1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER  AYNI GÜN KARGODA!

Kot İş Pantolonu

2 Ürün

Reflektörlü Kot Pantolon
Reflektörlü Kot Pantolon
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

F 5110

Reflektörlü Kot Pantolon
486,00
Gelince haber ver
Çift Komando Cepli Kot Pantolonu
Çift Komando Cepli Kot Pantolonu
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

F 2018

Çift Komando Cepli Kot Pantolonu
586,00
Gelince haber ver

Kot İş Pantolonu

Kot İş Pantolonu Fiyatları

Kot iş pantolonları çalışanların güvenli bir şekilde işlerini yapmalarını ve işlerini yaparken rahat etmelerini sağlamaktadır. İş güvenliği kıyafetleri her zaman hayati derecede önem arz etmektedir. Çalışanı çalışma hayatı kaynaklı tehlikelerden korumak için koruyucu kıyafet giymek gerekmektedir. Her işin farklı tehlikeler ve gereksinimler içermektedir. Bu nedenle koruyucu iş kıyafetleri ve kot iş pantolonları da duruma göre şekillenmiştir.

Kot iş pantolonları fiyatları pantolonun üretildiği malzemenin kumaşına ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Aynı zaman da kot iş pantolonları yazlık ve kışlık olarak ayrı ayrı kullanılmaktadır. Yazlık kot iş pantolonlarında daha çok serin tutma terleme yapmama özelliği aranırken kışlık iş pantolonlarında sıcak tutma özelliği aranmaktadır. 

Kot iş pantolonlarını farklı markalar üretmektedir. Bütün kot iş pantolonları aynı kalitede değildir. Bu yüzden fiyat olarak da değişkenlik göstermektedir. Kaliteli ve uzun ömürlü bir kot iş pantolonunun fiyatı diğer kot iş pantolonlarına göre biraz daha yüksek olmaktadır.

Kot İş Pantolonu Modelleri Nelerdir?

Kot iş pantolonu çeşitlere kullanılacak işe göre şekillenmektedir. Bazı kot iş pantolonları karanlıkta dikkat çeksin ve gözüksün diye fosforlu çizgi desenleriyle üretilmektedir. Çalışan kişi bu şekilde karşıdan gelen kişinin onu görmeme ve kaza yapma gibi durumları engellemiş olmaktadır. Kot iş pantolonları sürekli kullanıldığı için ve dayanıklı olması gerektiği için çift dikişten üretilmektedirler. 

Ayrıca stres noktaları parantez dikişler yardımıyla ayrıca güçlendirilmektedir. Bazı iş pantolonları 250 gram ağırlığında olabilmektedir. Çok ağır olmamaları sebebiyle çalışanı da yormamaktadır. Zor koşullara karşı üretilen kot iş pantolonları uzun yıllar giyilebilirler. Kaliteli bir kot iş pantolonu alımı yapılması halinde yıllarca iş pantolonu masrafı yapılmamaktadır. Genellikle 2 tarz iş pantolonu üretilmektedir bunlar;

  • Reflektörlü kot iş pantolonu: Reflektörlü kot iş pantolonu fosforlu ve karanlıkta görünen renklerle şeritler şeklinde pantolonun üzerinde desen oluşturmasıyla elde edilir.
  • Çift Komando cepli kot iş pantolonu: Her iki yanında da komando ceplerine sahiptir. Çalışan bu ceplere her an ihtiyacı olan malzemeleri koyarak iş esnasında kolaylıkla alabilmektedir.

Kot İş Pantolonunun Özellikleri Nelerdir?

Kot iş pantolonları iş yerinde kullanıldığı için dayanıklı olmalıdır. Kesilmelere, yırtılmalara veya yanmaya karşı direnç göstermedir. İş güvenliği ekipmanları kullanımı çalışan sağlığı açısından önemli bir konudur. Bu nedenle kullanılacak olan koruyucu ekipmanın gerekli koşulları saplıyor olması gerekmektedir. Kot iş pantolonları rahat ve konforlu olmalıdır.

Çalışanlar kot iş pantolonları içerisinde uzun süre geçirmektedirler. Rahat olmayan iş pantolonları çalışanı olumsuz etkileyerek iş verimi de düşürmektedir. Yazlık ve kışlık olarak iş pantolonu değişikliği yapmak gerekmektedir. Mevsime uygun iş pantolonu giymek çalışan sağlığı açısında önemlidir. Kot iş pantolonları genellikle bol cepli olarak üretilmektedirler. 

