750 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Eldiven Numarası

Beden

Fiyat Aralığı

32 8971
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat
3M Koruyucu Tulum Tip 5/6
Yeni
3M Koruyucu Tulum Tip 5/6
157,00
177,00
%11 İndirim
TEKLİF İSTE
Kot Gömlek
Yeni
Kot Gömlek
430,00
TEKLİF İSTE
Uvex Koruyucu Tulum Tip 5/6 Klasik
Yeni
Uvex Koruyucu Tulum Tip 5/6 Klasik
188,00
272,00
%30 İndirim
TEKLİF İSTE
Pollycover Tulum 5/6 Air 1000
Yeni
Pollycover Tulum 5/6 Air 1000
99,00
122,00
%19 İndirim
TEKLİF İSTE
Deri Tozluk
Yeni
Deri Tozluk
261,00
TEKLİF İSTE
Deri Kolluk
Yeni
Deri Kolluk
224,00
TEKLİF İSTE
Deri Önlük
Yeni
Deri Önlük
253,00
TEKLİF İSTE
3M Kimyasal Tulum Tek Kullanımlık
Yeni
3M Kimyasal Tulum Tek Kullanımlık
376,00
474,00
%20 İndirim
TEKLİF İSTE

Teknik İş Elbiseleri

Teknik İş Elbisesi Fiyatları

Birçok mağazanın kurumsal olmak, bilinirliği güçlendirmek ve iş ortamındaki güvenliği sağlamak amacı ile kullandığı iş elbiseleri fiyatları teknik boyutta tasarımın özelliğine, dikişin tekniğine, kumaşın kalitesine, yapılan parça ve aksesuar sayısına göre değişir.

Çok sayıda personeli çalıştıran firmalar, iş elbiselerini farklı amaçlar doğrultusunda kullanır. Örneğin tehlike oranı bulunan işletmelerde özel iş güvenliği ve sağlığı çalışanları tarafından belirlenen korumaya sahip ürünler tercih edilir. Yapılan işe göre özel olarak tasarlanan bu ürünler, iş kazalarından koruma sağladığı için giyilmesi zorunludur. Kurumlar tarafından kullanıma sunulan ürünler, üzerindeki baskılar sayesinde çalışan personelin bölümünün bilinmesini de sağlar. 

Günlük hayatta sık rastlanan market, GSM servisi, hastane, polis, ilaçlama personeli, aşçı ve tesisatçı gibi resmî ve kurumsal tüm birimler, iş elbisesi kullanır. Her meslek kendine özgü gerekliliklerde iş kıyafeti ister. Ürünler, birçok firma tarafından kullanıcısına sunduğu rahatlığa göre farklı kalitelerde üretilir. Teknik kıyafet olarak adlandırılan ve özel tasarımlar ile üretilen iş önlüğü fiyatları, markanın kurumsallık kazanması için yapılan özel tasarımlara göre belirlenir. Mesleklerin risk kollarının farklı olması ve çalışılan ortamın değişmesi sebebi ile kıyafetler farklı özellikler ile üretilir. Çalışılan ortamın mevsim şartları, yangın, patlama, radyasyon, ağırlık ve diğer tehlikelere göre belirlenmiş özellikleri vardır. Kullanılan kıyafetlerin bu tür problemlere uygun olacak şekilde üretilmesi gerekir. Kullanılan kumaş ve dikiş tekniklerinin zor çalışma koşullarına göre dayanıklı olması gerekir. 

Teknik İş Elbisesi Modelleri Nelerdir?

Belirli mesleklerde kullanıcısına kalite, rahatlık ve korumayı bir arada sağlayan farklı model ve özelliklerde ki kıyafetlere iş elbisesi, bu elbiselerin özel detaylara göre tasarlanmasına ise teknik iş elbisesi denir.  İş elbiseleri uzun yıllardır kullanılan ekipmanlardır. İnşaat, saha, laboratuvar, mutfak ve akla gelinecek vasıflı-vasıfsız, resmî-kamu tüm işletmeler kendi standartlarına uygun olan iş elbiseleri kullanır. Mesai saatleri içerisinde kullanılan kıyafetlerin yapılan işte zarar görmemesi; aşınma, solma, delinme ve yıpranma gibi problemler yaşamaması için iş elbiselerinin kullanılması önemlidir. Tehlike durumu fazla olan işletmelerde yelek, eldiven ve tulum gibi özel koruma sağlayan kıyafetlerde iş kazalarının önüne geçmek için kullanılır.

