1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ 14 HAZİRAN TARİHİNDEN SONRA VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER BAYRAM TATİLİ SEBEBİYLE 24 HAZİRAN TARİHİNDE KARGOYA VERİLECEKTİR. İYİ BAYRAMLAR DİLERİZ...

Elektrikçi Eldiveni

2 Ürün

Eureka Elektrik Ark Eldiveni 13 4 Heat FR
Eureka Elektrik Ark Eldiveni 13 4 Heat FR
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

EUR 13-4 FR

Eureka Elektrik Ark Eldiveni 13 4 Heat FR
939,00
Gelince haber ver
Eureka Elektrik Ark Eldiveni 13-4 Heat Af 50
Eureka Elektrik Ark Eldiveni 13-4 Heat Af 50
Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

EUR 13-4 HEAT

Eureka Elektrik Ark Eldiveni 13-4 Heat Af 50
TÜKENDİ
Gelince haber ver

Elektrikçi Eldiveni

Elektrikçi Eldiveni Fiyatları

Farklı kuvvetlerde elektrik akımına dayanıklı olarak üretilen elektrikçi eldiven fiyatları, diğer iş eldiveni fiyatlarına benzer şekilde kalite, marka ve akım gücüne karşı dayanıklılığını göre farklılaşır.

İnsan hayatını korumayı sağlayan elektrikçi eldiveni, belirli kullanım şartlarına göre ömrü olan ürünlerdir. Üretilme amacı kullanıcıları elektriğe bağlı yaşanan problemlerden korumaktır. Kullanışlı tasarımları ile değişen modelleri, farklı kalitelere ve ücretlere sahiptir. Her model, bulunduğu sınıfa özgü özellikler taşır. Kullanıcılar ürün hakkındaki detayları eldivenin üstündeki baskıdan görebilir. Avrupa sağlık standartlarına uygun olarak üretilen ürünler, elektrik akımını sahip olduğu izole yapısı ile engeller. Ürünlere yakından bakıldığında, farklı detaylara sahip olduğu görülür.

Koruyucu ambalajlar içerisinde üretilen eldivenler, iş ekipmanları satan noktalardan temin edilir. Her firmanın sahip olduğu akım yapısı değişim gösterir. Bu yüzden gerekli ölçümlerin yapıldığından emin olunmalıdır. Kullanılacak olan makine, trafo ve diğer envanterlerden maksimum koruma sağlanması için bilinçli seçimlerin yapılması gerekir. İnternet üzerinden satış yapılan kanallardan kolaylıkla sipariş işlemi oluşturulabilir. İstenilen marka ve kalitedeki ürünler, filtreleme ile hemen bulunabilir. Fiyat olarak uygun koşullara sahip olan ürünler olduğu gibi yüksek kaliteye sahip ürünler de vardır. Ürüne ait fiyatlandırmalar özellik ve kalite türüne göre şekillenir. Üreticiler, dikkatli şekilde tasarladığı izole yapıya sahip eldivenleri, değişen avantajları ile satışa sunar.

Elektriğe Dayanıklı Eldiven Nedir?

Çalışma alanındaki tehlikeye bağlı olarak farklı risk gruplarında sınıflandırılan meslekler vardır. Bu mesleklere İş Sağlığı ve Güvenliği birimleri tarafından standartlar getirilmiştir. Çalışanların ruh ve beden sağlığını, savunan bu organlar; çalışma sahasına göre özel ekipmanlar kullanılmasını söyler. El ve devamında beden sağlığını etkileyen bir ekipman olan elektrik geçirmeyen eldiven türleri, bunlardan biridir. Bu eldivenler; kullanıcılarını kimyasal, fiziksel, mekanik ve elektriğe dayalı problemlerden koruyarak bireylerin hayatlarını sürdürmesini sağlar.

