1000 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

1077 2162
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat

İş Kabanı

İş Kabanı Fiyatları

İş kabanı fiyatları, kabanın alınacağı firma, kabanın kalitesi ve kumaş özelliklerine göre değişiklik gösterir. Yüksek fiyatlı bir ürün alınması iş kabanın kalitesini belirtir. Bir kabanın üretim standartlarına uygun olduğu standart sayısının artması kaban fiyatını da artırır. 

Soğuğa karşı daha dayanıklı veya tek bir montun birden fazla özelliği bulunduğu özel modeller bulmak mümkündür.

Çok fonksiyonlu montlar standartlara göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Ancak montun yeri geldiğinde yelek yeri geldiğinde ise bir gömleğe dönüşüyor olması tek bir mont ile birçok dış giyim ihtiyacının karşılanması sağlanır. Yazlık ve kışlık modeller olmak üzere ayrılan iş kabanları önceden alındığında daha uygun fiyatlı olabilir. Artan döviz bazında bağlı olarak mont fiyatları da artar. İş kabanına ihtiyaç duyan kişi veya firmalar güzel bir araştırma ardından vakit kaybetmeden iş kabanın temin etmelidir.

Çok sayıda çalışana sahip olan firmalar iş kabanı alırken toplu alım gerçekleştirir. Toplu alımlar sayesinde mont başına düşen maliyet azalır. Bazı firmalar toplu alımda ekstradan bir indirim uygulamaz. Özellikle de kaliteli markalar montlarının ederinin düşmemesine özen gösterir. Bu noktada kabandan beklenilen performans ile fiyat kıyaslaması yapılmalıdır. 

İş Kabanı Modelleri Nelerdir?

İş kabanı bir diğer adıyla iş güvenliği montu, iş güvenliğinde önemli öğelerden biridir. Yoğun talep gören bir kıyafet olması nedeniyle piyasada birçok farklı modelde iş kabanı bulmak mümkündür. İş kabanı modelleri belirli kategoriler altında sınıflanır.

Renklerine göre iş kaban modelleri: İş kabanları çeşitli renklerden oluşabilir. Genellikle gri ve siyah gibi koyu renkler üzerine kırmızı veya sarı şeritlerden oluşan modeller görülür. Bu şeritler fosforlu neon sarısı veya turuncu da olabilir. Fosforlu iş montu modelleri bulunur. Daha renkli, tamamı ile turuncu veya sarı olan modeller de yaygındır. Özellikle, akşam saatlerinde dış mekânda çalışan kişiler için bu canlı renkler önerilir. Işığın yeterli olmadığı alanlarda işçinin fark edilmesini sağlamaları güvenliği arttırır.

Kapüşonlu- kapüşonsuz modeller: Kış modellerinde genellikle kapüşonlu modeller ön plana çıkar. Yağmur geçirmeyen iş kabanları, kapüşonlu olmaları halinde başın ıslanmasını da önler. Dış mekanda çalışan kişiler için kapüşonlu modellerin tercih edilmesi önerilir. 

Fermuarlı modeller: İş kabanları genellikle fermuarlı üretilir. Sadece çıt çıt sistemi ile kapanan kabanlar, soğuk hava girişini yeterinde kesemeyebilir. Kaliteli üreticiler öncelikle fermuar sistemi üzerine çıt çıt sistemi ekleyerek çifte koruma sağlarlar. Soğuk kış günlerinde havanın dışarıda kalması ve montun bedeni sararak daha sıcak tutması için bu etkili bir yöntemdir. 

Astarlı ve astarsız modeller: Yazlık iş kabanlarında astarsız modeller ön plana çıkar. Bu sayede mont daha hafif ve ince olur. Astarlı modeller ise kış ayları için tercih edilir. Astar sayesinde montun kalınlığı artar ve sıcak tutma kapasitesi yükselir. Bazı özel firmalar astarların içerisine kuş tüyü ekler. Karlı iklimlerde çalışan kişiler için kuş tüylü iş kabanları önerilir. 

Fonksiyonlu montlar: Fonksiyonlu montlar, montun belirli alanlarına eklemeler veya çıkarmalar yapılarak montun farklı şekillerde giyilebilmesini sağlarlar. Kışlık bir kaban olarak alınan montun kollarının çıkarılması halinde kaban, yelek olarak kullanılabilir. Benzer bir şekilde kabanın üst kısmının çıkarılması ile kaban monta dönüşebilir. Fonksiyonlu montlar, iş güvenliği kapsamında kıyafet üreten firmaların önde gelen isimlerine ait olan modellerdir. 

