1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER  AYNI GÜN KARGODA!

Kaynak Gözlüğü

2 Ürün

3M 2845 Kaynak Gözlüğü Polikarbonat (IR 5) AS/AF
3M 2845 Kaynak Gözlüğü Polikarbonat (IR 5) AS/AF
Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

3M 2845

3M 2845 Kaynak Gözlüğü Polikarbonat (IR 5) AS/AF
TÜKENDİ
Gelince haber ver
3M Gözlüküstü Kaynak Gözlüğü (Ir 5)
3M Gözlüküstü Kaynak Gözlüğü (Ir 5)
Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

3M 2805

3M Gözlüküstü Kaynak Gözlüğü (Ir 5)
TÜKENDİ
Gelince haber ver

Kaynak Gözlüğü

Kaynak Gözlüğü Fiyatları

Kaynak işlemi esnasında, kaynak gözlüğü kullanımı oldukça önemlidir. Çeşit açısından zengin olan kaynak gözlüklerinin fiyat skalası da geniştir. Gerek farklı markaların ürünleri olması gerekse malzeme kalitesi açısından kaynak gözlüğü fiyatları farklılık göstermektedir. İşlevsel bir ürün olan bu gözlüklerin, farklı donanımlara sahip olması da fiyatları etkilemektedir. Yani kaynak gözlüğü alırken teknik donanımlarına dikkat edilmektedir. Sadece gözlerin korunması için alınan klasik kaynak gözlüğünün ücreti de uygundur. Klasik bir kaynak gözlüğüne ek olarak donanımlar fazlalaştıkça da faturadaki rakamın arttığı görülmektedir. 

Ürün özelliğinin de fiyatı etkilendiği belirtilmektedir. Mesela otomatik kararma özelliğine sahip gözlüğün diğer modellere göre yüksek ücretli olması buna iyi bir örnektir. İşlevsel ve sağlıklı ayrıca kaliteli modeller fiyat açısından da değerlendirilmelidir. Yüksek standart kullanımı ile alıcılarla buluşan kaynak gözlüklerinin fiyatları birçok yönden incelenmektedir. Gün içinde uzun süre kullanımı ve gerçek güvenlik sağlaması açısından bakıldığında fiyat performansının etkisi düşmektedir. Alınan kaynak gözlüğünün standardı ve yapılan işin yükümlülüğü göz önünde tutulmaktadır. İş güvenliği açısından büyük önem taşıyan kaynak gözlüklerinin fiyat değerlendirmesi yapılırken bu unsurlara da dikkat edilmektedir.

Kaynak Gözlüğü Modelleri Nelerdir?

Kaynak yaparken kullanılan kaynak gözlüklerinin üretimde birçok marka yer almaktadır. Markaların ayrıca kendi ürün seçenekleri içinde de farklı modelleri bulunmaktadır. Kaynak gözlüğü çeşitleri arasında yalnızca gözleri koruyan modeller dışında yüzün tamamını koruyan modeller de yer almaktadır. Model seçiminde dikkat edilmesi gerekilen unsur ise ihtiyacın belirlenmesidir. İhtiyaçlara göre modellenen kaynak gözlüklerinin asıl amacı gözleri korumaktır. Pratik kullanım imkanı yaratan otomatik kararan kaynak makinesi gözlüğü oldukça tercih edilen modellerdendir. Elektrikçi gözlüğü modeli ise kırılmaya ve çizilmeye karşı dirençlidir. Lens buğulanması olmayan, açı ayarlı bu gözlükler zerrecik ve sıçramalara karşı koruma sağlamaktadır.

Farklı modellere sahip olan kaynak gözlükleri, gözün kaynak işlemi sırasında ortaya saçılan malzemelerden korunmasına yönelik tasarlanmıştır. Her bir kaynak gözlüğü modellinin başlıca görevi de budur. O yüzden işlevsellik ön plandadır. Kaynak gözlüğü ile kaynak yapılırken gözlerin kolaylıkla korunması gerekmektedir. Aynalı kaynak gözlüğü modelleri yüksek koruma sağlayan özelliği ile uzun saatler boyu çalışma imkanı sunmaktadır. Çift maksatlı kaynak gözlüğü de yumuşak çerçevesi, her yüz şekline uyum sağlaması, terlemeyi önleyen aparatı sayesinde tercih edilen modellerdendir. Bu modellerin yanında lehim gözlüğü de sağlam ve dayanıklı polikarbonat ambalaj sayesinde doğrudan ve çevresel tehditlere karşı koruma sağlamaktadır. Metalle dayalı inşat işleri ve ahşaba dayalı marangoz işlerinde kullanımı uygundur. Her bir kaynak gözlüğü modelinin kullanışlı, pratik ve ergonomik olmasına dikkat edilmektedir. Sağlıklı koşullarda çalışma imkanı sunan kaynak gözlüğü modelleri güvenliğin tam sağlanmasını desteklemektedir.

Kaynak Gözlüğü Özellikleri Nelerdir?

Profesyonel bir kaynak gözlüğü, yüksek hassasiyet özelliğine sahiptir. Kaynak işlemi sırasında iyi verimlilik göstererek gözlere zarar vermemesi, koruma işlevselliği göstermektedir. Parlama önleyici ve kaynak koruyucu özellikleri de belirtilmektedir. Güvenlik performansı bir kaynak gözlüğünün en önemli özelliğidir. Bazı kaynak gözlükleri göz dışında, alın ve yanak korumalarına da sahiptir. Göz çevresi ve yanı koruma düzeneği olan kaynak gözlükleri de mevcuttur. Konfor ve optimum oturma özelliği arttırılmış koruma sağlamaktadır. Genelde üç konumlu olarak ayarlanabilir sap uzunluğunun olması bazı kaynak gözlüklerinde aranan bir özelliktir. Kaynak gözlüğü kaynak işi sırasında sürekli takılmalıdır. Kullanıcısının bütün gün gözünde olma durumu vardır. Bu yüzden kullanırken daha fazla konfor özelliği sunmalıdır. Rahat kullanımı ve denge için sapları üzerindeki yumuşak pedler önemli bir tercih sebebidir. Birçok kaynak gözlüğünde açılabilir lens, optimum kişisel koruma ve kişinin yüzüne, kulak arkasına tam oturmasını sağlayan kişisel ayarlama özellikleri bulunmaktadır. 