Elektriğe dayanıklı eldivenler; çoğunluk olarak fabrikaların elektrik bölümlerinde ve elektrik şirketlerindeki kontrollerden sorumlu kişiler tarafından kullanılan bir üründür. Standart eldivenlerden farklı olarak üretilen yalıtkan eldiven türlerinin her kullanımdan önce kontrol edilmesi gerekir. Bu ürünlerin verimli bir şekilde kullanılabilmesi için kesik, hasar ve delinme gibi hasarlara uğramaması gerekir. Halk arasında izole eldiven olarak da bilinir. Farklı koruma faktörlerine sahip modelleri ile çeşitlenir. Bu eldivenler, kişileri elektrik çarpmasından ve fazla ısıdan korur.

Elektrikçi Eldivenin Özellikleri Nelerdir?

Elektrik eldiveni, yalıtkan hammaddelerden üretilir. Elektrik bileşenlerine karşı olan sentetik veya karışım olan lastik, lateks veya kauçuk malzemelerden elastik bir şekilde üretilir. Genelde 5 parmağa uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Farklı bedenlere göre numaratik olarak ölçeklendirilir. Elektrik çarpmalarından korunmak için üretilmesi sebebi ile yüksek gerilim eldiveni olarak da ifade edilir. Bu tür ürünlerin bütünlüğünü bozan tasarımlardan kaçınılır. Eldivenler delik, dikiş, yama ve çatlak gibi yapısal bozulmalar yaşanmadan üretilir. Kullanıcıların da dikkat etmesi gerektiği bu durum, eldivenin şişirilmesi ile saptanır. Ürünler, sağ ve sol el şeklinde yapıya uygun olarak tasarlanır. Genel anlamda elektrikçi eldivenlerinin sahip olduğu özellikler şunlardır:

 

 • Üretilen eldivenler ısı, yağ, elektrik ve kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır.
 • Üretilen eldivenlerin üzerinde, kullanıcıya genel bilgi veren metin yazılır.
 • Ürünler, Avrupa Birliğinin ortaya koyduğu kurallara göre onaylanarak üretilir.
 • Standartlara göre belirlenmiş kalıplara sahiptir. Bedenleri ise 8-9-10-11 ve 12 olarak ifade edilir.
 • Kullanıcıları hasardan korumak için ekstra dayanıklı özellikler ile üretilir.
 • Belirli raf ömrüne sahiptir.
 • Farklı gerilimlere uygun olarak üretimleri yapılır.

Elektrikçi Eldiveni Çeşitleri Nelerdir?

Elektrikçi eldiven çeşitlerinin bir lastik eldivende ya da diğer ince yapılı ürünlerde olduğu gibi kullanıcısına rahatlık, ayrıca güven sunması gerekir. Bu yüzden üreticiler, kullanım esnasında sağlığı etkilemeyen tasarımlar yapar. Kullanımdan sonra alerjik etkiye sebep olan ve el yapısına zarar veren ürünlerden kaçınılmalıdır. Ürünlerin tüm mevsimlerde kullanılması için izole ve statik eldiven yapısının bozulmadan ele uygun şekilde tasarlanması gerekir. Farklı kullanım şartlarında tercih edilen ürünler, kauçuktan yapıldığı için eli terletmez ve yüksek koruma sağlar. 

Elektrikçi eldiven çeşitleri, kaliteli kumaşlardan sağlıklı ve kullanışlı olacak şekilde üretilir. Yapı olarak elektriğe karşı koruma sağlayan eldivenler, kullanış olarak ise ergonomik tasarıma sahiptir. Bu sayede, kullanıcılarına konforlu ve güvenli deneyim sunar. İş kazalarına karşı tedbir olarak üretilmesi insan sağlığını korumayı sağlar. Eldiven çeşitleri farklı elektrik şiddetine uygun olacak şekilde üretilir. Kullanım esnasında her eldiven çeşidinin sunduğu bir performans vardır. Farklı renk ve hammadde ile üretilen ürünler; sahip olduğu kaliteye, dayanıklılığa, ark verisine veya sınıfına göre şu gibi sınıflara ayrılır:

 

 • Class 00: 500 V
 • Class 0: 1.000 V
 • Class 1: 7.500 V
 • Class 2: 17.000 V
 • Class 3: 26.500 V
 • Class 4: 36000 V
Elektrikçi Eldiveni Nerede Kullanılır?