Son zamanlarda işletmeler tarafından sıkça tercih edilen teknik iş elbiseleri, klasik ürünlerden farklı olarak özel tasarım şeklinde üretilir. Çalışanın yapılan işe odaklanması için iş kıyafeti içerisinde rahat etmesi gerekir. Hammadde olarak dayanıklı, sağlam ve ter çeken kumaşlardan üretilen iş kıyafetleri kullanıcısını tatmin eder. Çeşitli hizmet kollarında kurumu öne çıkarırken çalışanı da korumayı sağlayan teknik iş elbiseleri, firmaların tercihine bağlı olarak renk, baskı, desen, logo, yazı, aksesuar gibi şekillerde modellenir. Kurumun tercih ettiği şartlar doğrultusunda geniş renk skalasında kumaşlar kullanılır.

Baskı, desen, logo ve istenilen yazı kıyafette belirlenen noktalara yapılır. İstenilen kıyafet türüne bağlı olarak değişen erkek ve kadın iş elbiseleri geniş beden aralıkları ile istenilen boyut ve ölçülerde üretilir. Örneğin yuvarlak, bisiklet, kare, V ve polo yaka tişörtlere istenilen tasarım uygulanır. Günümüzde kafe, GSM operatörleri, market, otel, hastane ve restoranlar kurumsal kimliklerini güçlendirmek için teknik iş kıyafetleri kullanır. Firmayı benimsetmek ve imajı güçlendirmek için iş elbisesi takım, iş önlüğü, ceket, iş montu, tulum, yelek, gömlek, pantolon, şapka, bone, bere, t-shirt ve sweatshirt çeşitleri teknik iş elbisesi şeklinde üretilir.

Teknik İş Elbisesinin Özellikleri Nelerdir?

İş kıyafetleri kullanıldığı ortama bağlı olarak hayati önem taşır. Standartlara uygun kullanımı işçi ayakkabısı kadar önemlidir. Bu yüzden teknik iş elbiseleri, kullanım konforunun devamlılığı için her üründe özellik geliştirme araştırması yapar. Avrupa standartlarının tehlikeli mesleklerde, mevsim ve çalışma şartlarına bağlı olarak saptadığı kurallar doğrultusunda ürün yapısı belirlenir. Çalışan konforunun sağlanması için iş elbiselerinin belirli hammaddelerde üretim yapması gerekir. Güvenli ve özel teknik iş elbisesi tasarımları, kullanım sırasında markayı ve çalışanı ortak payda da birleştirir.  İş kıyafetinden alınan verimin maksimum düzeyde yansıtılması genel amaçtır.

Elbise türlerinde bulunan ürün gruplarının kendi içinde çeşidinin bulunması, alıcılar için seçim yapma olasılığını arttırır. İlk olarak çalışan güvenliğini düşünen firmalar için teknik tekstilde kullanılan hammaddeler değişim gösterir. Polyester, naylon, viskoz rayon, polo olefin gibi performansı yüksek lifli kumaşlar üretimde tercih edilir. Teknik iş elbiseleri çalışan ihtiyacını karşılamak için birçok özellik ile donatılır. Bunlar;

Dayanıklılık: Çalışanların kullanım sırasında kumaş, dikiş ve tasarım dayanıklılığını hissetmesi gerekir. Kaliteli ürünlerden üretilen iş elbiseleri, yıllar boyunca kullanılabilir. Maliyet açısından yüksek kullanım ömrü olan ve hava şartlarına dayanıklı, yıkanabilir ürünler tercih etmek fayda sağlar.

Kalite: İhtiyaca uygun olarak tasarlanan hammaddesi güçlü ürünler, kullanıcıya tehlike ve problem anında çözüm şansı tanır. Teknik iş kıyafetleri, çalışılan alana göre nefes alan, leke tutmayan, doğal, konforlu, su geçirmez ve reflektif özelliklerde kaliteli ürünler sunar.

