750 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

366 1852
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat
Polar Ceket
Yeni
Polar Ceket
366,00
TEKLİF İSTE
Polar Ceket
Yeni
Polar Ceket
366,00
TEKLİF İSTE
Polar Ceket
Yeni
Polar Ceket
366,00
TEKLİF İSTE
Polar Ceket
Yeni
Polar Ceket
366,00
TEKLİF İSTE
Polar Ceket
Yeni
Polar Ceket
366,00
TEKLİF İSTE
Hi-Vis Mont
Yeni
Hi-Vis Mont
1.209,00
TEKLİF İSTE
Hi-Vis Mont
Yeni
Hi-Vis Mont
1.209,00
TEKLİF İSTE
Hi-Vis Mont
Yeni
Hi-Vis Mont
1.209,00
TEKLİF İSTE
Pilot Mont
Yeni
Pilot Mont
798,00
TEKLİF İSTE
Pilot Mont
Yeni
Pilot Mont
798,00
TEKLİF İSTE
Pilot Mont
Yeni
Pilot Mont
798,00
TEKLİF İSTE
Pilot Mont
Yeni
Pilot Mont
776,00
TEKLİF İSTE
Pilot Mont
Yeni
Pilot Mont
776,00
TEKLİF İSTE
Vizwell WJK 04 Oxford Mont
Yeni
Vizwell WJK 04 Oxford Mont
987,00
1.271,00
%22 İndirim
TEKLİF İSTE
Vizwell WJK 04 Oxford Mont
Yeni
Vizwell WJK 04 Oxford Mont
987,00
1.271,00
%22 İndirim
TEKLİF İSTE

İş Montu

İş Montu Fiyatları

İş montu çalışan insanların sağlık ve güvenliğini korumak için en temel iş giysisidir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmalar çalışanları içinde aynı özeni göstererek iş güveliği ve sağlık hakkında titiz davranmaktadırlar. Çeşitliliği oldukça fazla olan iş montu sayesinde kaliteli ürünlerle işçi güvenliğini ve sağlığını korumak mümkündür. Bazı mesleklerde çalışan sağlığı açısından iş montu kullanmak mecburi bir durumdur.

İş montu imalatı ve satışı yapan birçok marka ve firma bulunmaktadır. İş montları kumaş ve yapı olarak mevsimlik iş montu olarak sınıflandırılabilirler. Sadece mevsimsel özelliklerine değil diğer özelliklerine de dikkat etmek gerekmektedir. İş montlarının kullanım açısından görevi çalışanları dış etmenlere karşı korumak ve iş riskini en aza indirmektir. Ek olarak iş montu çalışanın işlerini rahat yapmasını sağlamaktadır. Bu nedenle her mesleğe göre farklı özelliklerde iş montu mevcuttur. İş montlarında rahatlık çok önemli bir etmendir. 

Gün boyu iş montlarıyla çalışan insanlar rahat olmadıkları sürece iş konusunda verimleri de düşmektedir. İş montu fiyatlarını etkileyen birçok farklı etmen bulunmaktadır çünkü her mesleğin ve o meslekte kullanılacak iş montunun farklı özellikleri mevcuttur. İş montu fiyatları kendi arasında farklılık göstermektedir. Fiyatı etkileyen farklı etmenler bulunmaktadır. Bunlar iş montunda kullanılan kumaş, özellikleri ve dayanıklılığı olarak sınıflandırılabilir. Çok uygun fiyatlara iş montu bulunabilir fakat bu gibi durumlarda genellikle kaliteden ödün verilmektedir. Kaliteli malzeme, fiyatla doğru orantılıdır. İş montu fiyatları da bu doğrultuda oluşmaktadır.

İş Montu Modelleri Nelerdir?

İş montu kullanımının öncelikli amacı çalışan kişiyi olası tehlikelere karşı korumak ve konforunu sağlamaktır. Çalışma esnasında giyilen iş montları ve iş kıyafetleri dayanaklı kumaşlardan yapılmalıdır. Çalışılan mesleğe göre değişmekle birlikte genel olarak iş montları sık sık kirlenmektedir. İş montlarında kullanılan malzemenin deterjan, su gibi etmenlere karşı dayanıklı olması ve yüksek sıcaklıklarda dahi daralma yapmaması gerekmektedir. 

Özellikle inşaatta çalışan işçiler, sıva boya yapan işçiler ve fayans döşeyen işçiler gibi yapılan işte hızlı kirlenme söz konusu olan işçiler için iş montu oldukça önemlidir. Bu lekeler kolay çıkabilen lekeler değildir bu yüzden iş montu giyilerek şahsi kıyafetler korunmuş olur. İş montları genel olarak renkli kumaşlardan üretilirler. Yapılan işte işçinin fark edilmesi için önemli bir noktadır. İş montu beden olarak da değişiklik göstermektedir erkek iş montu veya kadın iş montu modellerinde bedenlerde değişiklik göstermektedir. İş montu modelleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. 

İş montları panama mont, şantiye montu, pilot mont, polar ceket, iş kabanı ve softshell iş montu şeklinde isimlere ayrılmaktadır. Genellikle iş montları sıvı geçirmez olmalıdır ve kaliteli malzemeden üretilmelidir. İş montları genellikle fermuarlı, çıtçıtlı ya da cırtlı olabilir. Reflektörlü iş montu da tercih edilen iş montları arasında yer almaktadır. Aynı zaman da iş montları kapüşonlu iş montu olarak olumsuz hava koşullarına karşı da koruma sağlamaktadır. 