İş Kabanı Özellikleri Nelerdir?

İş kabanı, işçilerin güvenliğini ve rahatlığını sağlar. Kurumsal bir düzen içerisinde çalıştığını simgelemeleri nedeniyle büyük şirketler sahada görev alan her bir işçisine iş kabanı tahsis eder. Gerek inşaat sektörü gerekse elektronik sektörü olsun tüm alanlarda belirli personeller iş kabanı giyer. Her bir kabanın özellikleri farklıdır. Kişilerin çalışma şartların uygun kabanlar tercih edilerek ergonomik bir kullanım sağlanır.

İş montu kışlık giyim için farklı özelliklerde üretilir. Daha kalın ve ısı yalıtımlı kumaşlardan üretilmeleri kişilerin üşümesini önler. Astarlı modeller sayesinde montun kalınlığı artar. İşçi montu, bel veya kalça hizasında olacak uzunluklara sahiptir. Dış mekânda çalışan kişiler için uzun modeller önerilirken iç mekandaki kişiler için ise bel hizası modelleri önerilir.

Önde gelen markalar el ısıtıcı cep teknolojisine sahiptir. Montların cep kısımlarının da astarlı olması soğuk havalarda ellerin sıcak kalmasını sağlar. Genellikle birden fazla cebi olacak şekilde üretilirler. Bu sayede çalışanlar üzerinde taşıması gereken tüm ihtiyaçlarını rahatça taşıyabilir.

İş sağlığı güvenliğine bağlı olarak belirlenen belirli standartlar doğrultusunda üretilirler. Böylece bir montun kişinin güvenliğini sağlayabilmesi için gerekli olan tüm özelliklere sahip olması sağlanır.

İş Kabanı Kumaşı Nasıl Olur?

İş elbiseleri kaban mont kumaşları özel kumaşlardır. Birkaç farklı materyalin bir araya getirilmesi ile üretilerek en yüksek verimde vücut ısısı korunması sağlanır. Astarlı modellerde astar için kullanılan materyaller de değişkenlik gösterir. 

İş kabanı genellikle polyester ve koton kumaşlarından üretilir. İç ceket ve dış ceket kısımlarında kullanılan kumaş oranları farklılık gösterir. Dış ceket için genellikle polyester kumaş kullanılır. Polyester kumaş sayesinde montun su geçirmeme özelliği bulunur. Astar kısımları ise genellikle polardan yapılır. Poların sıcak tutma özelliği sayesinde kişiler soğuk kış günlerinde daha rahat çalışır.

İş Kabanı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İş güvenliği kabanları alırken alınan iş mont modelinden tam verimle yararlanılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunur. İnternet üzerinden yapılacak araştırmalarda farklı modellerde ve fiyatlarda montlar görmek mümkündür. En yüksek fiyat performans oranını sağlayabilmek için aşağıdakilere dikkat edilmelidir.

İş pantolonu erkek ve kadın modellerinde olduğu gibi kaliteli bir iş kabanı çeşidi, EN standartlarına uygun üretilmelidir. 

Montun dört mevsim boyunca giyilmesi hedefleniyorsa çok amaçlı iş kabanı alınabilir. Mont üzerinde bulunan düğme veya cırt cırt alanları sayesinde montun belirli bölümleri takılıp çıkarılabilir. Bu sayede model ister yelek olarak istenirse iki katlı bir kaban olarak kullanılabilir. Fiyatları diğer modellere göre yüksek olan bu montlar tek bir montun dört mevsim boyunca kullanılabilmesini sağlar.

Özellikle, kışlık montlarda montun bedeni son derece önemlidir. Kişinin bedenine göre büyük bir model alınması halinde mont bedeni yeterince sarmaz. Bu durum soğuk havanın montunun içerisine girmesine neden olur ve kişiler üşür. Alınacak olan mont kişinin bedeni ile tam uyumlu olmalıdır.

Gece saatlerinde çalışan kişiler için koyu renkler yerine fosforlu renkli montlar tercih edilmelidir. Özellikle, lojistik gibi büyük kamyonetler ve araçlar arasında görev alan kişiler araç kullanıcıları tarafından fark edilmelidir. Fosforlu montlar kişilerin parlamasını sağlayarak fark edilmelerini sağlar.

Alınan modelin ergonomik olmasına ve kolların mont ile rahat hareket edebildiğine özen gösterilmelidir. Ergonomik olmayan montlar tüm gün boyunca kişilerde rahatsızlık hissi uyandırır.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.