1000 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Eldiven Numarası

Ayakkabı Numarası

Beden

Fiyat Aralığı

0 2261
 • Çok Satanlar
 • %İndirimdekiler
 • En Yeniler
 • Artan Fiyat
 • Azalan Fiyat
Neon Polar Ceket - Sarı - Gri
Yeni
Neon Polar Ceket - Sarı - Gri
525,00
685,00
%23 İndirim
Gelince Haber Ver
Mont Pantolon Takım - Gri - Saks Mavi
Yeni
Mont Pantolon Takım - Gri - Saks Mavi
548,00
809,00
%32 İndirim
Gelince Haber Ver
Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek - Gri
Yeni
Elyaf Dolgulu Dik Yakalı Yelek - Gri
521,00
694,00
%25 İndirim
Gelince Haber Ver
Çok Cepli Yelek - Camel
Yeni
Çok Cepli Yelek - Camel
495,00
690,00
%28 İndirim
Gelince Haber Ver
Çok Cepli Yelek - Haki
Yeni
Çok Cepli Yelek - Haki
495,00
690,00
%28 İndirim
Gelince Haber Ver
Çok Cepli Yelek - Lacivert
Yeni
Çok Cepli Yelek - Lacivert
495,00
690,00
%28 İndirim
Gelince Haber Ver
Pilot Mont - Gri
Yeni
Pilot Mont - Gri
663,00
978,00
%32 İndirim
Gelince Haber Ver
Pilot Mont - Lacivert
Yeni
Pilot Mont - Lacivert
663,00
978,00
%32 İndirim
Gelince Haber Ver
Vizwell WJK 04 Oxford Mont - Neon Turuncu
Yeni
Vizwell WJK 04 Oxford Mont - Neon Turuncu
1.078,00
1.390,00
%22 İndirim
Gelince Haber Ver
Vizwell WJK 04 Oxford Mont - Lacivert
Yeni
Vizwell WJK 04 Oxford Mont - Lacivert
1.078,00
1.390,00
%22 İndirim
Gelince Haber Ver

İş Elbiseleri

İş Elbisesi Nedir?

İş elbiseleri, işçilerin çeşitli sektörlerde çalışırken giydikleri kıyafetlerdir. Bu kıyafetler çalışılan alanın özelliğine, mevsime, gece ya da gündüz çalışma durumlarına göre farklılık gösterir. Profesyonel olarak tasarlanan iş kıyafetleri ise her bölümün alanına göre giyinmesine imkân tanır. Hareket imkânını kısıtlamayan rahat çalışma şekline sahip her kıyafet çalışanlar için gereklidir. 

İş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında çeşitli sahalarda giyilebilecek tüm kıyafetler çalışanların yaşam sahalarını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Personel kıyafetleri giyildiği takdirde çalışan kişi, iş ortamında oluşabilecek çeşitli iş kazalarına karşı koruyucu kalkana sahip olmuş olur. Gece görülmesini sağlayan reflektörlü yelekler, başın korunmasını sağlayan baretler ve ağır eşyaların düşmesi gibi durumları engelleyen çelik uçlu botlar koruyucu iş kıyafetleri arasında yer alır. 

Kışlık iş elbiseleri, kışın olumsuz hava koşullarından çalışanları korur. Özellikle çalışma sahası sürekli dışarda olan kişilerin tercih etmesi gereken bazı iş elbiseleri vardır. Soğuk havalarda soğuk geçirmeyen, içi polarlı ya da yünlü olan montlar, yağmurlu havalarda sıvı geçirmez astara sahip ceketler kış mevsimi için uygundur. Sadece bu amaçla değil iş kıyafetlerinde önlükler de oldukça geniş kullanım alanlarına sahiptir. 

İş önlüğü marketlerde, fabrikalarda, sanayilerde, mutfaklarda ve daha pek çok alanda giyilebilen bir iş kıyafetidir. Bu kıyafetler çalışanları ortamda bulunan kir ve tozdan korur. Ayrıca çalışılan iş yerinde saha elemanları arasındaki farkları da belli eder. Bazı bölgelerde farklı renk kıyafetler kullanılarak hangi elemanın hangi alanda uzman olduğu personel kıyafetleri sayesinde kolayca anlaşılmaktadır.

İş Elbisesi Çeşitleri Nelerdir?

