750 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Ayakkabı Numarası

Fiyat Aralığı

0 1594
 • Çok Satanlar
 • %İndirimdekiler
 • En Yeniler
 • Artan Fiyat
 • Azalan Fiyat

İş Çizmesi

İş Çizmesi Fiyatları

İş sağlığı ve güvenliği yıllardır birçok işçinin hayatını kurtarmaktadır. Alınmayan önlemler ya da uyulmayan prosedürler ise yaşanan iş kazaları sonucunda geri dönülemez sonuçlara sebep olabilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için iş sağlığı ve güvenliği uzmanının verdiği önerilere harfiyen uyulması gerekmektedir. Değinilen önemli noktalardan biri ise çalışırken giyilen kıyafetlerdir. Bu kıyafetler hem konforlu bir çalışma ortamı hem de güvenli bir çalışma ortamı için önemlidir. İş çizmeleri ise bunlardan biridir. 

 

İş çizmelerin çoğu dünya genelinde en çok üretilen üçüncü sentetik polimer plastik olan PVC denilen madde ile üretilmektedir. PVC açılımı ise polivinil klorürdür. Bu sert plastik daha esnek ve yumuşak hale getirilebilmesi için üretiminde plastifiyanlar kullanılmaktadır. İşçi çizmelerinin yaygın diğer üretim maddeleri ise kauçuk ve poliüretandır. Bu çizmeler daha esnek, hafif ve yumuşak olabilmektedir. Fakat fiyat olarak da daha pcv’ye oranla biraz daha yüksek olabilmektedir. 

 

İşçi çizmesi olarak bilinen lastik vb. çizmeler çalışanları olası sakatlanmalardan korunmak, rahat ve güvenli bir şekilde çalışabilmesini sağlamak için gerekli olan kıyafetlerden biridir. Bu ürünler aynı zamanda günlük kullanıma da uygundur.

 

Uzun ve kısa boyutlarda üretilen iş çizmesi fiyatları markasına, kalite standartlarına, üretim özelliklerine göre farklılık göstermektedir. İş çizmeleri çalışanı yağmur, çamur, yağmur, toz, dolu, kar ve kir gibi olumsuz şartlardan koruyarak konforlu bir çalışma ortamı sunmaktadır.  Aynı zamanda birçok işyerinde bu ürünlerin tercih edilmesindeki bir diğer unsur ise çalışanların ayaklarının çeşitleri kimyasallardan koruyarak ve kaygan ortamlarda kaymasını engelleyerek güvenliğini sağlamasıdır. Bu unsur işçi çizmelerini iş sağlığı ve güvenliği açısından da zorunlu kılabilmektedir. 

 

İşçi çizmesi fiyatları tüm bu konforun sağlayabilme derecesine göre de farklılık göstermektedir. Renk açısından bakıldığında ise kırmızı, mavi, siyah, yeşil, sarı çizme fiyat olarak farklılık oluşturmamaktadır. 

İş Çizmesi Modelleri Nelerdir?

İş çizmesi kullanım ortamına ve amacına göre birçok modele sahiptir. Bu çizmeler ise kullanım amaçlarına ya da belirgin üretim özelliklerine göre adlandırılmakta ve bu şekilde ifade edilmektedir. Sıklıkla kullanılanlar ise şöyledir;

 

 • Çelik Burunlu Çizme
 • Çelik Ara Tabanlı Çizme
 • Çelik Tabanlı Çizme
 • Bahçe Çizmesi
 • Su Geçirmez Çizme
 • İş Güvenliği Çizmesi
 • Çiftçi Çizmesi
 • Ortopedik İş Çizmesi
 • Balıkçı Çizme
 • İnşaat Çizmesi
 • Elektrikçi Çizmesi

Tüm bu çeşitlerinden hangisinin tercih edileceği ise kişinin ihtiyacına kalmıştır. Bunların yanı sıra kısa ve orta boy çizme modelleri bulunmaktadır. Kuru alanlar için daha çok kısa çizmeler tercih edilirken sulu, çamurlu, ıslak bölgeler için daha uzun çizmeler tercih edilmektedir. Çelik burunlu, çelik tabanlı çizme işçi güvenliği için özellikle risklerin daha yüksek olduğu ortamlarda tercih edilmektedir. Bu model oldukça sağlam bir modeldir. Ayak, bilek sağlığı sorunları yaşayan kullanıcılar için ise ortopedik iş çizmesi önerilmektedir. Yine ıslak, sulu, çamurlu bölgeler için ise su geçirmez iş çizmeleri uygun olacaktır. Çiftçi çizmesi ve balıkçı çizmesi gibi mesleki uygunluk sağlayan çizmeler ise ayrı avantaj sağlamaktadır. 

İş Çizmesi Özellikleri Nelerdir?