Bir diğer özellik olarak iş montları hem iç hem dış katmandan oluşmaktadır böylelikle çalışanlar özel eşyalarını rahat ve güvenli bir şekilde yanlarında taşıyabilmektedirler. Çalışılan işe göre değişiklik gösteren iş montlarında yanmaz iş montu da önem arz etmektedir. Yanmaz iş montunun önemi oldukça büyüktür burada söz konusu olan insan hayatıdır ve bu gibi durumlar tehlikeye atılmaya müsait değildir.  İş montlarında polyester ve poliüretan malzemeler sıklıkla tercih edilmektedir. İş montlarında farklı renk seçenekleri de söz konusudur bunlar; kırmızı iş montu, yeşil iş montu, turuncu iş montu ve fosforlu iş montu şeklinde olmaktadır.

Kışlık İş Montu Nasıl Olmalıdır?

İş montu sadece dış tehlikelerden korumak için değil aynı zaman da hava koşullarından etkilenmemek ve sağlık konusunda sıkıntı yaşamamak için de kullanılmaktadır. Normal hayatta yazlık ve kışlık kıyafetlerin özellikleri farklı olduğu gibi iş montlarının da yazlık ve kışlık özellikleri değişiklik göstermektedir. Kış aylarında daha çok soğuk hava yağış problemleri karşımıza çıkmaktadır. 

Bu nedenle kışlık iş montlarının en önemli özelliği su geçirmez iş montu ve soğuğa dayanıklı olmasıdır. Kışlık iş montları genelde içerisinde polar ceket olan bir yapıya sahiptir. Bu sayede vücut ısısını koruyarak dışardaki soğuk havaya karşı direnç sağlamaktadır. Aynı zamanda üretildiği kumaş hem hava alan ama aynı zamanda soğuk sıcak dengesini koruyarak çalışan kişiyi üşütmez özellikte olmalıdır. Kışın soğuk havalardan kaynaklı kalın giyinme durumu mevcuttur bu nedenle kışlık iş montu tam bedenimizde değil de biraz daha rahat olmalıdır.

Yazlık İş Montu Nasıl Olmalıdır?

Yaz mevsiminde konforu etkileyen en önemli nokta yüksek hava sıcaklıkları olmaktadır. Çalışılan iş alanları bazen kapalı alanlar bazen açık alanlar olmaktadır. Yüksek hava sıcaklıklarında açık alanda çalışma sağlanırken iş montunun konforu çok önemlidir. Hava alabilen, terletmeyen ve vücuda sıcaklıktan dolayı zarar vermeyen iş montları tercih etmek gerekmektedir. 

Yazlık iş montlarında renk olarak koyu renkleri seçmemekte fayda vardır. Koyu renkler güneşi ve ısıyı üzerine daha fazla çektiği için yaz aylarında koyu renk iş montu tercihi yapılmamalıdır. Yazlık iş montları ince kumaştan üretilmiş olması gerekmektedir. Kumaş özelliği bakımından ince olmalı fakat koruyuculuk ve sıvı geçirmezlik açısından dayanıklı olmalıdır.

İş Montlarının Su Geçirmez Özelliği Var mıdır?

İş güvenlik montları farklı iş alanlarında kullanılmaktadır. Çalışma esnasında her koşula hazırlıklı olmak gerekmektedir. Kapalı alanda çalışma açık alanda çalışma veya çalışma esnasında oluşacak hava koşullarını göz önüne alarak iş montları üretilmektedir. İş montlarının en önemli özelliklerinden biride sıvı geçirmez olmasıdır. Çalışma konforu ve güvenliği açısından bu oldukça önemlidir. Çalışılan bazı işlerde vücuda zarar verecek maddeler kullanılmaktadır. 

Genel olarak tüm iş montlarında sıvı geçirmez özelliği bulunmaktadır. Kaliteli bir iş montu tercihi yapılarak oluşabilecek sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır. Sıvı geçirmezlik özelliği bakımından iş montları uzun, kısa veya ara boy şeklinde üretilmektedir. Yoğun yağmur altında yapılan işlerde uzun iş montu tercihi yapılması çalışan sağlığı açısından oldukça önemlidir.

İş Montları Nasıl Temizlenir?

Her kumaşın veya her maddenin kendine özgü bir temizleme biçimi vardır. İş montları da yoğun lekelere maruz kalabilecek giysilerdir. İş montlarında oluşan bazı lekeleri sadece makine yıkamasıyla temizlemek mümkün olmayabilir. Bu sebeple ilk önce iş montunu elde sabunla yıkamak gerekir. Daha sonra iş montu bir gece o şekilde bekletilmelidir. Makine yıkaması yaparken ise ön yıkama programını seçmek gerekmektedir. İş montu temizliğinde yoğun kimyasal madde kullanmamak gerekir. 

Bu durum iş montunun kumaşına zarar vererek bazı özelliklerinin azalmasına veya ortadan etkisini kaybetmesine sebep olabilir. İş montu için bir diğer temizleyici ise sirkedir. İyi bir leke çıkarıcı olan sirke aynı zamanda kimyasal olmadığı için iş montunun yapısını bozmadan temizlenmesini sağlamaktadır. Bazı mesleklerde iş montları çok çabuk kirlenebilmektedir. Bu nedenden dolayı sık yıkanan iş montlarını çok yüksek sıcaklıklarda yıkamakta iş montuna zarar verebilir. Doğru temizleyicileri kullanarak ve doğru ısıda temizleyerek iş montunun kullanım ömrünü daha uzun tutmak mümkündür.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.