1000 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Eldiven Numarası

Beden

Fiyat Aralığı

0 4213
 • Çok Satanlar
 • %İndirimdekiler
 • En Yeniler
 • Artan Fiyat
 • Azalan Fiyat

İş Eldiveni

İş Eldiveni Fiyatları

İnsanlar çalışma hayatları sırasında yaralanma ve bazen ölüme kadar giden iş kazaları ile karşılaşabilmektedir. Çalışanların sağlığını ve güvenliklerini korumak adına devlet tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu yürürlüğe girmiştir. Bu kanun ile birlikte işyerlerinde bazı yasal yaptırımlar oluşturulmuştur. Bunlardan birisi de işçinin çalışma esnasında iş eldiveni takmasının zorunlu tutulması olmaktadır. İş kazalarının büyük çoğunluğunu el ve kol kazaları oluşturmaktadır. Çalışanlar çalışma esnasında yüksek sıcaklık yüzünden oluşan farklı derece yanıklar,uzuv parçalanması ya da kesilmesi, delinme, kesilme, sıyrık, ağırlık yüzünden ezilme gibi birçok iş kazası ile karşılaşmaktadır. Sanayi ve ağır iş koşullarında çalışan işçinin sağlığını ve güvenliğini sağlamak amacıyla üretilen işçi eldiveni özel dokulara sahip olarak üretilmektedir. Kişisel koruyucu malzemelerden biri olarak bilinen iş eldiveni, doğru ve uygun ürün kullanımı yapıldığında birçok kazanın önlenmesinde önemli bir yere sahip olmaktadır.

 

Deri, nitrik, pamuk ve polyester gibi dayanıklı malzemelerden üretilen iş eldiveni fiyatları, ürünün kalitesine, markasına ve ürünün özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Farklı boyutlara ve iş kullanım alanlarına göre eldiven çeşitleri üretilmektedir. Her bütçeye hitap edebilecek çeşitte ve kalitede iş eldiveni modelleri bulunmaktadır. Her iş sahası ve oluşabilecek tehlikeler düşünülerek ürün üretimi yapılmaktadır. İş eldiveni markaları, iş sektörü bazında değişkenlik göstermektedir. Her üretici firma kendi standartlarına göre iş eldiveni üretimi yapmaktadır. Firmalar kullanıcılara tek kullanımlık ya da kullanıcıya uzun ömür vadeden ürünler de üretmektedir. Tek kullanımlık modeller uygun fiyatlara satılmaktayken, uzun ömürlü kullanım sağlayan modeller yüksek fiyatlar ile kullanıcının tercihine sunulmaktadır.

 

Birbirinden farklı detaylara ve kullanım amacına sahip iş eldiveni çeşitleri kullanıcının iş konforunu da sağlamaktadır. Sağlıktan inşaata kadar birçok sektörde kullanılan eldivenler, malzeme özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık eldiven fiyatları arasında değişikliğe neden olmaktadır. İş yerleri tarafından çalışanlara alınan iş eldiveni toptan alındığında fiyat olarak oldukça avantajlı olabilmektedir. Birçok üründe olduğu gibi eldiven fiyatlarını belirleyen birçok etken bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak markası, kalitesi, dayanıklılığı, kullanılan malzeme ve ürünün ebatı gösterilebilinmektedir.

İş Eldiveni Modelleri Nelerdir?

Sanayi sektöründe yapılan işler çok sayıda gruba ayrılmaktadır. Her iş grubunun karşılaştığı olası tehlike durumları da farklılık göstermektedir. İş tanımına göre üretilen iş eldiveni modelleri de farklılık göstermektedir. Kullanım alanlarına göre iş eldivenleri farklı standartlarla tanımlanmıştır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 

 • Mekanik risklere karşı koruma sağlayan eldivenler: EN 388:2016
 • Termal tehlikelere karşı koruma sağlayan eldivenler: EN 407
 • Kimyasallara ve mikroorganizmalara karşı koruma sağlayan eldivenler: EN 374:2016
 • Radyasyon ve radyoaktif kirlenmeye karşı koruma sağlayan eldivenler: EN 421
 • Soğuğa karşı koruma sağlayan eldivenler: EN 511:1999
 • Elektrikçi eldiveni: EN 6090

 

Elektrik eldiveni: Kauçuk ve lateks gibi doğal, sentetik, yalıtkan malzemelerden yapılmaktadır. Elektrik çarpmalarının önüne geçmektedir. Isıya oldukça dayanıklı iş eldiveni modeli olmaktadır.

 

Camcı eldiveni: Kullanıcının kesik ve çiziklerle karşılaşmasını önlemek için üretilen iş eldiveni modellerinden birisi olmaktadır. Kalın olmasından kaynaklı önyargı ile bakılsa da anatomik tasarımlı olmasından kaynaklı kullanıcıya büyük konfor sağlamaktadır. Esnek ve rahat kavrama özellikleri sayesinde kullanıcıya kolaylık oluşturmaktadır. Üretiminde şardonlu iç astar kullanılması terleme yapmasını engellemektedir. Bu özelliği sayesinde kullanıcısı tarafından tam not alan ürünler arasındadır. Bileği saran örgü bilekliği sayesinde kullanıcısına elden çıkma gibi sorunlar yaşatmamaktadır. Kesilmez eldiven olarak da bilinen eldiven modeli, üretim atölyelerinde çalışan işçilerin sağlığını korumada oldukça önemli kaza önleyici ürün olarak bilinmektedir.