İş çizmesi özellikleri her modele göre farklılık göstermektedir. Fakat temel olarak bakıldığında bütün iş çizmesi modellerinin özelliği kullanıcının konforunu ve rahatlığını, güvenliği ile beraber sağlamaktır. Bu çizmeler iş sırasında onlardan beklenen özel performansı da sağlamalıdır. İş çizmeleri kişiyi çalışma esnasında yaşanabilecek çeşitli sakatlanmalardan koruyabilmektir ve bu durum aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği önlemidir. İş çizmeleri kullanım amacına uygun üretim materyalleri ile üretilmektedir. Örneğin; su geçirmez bir çizmenin üretim maddesi buna uygun olmaktadır. Ya da kış çizmelerinin içi kürklü olurken yaz çizmesinin içi için hava almayı sağlayacak bir üretim maddesi kullanılır. Bu özellikleri kullanım amacına göre şekillenmektedir. 

 

İş yerlerinde kullanılan iş çizmeleri için öncelikle iş sağlığı ve güvenliği prosedüründe belirtilen detaylara dikkat etmek gereklidir. Örneğin; inşaat ortamında kullanılan çizme ile bahçe de kullanılan çizme farklı özelliklere sahip olabilmektedir. En güvenli çizmeyi seçebilmek için muhakkak bir iş sağlığı ve güvenliği uzmanından tavsiye almak gereklidir. Örneğin; ıslak ortamlarda çalışan biri için kaymaz taban bir çizme seçilmesi gereklidir. Bu özelliğe sahip bir çizme kullanımı kişinin sakatlanmasını önleyecektir. Ya da bir inşaat işçisinin kendini temizleyen tabanlı bir iş çizmesi kullanmasını hem işini daha güvenli ve konforlu bir şekilde yapmasını sağlayacaktır hem de  performansını artıracaktır. 

İş Çizmesi Makinaya Atılır mı?

İş çizmesi özel olarak aksi belirtilmedikçe makinaya atılmamalıdır. Bu çizmenin yapısı bozabilmektedir. Her iş çizmesinin bakım talimatları farklı olmaktadır, temizliği yapılırken ise bu bakım talimatlarına uygun hareket edilmelidir. İş ayakkabıları temizliği yapılırken sivri ve kesici aletler kullanılmamalıdır. Bu çizmelerin üstüne onları ezebilecek herhangi bir şey konulmamalıdır. Kullanım süresine tavsiyesine eğer belirtiliyorsa uyulmalı, bu süreden daha uzun süre kullanılmamalıdır. Eğer her gün yıkanabilme özelliği var her kullanımdan sonra yıkanarak temizlenmelidir. Belirtilen talimatlara göre belli aralıklara boyama gibi bakımları yapılmalı, aksatılmamalıdır. 

İş Çizmesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her yıl alınmayan önlemler sonucunda yaşanan iş kazaları yüzünden birçok kişi hayatı kaybetmekte ya da sakat kalmaktadır. Bu sebeple iş güvenliği sağlayacak ürünlerin hepsi özenle seçilmeli ve aksatılmamalıdır. Doğru ürünlerin seçilmemesi yıllar sonra meslek hastalıklarının yaşanmasına da sebep olabilmektedir. İş çizmesi alırken ilk önce kullanıcının ihtiyaçları belirlenmelidir. Bu ihtiyaçlara göre genel olarak bakıldığında şunlara dikkat edilebilir;

 

 • Eğer kuru bir ortamda kullanılacaksa kısa bir çizme uygun olur. 
 • Balıkçılık yaparken kullanılacaksa tulum şeklinde çizmeler tercih edilmelidir. 
 • Suyun, çamurun, yağmurun olduğu bir ortamda çalışılıyorsa su geçirmez çizme modelleri uygun olacaktır. 
 • Eğer kullanıcın ayağında herhangi bir sağlık problemi varsa ortopedik bir çizme tercih edilmelidir. 
 • Çelik burunlu, çelik ara tabanlı çizmeler gibi çizmeler ise daha çok sanayi ortamlarında tercih edilmektedir. 
 • Kullanım konforu ve rahatlığı dışında iş güvenliği prosedürü için çizme alınıyorsa çalışma ortamına bağlı olarak aşınmaz tabanı, şok emici topuk özelliği, sıcak/soğuk geçirmez özelliği, kaymaz taban çelik burunlu olup olmadığı, anti statik özelliği, su geçirmez özelliği gibi ayrıntılara dikkat etmek gerekmektedir. 
 • Kişiye en uygun çizmeyi alabilmek için bir iş sağlığı ve güvenliği uzmanından tavsiye almak en doğru yöntemdir. Uzman kişi çalışanın yaşayabileceği çeşitli riskleri daha iyi tahmin edebilmekte ve önleyici çözümler sunabilmektedir. 
 • İş çizmesi alırken fiyatından önce özelliklerine ve kalitesine bakmak gereklidir. Kalitesiz bir iş çizmesi sonrasında yaşatacağı problemler ile kuruma daha büyük sorunlara da sebep olabilmektedir. 
 • İş çizmesi standartlarına dikkat edilmelidir. Ürün üzerinde yer alan etikette çeşitli kısaltmalar ürünün kullanımı ve özellikleri ile çeşitli bilgiler vermektedir. Ürün alınırken bu bilgiler yol gösterici olmaktadır. 

 

 

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.