Bu sayede çalışanları ceplerini aktif olarak kullanarak yapacakları işi kolaylaştırabilirler. Kot iş pantolonlarının arka bel kısımları lastikli şekildedir. Bu şekilde kişinin üzerine tam olur ve rahatsızlık vermez. Aynı zamanda kot iş pantolonları rüzgâr ve sıvı geçirmez özelliktedirler. Bu şekilde ıslak ortamlarda rahatlıkla çalışma sağlanabilir. Kot iş pantolonlarının cepleri birçok modelden oluşabilmektedir. Bunlar cırtlı cep veya telefon cebi gibi ceplerdir.

Kot İş Pantolonu Nerede Kullanılır?

Kot iş pantolonu kullanımına hemen hemen her sektörde rastlanmaktadır. Hem korucu özelliği hem de görüntü ve sağladığı kolaylıklar sayesinde kot iş pantolonu tercihler arasında ilk sıralardadır. Ağır sanayi bakım işlerinde çok fazla yağ ve kirlenme söz konusu olduğu için kot iş pantolonu kullanımı da yaygıdır.
Son zamanlarda evlere servis hizmetinin artmasıyla motokuryelerin de sayısı artmaktadır. Kot iş pantolonu motokuryeler tarafından da tercih edilen bir koruyucu giysidir. Soğuk hava şartlarında motor üzerinde açıkta giden çalışanları soğuktan korumak için kot iş pantolonları ideal bir seçimdir.

 

Kot İş Pantolonu Kaç Derecede Yıkanır?

Kot iş pantolonları yoğun iş süreçlerinde kullanıldığı için çabuk kirlenebilmektedir. Kot iş pantolonlarını ise sürekli temiz tutmak gerekmektedir. İnsan vücuduyla sürekli temas halinde olan kot iş pantolonları bakteri üretmeye müsait durumdalardır. Bu nedenle temizlenmesi iyi yapılmalıdır. Kot iş pantolonlarını makinede 30 derecede yıkamak uygundur. Daha yüksek sıcaklıklar pantolonun zarar görmesine, esneme veya çekilme yapmasına neden olabilir.

30 dereceden daha az ısılarda yıkamam ise kot iş pantolonunun iyi temizlenmemesine sebep olmaktadır. Bu nedenle yıkama sıcaklığının ayarlanması önemlidir. Kot iş pantolonunun temizliğe için sadece suyun sıcaklığı değil kullanılan temizleyici maddelere dikkat edilmesi gerekmektedir. Yoğun kimyasal içeren temizleyiciler pantolona zarar vererek özelliklerini olumsuz etkileyebilir. Genellikle iş güvenliği kıyafetlerini doğal sabunlarla yıkamak gerekmektedir.

Kot İş Pantolonu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kot iş pantolonları ve koruyucu iş kıyafetleri iş güvenliği açısından gerekli ve önemlidir. Bu nedenle bu giysileri alırken dikkat edilmedi gereken bazı noktalar bulunmaktadır bunlar;

  • Dayanıklı Olması: En önemli görevi vücudu korumak olan kot iş pantolonlarında aranan ilk özellik dayanıklı olmasıdır. Dışarıdan gelebilecek tehlike ve darbelere karşı direnç göstermelidir.
  • Kullanışlı Olması: Kot iş pantolonun yeterli depolama alanı sunuyor olması gerekmektedir. İhtiyaca göre oluşturulan cepler ve asma aparatları kullanışlılığı arttırmaktadır. Aynı zamanda reflektör şartını da taşıyor olması gerekmektedir. Genellikle 5 cm reflektörlü kot iş kıyafetleri karanlıkta çalışma güvenliği sağlamaktadır.
  • Konforlu Olması: Kot iş pantolonları terletmez yapıda ve hava alan kumaşa sahip olmalıdırlar. Uzun süre farklı hava koşullarında çalışan çalışanlar için konfor iş verimini de etkileyen bir durumdur.
  • Standartlara uygun olması: Kot iş pantolonlarının farklı özellikleri mevcuttur. Verilen özelliğe uygun olması için o özellik hakkında verilen standartlara uyum sağlaması gerekmektedir. Uluslararası yayınlanan standartlar göz önüne alınmalıdır.
Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.