Kaynak gözlüğü özellikleri iş yüküne göre doğabilecek iş riskleri göz önüne alınarak belirlenmektedir. Solunum ve koruma maskeleri gibi iş güvenliği koruyucuları ile de ideal uyum içinde olması bir diğer önemli husustur. Kaynak güvenlik gözlükleri, kaynakçı flaşından korunmak için daha koyu bir lens gerektiren ark kaynağı için tasarlanma özelliğine de sahiptir. Kaynak tarafından üretilen ısı ve optik radyasyondan gözlere oldukça zararlıdır. Kaynak yapan kişi fark etmeden bu ısı ve optik radyasyon göz yaralanmasına neden olabilir. Bu durumdan korumak için tasarlanan kaynak gözlükleri iş güvenliği için önem teşkil etmektedir.

Kaynak Gözlüğü Nerede Kullanılır?

Yapılan incelemeler neticesinde gözler için risk oluşturan tehlike nedenlerinin yüksek sıcaklık, tozlar, kimyasallar, optik radyasyon ve darbe olduğu saplanmıştır. Bu yüzden kaynak gözlüklerinin kullanım alanları oldukça geniştir. Sadece kaynak işlemi sırasında kullanımı dışında gaz kaynağı ve alev kesme işlemlerinde de kullanılmaktadır. Üretim alanları, trafolar, elektrik santralleri, madencilik, inşaat, kimya laboratuarları, gıda, gemicilik ilk akla gelen kullanım ortamlarıdır. Bunlar dışında otomotiv üretim sektöründe, hava alanlarında ve ilaçlama endüstrisinde gibi çeşitli alanlarda birçok amaç için kullanılmaktadır.  Az ve çok ışık,  ışını ve infrared ışınları olan yerlerde kullanılarak farklı lens yapısı sayesinde korumayı yüksek performansla gerçekleştirmektedir. 

Bazı durumlar ışık ve ışınlar dışında, mekanik riskler taşımaktadır. Örneğin çapak sıçramalarının olduğu çalışma ortamlarında, çarpmalara dayanıklı, çapak ve parçacıklardan kaynak gözlüğü gözü korumaktadır. Tozlu ortamlarda lastikli toz geçirmeyen kaynak gözlükleri kullanılmaktadır. Buğulanmanın işi aksatacağı çalışma ortamlarında da buğulanmama özelliği sayesinde kaynak gözlüğü tercih edilmektedir. Bütün bunların yanında dizüstü bilgisayar ve bilgisayar mavi ışığının büyük bir oranını absorbe etmektedir.  Böylece ofiste ve evde ayrıca günlük kullanımda da yer edinmiştir. 

Kaynak Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İş gözlüğü standartlarına uygunluk bir kaynak gözlüğünün olmazsa olmazıdır. Kaynak gözlüğü iş güvenliği ve sağlığı açısından önemli bir konudur. Bu yüzden gözlük seçiminde danışmanlık alınmaktadır. İSG değerlendirme raporlarına başvurulmaktadır. Uzman desteği ile sağlanılan bilgi ve tavsiyeler sayesinde alınan kaynak gözlüğü, kişisel korunma donanımını desteklemektedir. CE belgesi olan ve ilgili EN standartlarına sahip kaynak gözlüğü kullanıcıda tam koruma sağlamaktadır. Darbelere dirençli lens seçimine ve çerçeveleri kadmiyum içermemesine de dikkat edilmektedir. Alerjiye sebebiyet vermeyen yumuşak yapılı kaynak gözlükleri sayesinde bütün gün boyunca rahat çalışma sağlanmaktadır. Başa ve göze uygun şekilde ayarlanabiliyor olmasına da dikkat edilmektedir. Malzeme kalitesi ve kanserojen maddeler içermemesi de önem verilmesi gerekilen konular içindedir. Kaynak yapan kişi gözlük kullanıyorsa, kaynak gözlüğü alınırken numaralı gözlükler ile uyumlu kullanılabiliyor olmasına dikkat edilmektedir. 

Kafaya baskı yapmayan, görüş alanını kısıtlamayan çerçeve yapısına sahip kaynak gözlükleri seçilmektedir. Böylece uzun saatler boyunca rahatlıkla çalışabilme imkanı doğmaktadır. Zaman içinde meslek hastalıklarına karşı korunmak amacı ile tam donanımlı ve performans sahibi kaynak gözlüğü alınmaktadır. Göz çevresinin ve korneanın farkında olunmadan zarar görmesi ileride dönüşü olmayan kötü sonuçlara yol açmaktadır. Göze temas edecek en ufak bir parça bile görme yetisinin kaybedilmesine neden olabilmektedir. Parlama karşıtı, ısı geçirmemesi ve dayanıklılık kaynak gözlüğünün olmazsa olmazları arasına girmektedir. Kaynak gözlüğü alırken yüksek sıcaklıkla yapılan işlemler esnasında tam koruma sağlayabiliyor olması da dikkat edilmesi gerekilen önemli unsurlarından biridir. 

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.