Sektörel bazda çok çeşitli iş elbiseleri vardır. Çalışırken oluşabilecek her türlü riski ortadan kaldıran iş güvenliği kıyafetleri oldukça korunaklı ekipmanlar ile desteklenmiştir. Çalışma sahalarında ve mevsimin özelliklerine göre çok çeşitli kıyafetler vardır. Bu kıyafetlerin personel açısından ve işveren açısından pek çok avantajı vardır. Tasarım olarak tek ya da iş elbisesi takım şeklinde alınabilir. Bu durumu belirleyen çalışma şekli ve yeridir. Her çalışanın yaptığı iş ve bulunduğu ortam farklıdır. Bu farklılıklar ise kıyafetlerin seçiminde etkili olur. Seçilen kıyafet yapılan işe uygun olmalıdır. Örneğin; sıcak iç mekanlarda iş kıyafeti olarak iş montu giyilemez. İşçinin verimli olması ve rahat hareket edebilmesi için tasarlanan başlıca iş kıyafetleri:

İş Montları: İş mont modelleri gerek kamu kurumlarında gerek özel sektörlerde yaygın olarak kullanılır. Kış mevsiminde giyilmeye uygun olan bu modelin iç kısımda kalın polar kumaş vardır. Bu kumaş sayesinde çalışan, kışın soğuk havalarından etkilenmez. Ayrıca dış kısmı özel kumaştan tasarlandığı için sıvı geçirmez. Böylece çalışan işçi zorlu koşullarda vücut ısısını dengede tutar. 

 

İş Yelekleri: Farklı tasarımları olan iş yelek modelleri dayanıklı ve rahat yapıları ile iş hayatında sıklıkla kullanılan personel kıyafetleri arasında yer alır. Ayrıca gece çalışan ve dışarıdan görünürlüğü artıran yeleklerde tüm sektörlerde kullanılır. Özellikleri gereği farklı renklerde tasarlanmıştır. Üzerinde yer alan reflektörlü şeritler gece parlar ve iş kazalarına engel olur. Sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilen modeller su ve rüzgâr geçirmez. Dış ortamın olumsuz hava koşullarını çalışanın hissetmemesi için son teknoloji ile üretilmiştir. 

 

İş Tulumları: Kullanım alanları gün geçtikçe yaygınlaşan iş elbiseleri arasında yer alır. Su geçirmez özelliği olan bu tulumlar çalışan vücudunu bir bütün halinde korur. Çalışma ortamının şartlarına göre farklı kumaş türlerinde üretilmiştir. Bazı modelleri ısıya karşı dayanıklıdır. Yüksek ateş ısısının olduğu ortamlarda çalışanlar için önemli iş güvenliği kıyafetleri arasında yer alır. Zor çalışma koşullarına karşı dayanıklı olan bu kıyafet, çalışanın güvenli işini yapmasını ve kullandığı aletleri kolay kullanmasında etkilidir. Üzerinde yer alan cepler oldukça fonksiyonel işlerde kullanılmaktadır. Askılı ve uzun kollu modelleri ile farklı tasarımlara sahip çeşitleri piyasalarda bulunur. 

 

İş Pantolonları: İş pantolonları farklı kumaş modellerinde üretilmiştir. Profesyonel anlamda kullanılan iş pantolonları, çalışanları iş kazalarına karşı da koruyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Ağır sanayi sektöründe özellikle tercih edilen bu pantolonları aynı zamanda kaynak işlemleri yapılırken de kullanılmaktadır. Sadece çalışma alanlarında değil motosiklet kullananların da kullandığı bir pantolondur. Motor kuryeler bu pantolonlar ile kış mevsiminin olumsuz hava koşullarından kendisini koruyabilir. 

 

İş Önlükleri: Türkiye genelinde en fazla kullanılan iş kıyafeti önlüklerdir. Kamu kurumunda çalışan öğretmen, doktor, mühendis vb. pek çok meslek dalında beyaz önlük iş kıyafeti olarak kullanılır. Ayrıca özel sektörde fabrikalarda, restoranlarda, kafelerde farklı çeşitlerde önlükler kullanılmaktadır. Çalışma ortamının özelliklerine göre tasarlanmış bu önlükler genellikle hijyen sağlama amacıyla kullanılır. Bazı sektörlerde ise bu kıyafetler iş güvenliği kıyafetleri arasında yer alır. İşçileri çalışma ortamının zorluklarına ve çeşitli iş kimyasallara karşı korur.

