbelere karşı sağlam yapısı ücretlendirilmesinde ve değer biçilmesinde belirleyici olmaktadır. 

İş Botu Modelleri Nelerdir?

İş botlarında kadın ve erkek modelleri yer almaktadır. Bunun yanında mevsimsel özelliklere göre de modeller belirlenmektedir. Süet ve deri kaplama çeşitlerinin yanı sıra ayakkabı modelleri de mevcuttur. Kışlık iş ayakkabısı olarak geçen model sert hava koşullarına uygun olarak üretilmektedir. Hafif iş ayakkabısı ise yaz sıcaklarında çalışmaya gayet elverişlidir. Üzeri delikli ve nefes alabilen tekstil malzemelerle üretilmiş rahat iş ayakkabısı kullanıcısının da iş gününü sorunsuz geçirmesini sağlamaktadır. Demirsiz iş ayakkabısı ise çalışma ortamının darbe alma durumu olmadığı bahçe, tarla işleri için uygundur. 

Çelik burunlu bot modelleri de özellikle inşaat, sanayi ve fabrikasyon alanlarında iş güvenliğinin tam sağlanması için önerilmektedir. Ağır aksamların kaza ile düşmesinden kaynaklı sıkıntılar iş botu çelik burun sayesinde önlenmektedir. Çift yoğunluklu taban teknoloji, çelik burun ve aşınma dayanımı yüksek yds iş botları sayesinde de iş güvenliği hissedilmektedir. Kaymaya karşı dirençli yds iş botu her koşul ve mevsim için kullanışlı olmaktadır. Bunun yanında yırtılmalara dayanıklı, rahat, sağlam ve üst düzey kaliteye sahip mekap bot modelleri de iş botları arasında yer almaktadır. 

İş Botu Özellikleri Nelerdir?

İş botunun kullanılacak sektör alanına göre uygun gelecek özelliklere sahip olması gerektiği her fırsatta vurgulanmaktadır. Darbelere, cisim batmasına, soğuğa veya sıcağa hatta sıkışma risklerine karşı üretim özelliğine sahip iş botları vardır. Ucu bir metre yükseklikten düşen yirmi beş kilogram ağırlığında bir ağırlığa karşı koyma özelliğine sahiptir ve öyle olmalıdır. İş ayakkabısının özelliklerinin başında antistatik ve kaydırmaz tabanlı olması gelmektedir. Yanmaz bot özelliği taşıması da yüksek ısıda çalışanların dikkat ettiği bir unsurdur. Her iş koluna göre kadın ve erkek yapısına sahip olması da bir diğer özelliğidir. Numara seçeneklerine göre bilek ve ayağı yormaması iş botunda aranan bir diğer özelliktir.  

Dünya iş botları standartlarında üretilmesi gerekmektedir. İş botları içindeki inşaatçı botu özellikleri ise taban, burun ve ek korumalı olan özel tasarımlara sahiptir. Terlemeyi önleyen iç astarları sayesinde hava aldıran yapısı rahat kullanılması sağlar. Tabanında asit, yağ, birçok kimyasal ve iş botu su geçirmez desteği bulunmaktadır. Hafif ve kullanışlı olması sayesinde çalışma alanında seri ve konforlu hareket etme olanağı yaratmaktadır. İş botlarının temizliği ve hijyeni de kolay yapılmaktadır. Mostarları çıkarılabilme özelliğine sahip olduğu için havalandırılması ve koku oluşumunun önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Bu özellikleri ile iş botları, normal botlardan ayrılmaktadır. 

İş Botu Ölçüsü Nasıl Alınır?

İş botları genellikle otuz altıdan kırk beşe, hatta kırk yedi ve kırk sekiz numaralara kadar çıkabilen farklı ayakkabı numaraları ile kadın ve erkek kullanıcıları için üretilmektedir. Bu sayede kadın ve erkek ayak yapısına göre seçim yapılması kolaylaşmaktadır. Kadın ve erkek modelleri içinde iş botu ölçüsü alırken ayağı sıkmayan, rahat ettiren ve konfor sunan numaraları tercih etmektedir. Bazı iş botu modellerinin içinde, iş botlarının yarım numara büyük olmasına dikkat edildiği vurgulanmaktadır. Özellikle kışın zor ve çetin çalışma koşullarında iş botlarının içine giyilecek kalın çorap payının da göz önünde tutulması gerekmektedir. Bütün bunların yanında iş botunun ağırlığının da bir kilogramı geçmemesi kullanıcısının mesaisi sırasında zorluk yaşamamasını sağlayacaktır. 