Halk arasında izole, yalıtkan veya elektrikçi olarak ifade edilen eldiven türleri; elektrik işlerinde kullanılan koruyucu bir ekipmandır.  Çalışanları yaşanabilecek olan iş kazalarından korur. Kullanım alanı, tehlikenin sınıfına göre belirlenir. Elektrik işleri ile uğraşan kişiler tarafından tercih edilir. Her ürün, tasarlandığı elektrik gerilimine göre farklı manevra hareketi yapabilmeyi sağlar. Yalıtkan bir eldiven olmasından ötürü elektrik çarpmasından kişiyi korur. 

Yüksek gerilim eldiveni kullanım süresi, ürünün zarar görmeden kullanılması ile doğru orantılıdır. Uygun şartlarda izole edilerek tekrar kullanıma hazır olması için detaylı bir şekilde kontrol edilmesi gerekir. Eldiven üzerinde meydana gelen hasarlar, kullanım esnasında problem oluşturur. Kullanıcılar iş eldiveni alırken uygun koruma riski faktörüne göre seçim yapmalıdır. Yalıtkan eldiven, elektrik enerjisi hatları ve elektrik panosu gibi alanlarda çalışan kişiler için gerekli olan bir korumadır. 

Elektrikçi Eldiveni Nasıl Seçilir?

Elektrikçi eldivenleri, iş güvenlik ekipmanı olmasından ötürü çalışılan firma tarafından kullanıcılara temin edilir. Kurumların toplu hâlde aldığı bu ürünler, şahsi kullanımlar içinde satılır. Yapılan işten verim alınması ve doğru koruma sağlanması için eldiven alışverişinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Tehlikeli bir işte kullanılan bu ürünlerin olmadığı çalışma sahalarında işleyiş durur. Teminin hızlı ve sirkülasyonun sık olması gerekir. En küçük hasarda dahi ürünün ömrü “bitti” olarak ifade edilir. Kaliteli markaların ürettiği yüksek korunaklı elektrikçi iş eldiveni, el boyutuna uygun olarak seçilmelidir. Kişilerin beden sağlığını korumayı sağlayan bu ürünlerde ölçüler, el çevresine göre belirlenir. Kullanıcıların doğru eldiven alması için baş parmak dâhil olmadan el çapını mezura veya metre ile ölçmesi gerekir. Yanlış boyutlarda seçilmiş ürünler, eli rahatsız eder. Uyuşma, sıkma, el yorgunluğu gibi rahatsızlıklara neden olur. İşlem ortasında kopma, yırtılma ve gevşeme gibi problemler yaratır. Çalışanın el becerisini devamlı olarak sürdürebilmesi için en iyi korumayı alması gerekir.

Elektrikçi eldiveni, 220V gibi eldivenin ne kadarlık gerilime dayanıklı olduğu belirten ifadeler ile satılır. Bu isimler ile eldivenin kullanıcıya sunduğu akım boyutu, sınırı anlaşılmış olur. Yapılan işteki elektrik akımı kuvvetine uygun seçimler yapılması gerekir. Belirlenen ölçüden küçük akım kuvveti sunan ürünler, eli korumaz. Kullanıcıya yetersiz, işe uygun olmayan ve hasarlı ürün kullanım hissi verir. Ürün alımı yapmadan önce eldiven çeşitlerinin sunduğu direnç kuvveti, standartları, özellikleri, mevsime uygunlukları araştırılmalıdır.

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.