1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGODA!

Kapitoneli Yelek

6 Ürün

Dik Yakalı Kapitoneli Yelek
Dik Yakalı Kapitoneli Yelek
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

C 4330

Dik Yakalı Kapitoneli Yelek
555,00
Gelince haber ver
Dik Yakalı Kapitoneli Yelek
Dik Yakalı Kapitoneli Yelek
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

C 4330

Dik Yakalı Kapitoneli Yelek
555,00
Gelince haber ver
Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

C 4150

Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
694,00
521,00
%25
Gelince haber ver
Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

C 4150

Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
694,00
521,00
%25
Gelince haber ver
Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

C 4150

Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek
694,00
521,00
%25
Gelince haber ver
Ultrasonic Siyah Şişme Yelek
Ultrasonic Siyah Şişme Yelek
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 7150

Ultrasonic Siyah Şişme Yelek
1.270,00
Gelince haber ver

Kapitoneli İş Yeleği

Kapitoneli İş Yeleği Fiyatları

Kapitoneli iş yeleği genellikle kışın kullanıma uygun giysilerdir. İçerisinde bulunan elyaf sayesinde oldukça sıcak tutmaktadır. Kışın zorlu ve soğuk hava şartlarında çalışanların sağlığı ve güvenliği için koruyucu ekipman giymek önemlidir. Soğuk havada açık alanda çalışmak durumunda kalan çalışanlar kapitoneli iş yeleği giymelidir. Doğru iş güvenliği sağlanamaz ise çalışanlar hasta olarak hem sağlıklarını tehlikeye atmış olurlar hem de bu nedenle iş verimi de düşmüş olur.

 

Müşteri memnuniyetine önem veren firmalar çalışan memnuniyetine ve güvenliğine de önem vermektedir. Kapitoneli iş yeleği fiyatları ürünün kalitesine göre değişiklik gösterebilmektedir. İçerisine konulan elyafı kalitesi veya kalınlığı da fiyatı etkilemektedir. Kapitoneli iş yelekleri standartlara uygun üretilmelidir. Kalite standartlarına uygun Kapitoneli iş yeleklerinde diğerlerine göre fiyat yüksektir. Bütün satılan Kapitoneli iş yelekleri kaliteli değildir. Genellikle ürün kalitesi ve fiyatları doğru orantılı olmaktadır.

Kapitoneli İş Yeleği Nedir?

Kapitoneli iş yeleği kapitone tekniğiyle üretildiği için bu ismi almaktadır. Kapitone tekniği iki kumaş arasına elyaf veya pamuk benzeri doldu maddesi koyarak birleştirmektir. Bu sayede oldukça sıcak tutan bir hale gelir. Zor ve soğuk hava çalışanların sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. 

 

Çalışanların sağlığını ve güvenliğini en iyi şekilde koruyabilmek için kış aylarında kapitoneli işçi yeleği kullanılması gerekmektedir. Cepli kapitone iş yeleği ve dik yaka kapitone yelek tercih edilen kapitoneli iş yeleği modelleri arasındadır. İstenilen her kumaşa kapitone tekniği uygulanabilir ve kumaş daha sıcak tutacak bir hale getirilebilir. İş yelekleri renklerinden kaynaklı aynı yerde çalışan çalışanların fark edilmesini sağlar. Aynı zaman da şirketlerin kendilerini tanıtmalarına yardımcı olur.

Kapitoneli İş Yeleği Modelleri Nelerdir?

İş yelekleri genellikle koruma amaçlı kullanılmaktadır. Kapitoneli iş yelekleri de soğuk hava şartlarına karşı çalışan sağlığını korumak amacıyla kullanılır. İş yeleklerinin farklı türleri vardır bunlar:

 

Anorak iş yeleği: Su geçirmez ve sağlıkla malzemelerden üretilmiştir. Yaka ucuna kadar fermuara sahiptir ve oldukça kullanışlıdır.

 

Reflektörlü iş yeleği: Reflektörlü iş yeleği genellikle gece çalışma esnasında kullanılır. Parlak sarı rengiyle ve reflektörüyle ışık tutulduğunda parlar ve giyen kişinin görünmesini sağlar. Bu özellikleriyle güvenlik açısından kullanılması gereken bir iş yeleğidir.

 

Çift taraflı iş yeleği: Kullanım açısından rahatlık sağlayan bu yeleklerin hem iç hem de dış kısmı giyilebilir şekildedir. Bu nedenle uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.

 

Çok cepli iş yeleği: Bu tarz iş yelekleri fazla cep bulundurmaktadır. Bu sayede çalışan kişi gerekli olan malzemelerini rahatlıkla yanında taşıyabilmektedir. İş açısından da konfor sağlamaktadır. Aynı zamanda verimliliği arttırmaktadır.