İş botu ölçüsünün alınmasında ise ayaklarda hiçbir şey yokken, topukların duvara değecek biçimde duvara yaslanılması gerekmektedir. Daha sonra en uzun ayak parmağının karşısına yerleştirilen kitap gibi ağır bir eşya ölçü almakta yardımcı olacaktır. Eşya ile duvar arasındaki mesafenin ölçülmesi ile iş botu için ayak ölçüsü alınmış olunur. Atak ölçüsü tablosu sayesinde iş botu numarası belirlenebilmektedir. Eğer numara arada çıkıyor ise de büyük olan seçilmektedir. Farklı iş ayakkabısı veya bot modellerinden ayağınıza en uygun ölçüyü seçmek oldukça önemlidir. Çok sıkı ya da ağır bir şekilde giyilen iş botları terlemeye neden olacağından mantar oluşumunu sağlamaktadır. Ayağa uygun ölçülerde iş botu tercihi, başka birinin ayakkabısını kullanmama, pamuklu çorap seçimi ve ayak temizliğine önem verilmesi gerekilmektedir.

İş Botu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İş botu alınırken çalışma alanının gerektirdiği özelliklere göre seçim yapmak gereklidir. Buna göre yapılan iş için gerekli iş botunun özellikleri tespit edilir. Mesela çalışma ortamında yüksek ısı, elektrik akımı, kayma riski, kimyasal olup olmadığı sorgulanmaktadır. İnşaatlarda çivi gibi batıcı ve kesici cisimlerden korunmak adına taban koruması gerekliliği de unutulmamaktadır. İş güvenliği adına tehlikeleri ortadan kaldırmak ve etkilerini azaltmak için risk analizlerinden faydalanılır. Analizler doğrultusunda iş botunun burun koruyucu koşulları ve batmaya bağlı plaka delinme direnci unsurlarına dikkat edilir. Ayrıca,  batmaya dayanıklı plaka bükülme ve ayak üst bölümü koruyucusu ile sıcağa ve soğuğa karşı yalıtım, yere basma bölgesinin enerji absorpsiyonu diğer önemli konulardır. Örneğin elektrik işleri için alınacak elektrikçi botu için elektrik direnci özelliğine bakılmaktadır. Yalıtkan özellikte bot seçimi yapılmaktadır. Elektrikçi botunda kesinlikle metal parçalara yer verilmemesi gerektiği belirtilmektedir. Kaynakçı botu alınırken de sıcağa karşı dayanıklılığına bakılmaktadır. Aynı durum yol inşaatı işlerinde kullanılacak iş botu için de geçerli olmaktadır. Sıcak asfalt tehlikesi nedeniyle sıcağa karşı direnç özelliği aranmaktadır.

Güvenlik standartlarına uyumlu ve yüksek koruma performansına sahip olması iş botlarının seçiminde büyük önem taşımaktadır. Kompozit malzemeler kullanılarak üretilen iş botlarının stil sahibi olması da kullanıcısını memnun etmektedir. İş botları eğer avrupa ve uluslar arası standartlara göre ise yoğun kimyasal tehlikelere karşıda büyük bir koruma oluşturmaktadır. Bu standartları sağlayıp sağamadığını belirleyen testlerden geçmiş olması iş botu alımında dikkat edilmesi gerekilen bir başka konudur. İş botu kullanımının gerektiği durumlara göre yapılacak seçim sayesinde, yaşanabilecek iş tehlikesinin önemli bir ölçüde azaltacağı unutulmamaktadır. Hayat boyu yaşanabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek adına iş botu alınırken bütün kriterlerin gözden geçirilmesi vurgulanmaktadır.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.