 

Montaj eldiveni: Montaj işinde çalışan işçilerin ellerinin zarar görmemesi için üretilen iş eldiveni modelidir. Hassas montaj eldiveni ve deri montaj eldiveni olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Montaj işlerinde kullanılması kadar motor kullanıcılarının da tercih ettiği eldiven modeli olmaktadır.

 

Nitril eldiven: En çok kullanılan eldiven modeli olmaktadır. Eli dış etken ve kimyasal maddelerden korumaktadır. Pamuklu astar üstüne nitril kaplama yapılarak üretilmektedir. İnşaat, montaj, depolama, dağıtım, bahçe, tamirat gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Sarı eldiven, işçi eldiveni olarak da bilinmektedir. Siyah olarak da üretilen modelleri vardır. Siyah eldiven; pudrasız ve son derece hafif yapıda üretilmektedir. Kullanım alanı son derece geniş eldiven çeşidi olmaktadır. Tek kullanımlık olarak tasarlanmaktadır. İnce ve kalın modelleri bulunmaktadır. Dolphin eldiven kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ürün olmaktadır.

 

Lateks eldiven: Özellikle hastanelerde doktor, hemşire gibi sağlık çalışanları tarafından muayene sırasında kullanılmaktadır. Enfeksiyon ve bulaşıcı hastalıklara karşı yüksek koruma sağlamaktadır. Cerrahi eldiven, steril eldiven olarak da bilinmektedir. Pudralı ve pudrasız olarak üretilmektedir.

 

Petrolcü eldiveni: Yoğun mekanik işlerde kullanmak için oldukça uygun eldiven modelidir. Pamuklu kalın astar üzerine mavi nitril ile kaplanarak üretilmektedir. Oldukça dayanıklı iş eldiveni modelidir.

 

Kaynak eldiveni: Deri malzemeden üretilen yüksek ısıya dayanıklı, yanmaz ve kıvılcımlara karşı kullanıcıyı koruyan iş eldiveni olmaktadır.

 

Yanmaz eldiven: Isıya birebir temasa, aleve, ısınmış halde olan erimiş metale temasta koruma sağlayan iş eldiveni çeşididir. Isıya dayanıklı eldiven ya da yanmaz eldiven olarak da bilinmektedir. Isıya karşı yalıtım sağlamaktadır. İtfaiye görevlilerinin kullandığı yangın eldiveni olarak da bilinmektedir.

 

Vinil eldiven: PVC olarak bilinen maddeden üretilmektedir. Tek kullanımlık ürünlerdir. Sıklıkla sağlık kuruluşlarında kullanılmaktadır.

İş Eldiveni Özellikleri Nelerdir?

İş eldiveni çalışan sağlığını ve güvenliğini korumada oldukça büyük öneme sahip olmaktadır. İş eldiveni üretilen malzemeye ve kullanım amacına göre birçok çeşide sahiptir. Bu da özelliklerinin çok olduğunu göstermektedir. Hijyenik bir ortam sağlaması açısından özellikle sağlık kuruluşlarında en çok kullanılan ve sık değiştirilen ürün iş eldiveni olmaktadır. Aşınmaya karşı dayanıklı olmaktadır. İş eldiveni darbelere karşı dayanıklı kolay kolay zarar görmemekte ve delinmemektedir. Yüksek kimyasal içerikli maddelere karşı oldukça dayanıklı olmaktadır. Yüksek ısı kaynaklı oluşabilecek her türlü zararlı durumlara karşı korumaktadır. Farklı renk çeşitlerine sahip kullanım alanına göre kullanıcıya çeşitli özellikler sunan iş eldiveni ürünleri, meydana gelebilecek olası iş kazalarına karşı koruma sağlamaktadır.

İş Eldiveni Nerede Kullanılır?

İş eldiveni sıklıkla karşılaşılan iş kazalarını önlemek için oldukça önemli bir kişisel güvenlik önlemi ürünü olmaktadır. Kullanıcının yaptığı iş doğrultusunda seçtiği iş eldiveni modeli de önem teşkil etmektedir. Yapılan iş sahası değiştikçe eldiven çeşidi ve sağladığı kolaylık ve koruma da değişmektedir. Birçok iş sektöründe kullanımı artık zorunlu olmaktadır. Cam işleri, metal işler, otomotiv sanayi, sağlık, plastik sanayi, inşaat gibi birçok sektörde kullanım sağlanmaktadır.

İş Eldiveni Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tüm tehlikelere karşı koruyan tek tip bir iş eldiveni mümkün olmamaktadır. Bu nedenle kullanıcının ihtiyaç duyduğu eldiven modelini çok iyi belirlenmesi gerekmektedir. Kullanıcı pahalı eldivenlerin daha fazla koruma sağladığı gibi bir yanılgı içerisinde olmaktadır. Bazı pahalı iş eldiveni modelleri estetik görünüm ve günlük kullanıma uygun deri iş eldiveni tasarımında üretilmektedir anacak hiçbir şekilde koruma ve güvenlik sağlamamaktadır.

 

İş eldiveni alırken teknik özellikleri, malzemesi oldukça önemli olmaktadır. İş eldiveninin ebatının çalışanın eline uygun olması da iş eldiveni alırken dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri olmaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması da eldiven alırken son derece dikkat edilmesi gereken son derece önemli kriterlerden biri olmaktadır. Eldivenin kullanıcıyı rahatsız etmemesi ve konfor sağlaması için nefes alabilen yapıda olması gerekmektedir.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.