1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGODA!

Uzun Yağmurluk

5 Ürün

Hi - Vis Yağmurluk
Hi - Vis Yağmurluk
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 8000

Hi - Vis Yağmurluk
1.051,00
Gelince haber ver
Hi - Vis Yağmurluk
Hi - Vis Yağmurluk
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 8000

Hi - Vis Yağmurluk
1.051,00
Gelince haber ver
Hi - Vis Yağmurluk
Hi - Vis Yağmurluk
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

OWL 8000

Hi - Vis Yağmurluk
1.051,00
Gelince haber ver
İmperteks Yağmurluk Pardesü Lacivert
İmperteks Yağmurluk Pardesü Lacivert
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

IZR SIB-02

İmperteks Yağmurluk Pardesü Lacivert
453,00
Gelince haber ver
İmperteks Yağmurluk Pardesü Haki
İmperteks Yağmurluk Pardesü Haki
Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

IZR SIB-03

İmperteks Yağmurluk Pardesü Haki
TÜKENDİ
Gelince haber ver

Uzun Yağmurluk

Uzun Yağmurluk Fiyatları

Yağmurdan korunmak için tercih edilen bir dış giyim ürünü olan yağmurluk modelleri, sonbahar ve kış dönemlerinde çok ilgi gören bir seçenektir. Yağmura ek olarak soğuktan ve rüzgardan da koruma özelliğine sahip olan yağmurluklar, farklı kumaş yapıları içermektedir. Yağmurluklar içinde en çok tercih edilen türlerin başında, uzun yağmurluk gelmektedir. Kadın ve erkek dış giyim ürünleri içinde, uzun yağmurluk modellerinde en çok araştırılan konuların başında ise fiyatlar yer almaktadır. Uzun yağmurluk modellerinde fiyatları etkileyen kriterlerin başında, kumaş özelliklerinin yanı sıra marka ve model gelmektedir. Buna ek olarak yağmurlukların astar ya da düğme, fermuar gibi ek özellikleri de fiyat üzerinde etkilidir.

 

Uzun yağmurluklar, etkili bir koruma sağlaması nedeniyle yağmurluk modelleri içinde en çok tercih edilen ürünler içinde öne çıkmaktadır. Hem günlük kullanım için, hem de outdoor sporlar için uygun olan uzun yağmurluklar, hem üst hem de alt bedeni etkili bir şekilde koruması ile öne çıkmaktadır. Yağmurluk fiyatları, model seçeneklerine ve ek özelliklere göre geniş bir aralığa sahiptir. Yağmurluk satın alırken, fiyat karşılaştırmasında dikkat edilecek konular içinde ise ürünün kalitesi gelmektedir. Her zaman söz konusu olan yağmurluk ihtiyacı nedeniyle, uzun yıllar kullanılabilecek ürünleri tercih etmek avantajlıdır. Uzun yağmurluk fiyatları içinde seçim yaparken, bu nedenle, sadece ucuz yağmurluk tercihi değil, fiyat performans seviyesi ve kalitesi de önemlidir. 

 

Uzun yağmurluk seçeneklerinde, fiyatı belirleyen özellikler içinde kumaş yapısının farklı özellikleri önemlidir. Su geçirmez yapı, hemen tüm uzun yağmurluklarda geçerli olan bir özelliktir. Bununla birlikte, zaman içinde gelişen tekstil teknolojisi ile günümüzde yağmurluklar farklı özelliklerle de ön plana çıkmaktadır. Yağmurluk modellerinde, nefes alabilen kumaş yapısı en önemli kriterlerdendir. Nefes alabilen kumaşlar, yağmurluk içinde daha iyi bir deneyim sunması nedeniyle tercih edilmektedir. Suya dayanıklı ve nefes alabilen yapıda kumaşa sahip uzun yağmurluklar, hem güçlü ve koruyucu kumaş yapısı hem de uzun kesimi ile ön plandadır. Bununla birlikte, bu yağmurluk modellerinin fiyatları, diğer modellere göre farklı olabilmektedir. 

Uzun Yağmurluk Modelleri Nelerdir?

Uzun yağmurluk erkek ve kadın dış giyimde, yağışların bol olduğu dönemlerde en yaygın olarak tercih edilen ürünler içinde yer almaktadır. Yağmura karşı koruma sağlaması nedeniyle tercih edilen yağmurluk modelleri, aynı zamanda soğuklara ve rüzgara karşı koruması ile de tercih edilmektedir. Yağmurluk modelleri, içerdiği ekstra kumaş özellikleri ve aksesuarları ile farklı modeller sunmaktadır. En çok tercih edilen yağmurluk olarak öne çıkan uzun yağmurluk modelleri, ayaklara kadar uzanan yapıları ve hareket kabiliyetini kolaylaştıran formu ile ön plandadır. Uzun yağmurluk seçenekleri içinde, en rağbet gören konseptler ise şu şekildedir:

 

  • Uzun iş yağmurluğu
  • Balıkçı yağmurluk
  • Kapşonlu uzun yağmurluk

 

Yağmurluk modelleri, hem kesim tarzına göre, hem uzunluğuna göre hem de rengine göre farklı seçenekler içerebilir. Hava şartlarının olumsuz olduğu dönemlerde en önemli ihtiyaçlardan olan yağmurluklarda, en iyi korumayı sağlayan uzun yağmurluk modelleri suya, rüzgara ve soğuğa karşı yüksek dayanıklılık içermesi ile popülerdir. Bununla birlikte, günlük kullanıma uygun yağmurluklar ile iş yağmurluk modelleri, farklar içermektedir. Uzun iş yağmurluğu, klasik bir yağmurluktan farklı olarak iş alanlarında geçerli olan güvenlik standartlarını da içermelidir.