 

Mühendis iş yeleği: Şantiye gibi alanlarda çalışanların konumlarını ayırmak için kullanılan yelek türüdür. Aynı zamanda mühendislerin güvenliğini de sağlamaktadır.

 

İkaz Yeleği: İkaz yelekleri iş sağlığı ve güvenliği konusunda önemli bir yere sahiptir. Özellikle trafiğin yoğun olduğu karanlık noktalarda ikaz yelekleri görevlilerin görünmesini sağlar. Bu şekilde olası kazaların önüne geçilmiş olur.

 

Gabardin iş yeleği: Bu tarz yelekler genellikle bir firmayı temsil eder ve firma koşullarına göre aynı renklerden oluşmaktadır.
Softshell Yelek: Zorlu mevsimsel şartlardan korunmak için tasarlanmıştır soğuk ve rüzgâr geçirmez özellikte üretilmiştir.

Kapitoneli İş Yeleğinin Özellikleri Nelerdir?

Kapitoneli iş yeleğinin en önemli özelliği soğuk hava ve rüzgâr geçirmemesidir. Çok soğuk havalarda çalışan sağlığını korumak üzere üretilmiştir. Kapitoneli iş yeleklerinin farklı renkleri mevcuttur. İş esnasında görünmesi ve dikkat çekmesi amacıyla genellikle sarı rengi kullanılmaktadır.

 

İşyerinin tercihine göre istenilen renk seçilebilir ve tüm çalışalar aynı renk giyebilir. Şantiye alanlarında mühendisleri belli edebilmek amacıyla onlara farklı bir renk vermek gerekmektedir. Kapitoneli iş yelekleri daha çok şişme mont şeklindedir. Aynı zamanda nefes alan bir kumaşa sahip olmalıdır. Kışın soğuk kaynaklı kalın giyinilmektedir.

 

Kapitoneli iş yeleklerinin kumaşı nefes almaz işe çalışanı terleterek vücudunun tahriş olmasına sebep olabilir. Bu nedenle Kapitoneli iş yeleklerinde kumaş tercihi önemli bir konudur. Kapitoneli iş yelekleri rüzgâr geçirmez kapitoneli iş yeleği şeklinde üretilmelidir. Sadece soğuk değil su ve rüzgârda çalışan sağlığını tehlikeye atmaktadır.

Kapitoneli İş Yeleği Nerede Kullanılır?

Kapitoneli iş yeleğinin genel amacı çalışan sağlığını ve güvenliğini korumaktır. Verilen alanlarda çalışan kişilerin güvenliğini korumak amacıyla kullanılması gerekmektedir. Bu alanlar;

 

  • Şantiye ve tersane çalışanları,
  • Trafik polis ve itfaiye görevlileri,
  • Acil kurtarma ekipleri,
  • Acil sağlık ekipleri,
  • Yol yapım-onarım ve temizlik işçileri,
  • Güvenlik görevlileri,
  • Bisiklet ve motosiklet kullanıcıları,

 

Kapitoneli iş yelekleri genellikle polyester kumaştan üretilmektedir. Polyester kumaş hafif, çabuk kuruyan, ütüye gerek duymayan, hava alabilir yapıdadır. Sadece kış aylarında değil yaz aylarında da çalışanların güvenliğine ve sağlığına dikkat edilmelidir. Yüksek hava sıcaklıkları çalışanları olumsuz etkileyebilmektedir.

 

Bu nedenle sıcak hava şartlarına uygun ve açık renkli giysiler tercih edilmelidir. Yaz mevsiminde giyilmek için fileli iş yelekleri tasarlanmıştır. Bu şekilde çalışanlar yaz yaz aylarında da konforlu ve verimli bir şekilde çalışabilmektedir.

Kapitoneli İş Yeleği Kaç Derecede Yıkanır?

Kapitoneli iş yelekleri çalışma esnasında sürekli kullanılan giysiler olduğu için hızlı kirlenmektedir. Çalışan sağlığı açısından yeleklerin temiz tutulması gerekmektedir. Kapitoneli iş yelekleri 30 derece sıcaklıkta yıkanmalıdır. Fazla sıcak suda yıkamak iş yeleğinin özelliklerini kaybetmesine ve yapısının bozulmasına sebep olabilir.

 

Soğuk suda yıkamak ise yeleğin iyi temizlenmemesi sebep olur ve üzerinde kalan bakteriler sağlığa zarar verebilir. Reflektörlü iş yeleklerinin temizliğin de sadece kullanılan suyun sıcaklığı değil temizleyici de önemlidir. Ağır kimyasal içeren temizleyiciler iş yeleğine zarar vererek yapısını bozmaktadır. Bu nedenle iş yeleği doğal temizleyiciler ile temizlenmelidir. Doğru yıkama koşulları uygulanırsa iş yelekleri uzun ömürlü bir kullanıma sahip olabilmektedir.

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.