 

Termal İş Kıyafetleri: Personelin daha iyi şartlarda çalışmasını sağlayan kıyafetlerdir. Özel kumaş dokusu sayesinde dışarıdan gelebilecek olumsuz hava koşullarına karşı koruyucu yapısı vardır. Çalışanın vücut ısı derecesini korur ve çalışırken rahat hareket edebilmesine olanak tanır. 

 

Koruyucu İş Kıyafetleri: Zorlu şartlarda çalışan işçilerin iş sağlığı ve güvenliği açısından koruyucu güvenlik ekipmanları ile desteklenmesi gerekir. Hareketleri sınırlandırmayan rahat hareket edilmesini sağlayan bu modeller baştan ayağa işçiyi korur. Çalışma ortamının özelliğine göre ısıya karşı dayanıklı ya da kesici ve delici aletlere karşı koruyucu özelliklerde olabilir. Önemli olan ihtiyaç doğrultusunda tercih edilmesidir.

 

İş Elbisesi Özellikleri Nelerdir?

İş elbiseleri özellikleri itibari ile her sektörde farklılaşır. Dış ortamlarda çalışanlar için hava olaylarına karşı koruyucu özelliklere sahiptir. Su ve rüzgâr geçirmez kumaştan üretilmişlerdir. Kışlık iş elbiseleri ise kar ve çok soğuk havanın etkisini çalışanın hissetmesine engel olur. Böylece işçinin vücut ısısı korunur. Gece çalışan işçiler için tasarlanan iş kıyafetlerinde görünürlüğü artıran renkler kullanılır. Bu renkler genellikle sarı ve turuncu fosforlu renklerdir.

Ek olarak gece kullanılan kıyafetlere ışıkta parlayan gece görüşü desteği olan reflektörler eklenerek olası kazalara engel olunur. İş elbiseleri takım olarak tüm vücudu koruyacak şekilde tasarlanmıştır. İş kıyafetleri mağazası, işçi kıyafetlerinin pek çok özellikte ve çeşitte satışa sunmuştur. İhtiyaç doğrultusunda en iyi kıyafet bu alanlarda kolaylıkla bulunabilir. 

İş Elbisesi Kullanım Alanları Nelerdir?

İş mont ve kıyafetleri her sektörde çalışanların kullandığı kıyafetlerdir. Günümüzde farklı çalışma şartlarına sahip pek çok birey vardır. Her birinin ihtiyaç duyduğu kıyafet farklıdır. Günlük olarak giyilen kıyafetler iş ortamı için uygun olmadığından, iş ortamları için özel olarak üretilmiş personel kıyafetleri mevcuttur. Bu kıyafetler:

 • Sağlık kuruluşlarında
 • Ağır sanayi sektöründe
 • Gıda, yiyecek, içecek sektöründe
 • Yol yapım ve onarım işlemlerinde
 • İnşaat sektöründe
 • Fabrikalarda
 • Endüstriyel üretim alanlarında kullanılmaya uygun şekilde üretilmiştir.

İş Elbisesi Fiyatları

İş elbiseleri fiyatları, yapımında kullanılan malzemenin özelliğine göre farklılık gösterir. Son yıllarda kanunlarda yer alan işçi güvenliği, işveren firmaların dikkat ettiği bir durumdur. Her anlamda işverene katkı sağlayacak bu kıyafetler, iş güvenliği ayakkabılarında olduğu gibi çeşitli materyaller ile desteklenmiştir. 

İş elbiseleri Ankara ve çevre illerinde oldukça uygun fiyatlı seçeneklerde bulunabilir. Her sektörün ihtiyaç duyduğu iş kıyafeti farklıdır. Bu farklılık doğrultusunda tercih edilecek olan kaliteli ve güvenlik donanımlı iş önlüğü fiyatları oldukça kullanışlı modellerdir. Ayrıca işçi kıyafetlerinde fiyatları etkileyen bir özellikte kıyafetin koruyucu olma derecesidir. Ağır şartlarda çalışan personel için seçilecek olan kıyafetler, normal işlerdekilere göre daha yüksek fiyatlarda satılmaktadır.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.