Uzun Yağmurluk  Beden Ölçüleri Nelerdir?

Yağmur, rüzgar ve soğuk havaya karşı etkili bir koruma sağlayan uzun yağmurluk modellerinde beden, denye üzerinden ifade edilmektedir. Denye, genel olarak yağmurluğun beden skalası için kullanılmaktadır. Diğer dış giyim ürünlerinde olduğu gibi, yağmurluklarda her beden için bir seçenek söz konusu değildir. En çok tercih edilen, ortalama yağmurluk bedeni 70D’dir. Bununla birlikte, küçük bedendeki uzun yağmurluklar için 15D, büyük bedendeki uzun yağmurluklar için ise 450D kullanılmaktadır. Yağmurlukların seçiminde, etkili bir koruma sağlamak adına uygun beden seçimi önemlidir. Denye seviyesine göre, medium, small ya da XL gibi dış giyim ürünü bedenlerine uygun uzun yağmurluklar, istenen sonucu verebilmektedir. 

Uzun Yağmurluk Nerede Kullanılır?

Uzun yağmurluk modelleri, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Diz altına kadar uzanan yapısı ile, yağmurluklar içinde en çok tercih edilen alternatiflerden olan uzun yağmurluk modelleri, farklı ihtiyaçlara hitap eden modellere sahiptir. Geniş çaplı bir koruma sağlaması ile öne çıkan kapşonlu uzun yağmurluk, günlük kullanıma hitap eden modeller içinde yer almaktadır. Rengine göre yağmurluk modelleri içinde sarı yağmurluklar ön plana çıkarken, konsept olarak balıkçı yağmurluklar da ilgi görmektedir. Sarı uzun yağmurluklara ek olarak, yeşil yağmurluk modelleri de sıkça tercih edilmektedir. Koşu ya da yürüyüş gibi sporlarda ve kamp gibi outdoor etkinliklerde de, olumsuz hava koşullarına karşı etkili koruma sağlayan yağmurluklar tercih edilmektedir. 

 

Uzun yağmurluklar, günlük kullanımın yanı sıra iş alanlarında tercih edilen bir iş elbisesi olarak da tercih edilmektedir. İş yağmurluğu olarak geçen bu ürünler, belli iş sağlığı ve güvenliği standartlarını sağlaması ile ön plana çıkan uzun iş yağmurluğu, çalışanların iş esnasında yağmur, rüzgar ve soğuk gibi olumsuz hava koşullarına karşı korunmasını sağlamaktadır. Farklı kullanım alanları, beden ve renk seçenekleri ile özelleştirilebilen yağmurluk modelleri, dış giyimde en önemli ihtiyaçlar içinde yer almaktadır. Uzun yağmurluk modelleri, astar ve kumaş özellikleri, kullanım alanı ve marka-modeline göre farklı fiyatlara sahiptir. 

Uzun Yağmurluk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yağmurluk satın alırken, dikkat edilecek birçok konu mevcuttur. Her şeyden önce yağmurluğun kullanım alanı belirlenmelidir. İhtiyaçlara hitap edebilen yağmurluklar, en iyi deneyimi sunmaktadır. Yağmurluklarda, genel olarak bölgelerin iklim koşulları baz alınarak seçim yapılabilir. Ancak hava koşullarının en olumsuz durumları göz önünde bulundurularak tercih yapmak mantıklıdır. Günlük kullanıma uygun yağmurluk modelleri, standart özellikleri içerir. Bu yağmurluklarda, renk skalası geniştir ve kapşonlu uzun yağmurluk gibi seçenekler yer almaktadır. Buna ek olarak, spor için tercih edilen yağmurluk modelleri daha farklı olabilmektedir. 

 

Kamp, doğa yürüyüşü ya da koşu gibi aktiviteler için, outdoor sporlar için özel tasarlanmış yağmurluklar tercih edilmektedir. Bu yağmurluk modellerinin özellikleri, hem daha esnek bir yapı sunması, hem de rüzgar ve soğuk gibi farklı koşullara karşı da koruma sağlamasıdır. Outdoor sporlarda, kamp gibi aktivitelerde doğa ile iç içe bir deneyim elde edileceği için, ihtiyaca uygun seçim yapmak önemlidir. Kumaş yapısının güçlü olması, hareket alanının özgür olması yağmurluk seçeneklerinde dikkate alınması gereken konular içindedir. 

 

Farklı katmanlar içerebilen yağmurluk modellerinde, kumaş formu kaliteyi belirleyen en önemli kriterdir. Su geçirmez ve suya dayanıklı kumaşın yanı sıra, nefes alabilir ve nefes almaz kumaş formu uzun yağmurluklarda incelenmelidir. Waterproof, water resistant ve breathable olarak adlandırılan bu yağmurluk özellikleri, aynı zamanda ürünün temel kategorilerini teşkil etmektedir. Yağmurluk fiyatlarını da etkileyen bu başlıklar, herkesin bütçesine göre seçim yapabileceği bir alan sunmaktadır. 

 

Yağmurlukların barındırdığı özellikler, olumlu bir deneyim yaşamak adına dikkat edilmesi gereken konular içinde yer almaktadır. Günlük kullanımda ya da spor yaparken tercih edilen yağmurluklarda, kamp yaparken ya da bir iş alanında tercih edilecek uzun yağmurluk modellerinde dikkat edilmesi gereken özellikler içinde başlık ya da kapşon ilk sırada yer almaktadır. Baş kısmını koruyan kapşon, elastik formu ile kolay bir kullanım sunmaktadır. Buna ek olarak fermuarlı yada düğmeli yapı, hareket kabiliyeti açısından önemlidir. Uzun yağmurluk modellerinin cep ve astar kısmı, fonksiyonel bir kullanım açısından önemlidir.

 

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.