Güven: İş kıyafetlerinin tehlike anında koruyucu özellikte olması beklenir. Teknik kıyafetlerde işletmenin sunduğu özellikler doğrultusunda ürün tasarımı yapılır. Yüksek fonksiyona sahip ürünler, hammaddenin özelliğine bağlı olarak mekanik, radyolojik ve ısıya karşı koruma sağlar. Nükleer, biyolojik, kimyasal, elektrik ve manyetik kazalar için belirlenen iş güvenliği standartlarında kıyafet üretimi ile tasarım ve güvenli çalışma koşulu sağlanmış olur.

Teknik İş Elbisesi Kumaşı Nasıl Olur?

Kurumsal kimlik oluşturmak isteyen firmalar, işletmelerde kullanılan ürünlerin ayrıştırıcı özellik taşımasını ister. Bu yüzden kumaşlar, görüntü olarak markanın imajını destekler. Restoran, kafe, eğlence alanı ve diğer mekânlarda kullanılan ürünlerin, çalışma koşulunda rahatlık sağlaması gerekir. İş elbiselerinin giyildiği ortama göre farklı problemlere dayanıklı olması önemlidir. Örneğin aşçıların beyaz iş elbisesi, kire dayanıklı şekilde üretilirken polis üniformaları, geniş cep ve aksesuar alanları ile giyenlerin rahat hareket edebileceği şekilde imal edilir.

İş ve işçi güvenliğinin sürdürülmesi ter, koku ve pisliğe karşı dirençli olan kumaşların kullanımı ile sağlanır. Bu yüzden kaliteden ödün vermeden yapılan tasarımlardan verim alınması için hammaddesinin doğru seçilmesi gerekir. Genelde yüksek lifli kumaşlar, kullanıcıya konfor sağlarken delik ve sökülmelere karşı dirençli olur. Kumaşın yıkanabilir özelliğe sahip olması, devamlılık açısından çalışana ve işverene fayda sağlar. İş kıyafetleri herhangi bir tehlike durumunda, bulunduğu iş koşuluna destek verecek özellikler ile üretilir. Örneğin iş kazasından en az zararla kurtulmak için aşındırıcı sıvıların olduğu işletmelerde, bu alanda dayanıklı özelliklere sahip ürünler tercih edilmelidir. 

Teknik İş Elbisesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Personel kıyafetleri kullanıcısına rahatlık ve güveni sağlayan komplike ekipmanlardır. Vücuda tam uymayan giysiler kullanıcısına dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon bozukluğu yaşatır. Sürekliliğin sağlanması için işçi elbiseleri alırken kumaş, dikiş ve aksesuarların kalitesinden doğan tasarımlara dikkat edilmelidir. Yırtılma, sökülme ve parçalanmaya karşı dirençli kumaşların tercih edilmesi gerekir. Tasarım konusunda profesyonel çalışan işletmeler, iş kıyafetlerinde yüksek verimi kullanılacak ortama uygun tam ve net bilgiler ile sağlar. Kişisel şartlara göre hazırlanmış teknik iş güvenliği elbiseleri alırken dikkat edilmesi gereken başlıklar şu şekildedir;

Dayanıklı: Günümüzde öne çıkan ripstop, vücudu korumak için seçilmiş dayanıklı bir kumaş türüdür. Özel bir örgüyle tasarlanan bir kumaş olmasından ötürü dirençli, sağlıklı, su geçirmez ve yanmaz özelliklere sahiptir. Bu yüzde seçilen ürünlerin bu ve benzer hammaddelerden seçilmesi gerekir.

Kullanışlı: Üretilen iş elbiselerinin kullanıcıya sunduğu ek özellikler, kullanım konforunu destekler. Kıyafetin üzerinde yer alan depolama alanı, aksesuarların rahatça yerleştirilmesini sağlar. Gece görüşünde kullanılacak ürünlerin reflektörlü olması, karanlıkta fayda sağlar.

Konfor: Kumaşın esnek yapıda olması, hareket alanını genişletir. İş veriminin arttırılması, vücut sağlığı ile alakalıdır. Bu nedenle seçilen ürünlerin nefes alan kumaşlardan vücut tipine göre ayarlanması gerekir.

Standartlara Uygun: Çalışılan işletmeye göre belirlenen standart tipinin bilinmesi gerekir. İş sağlığı ve güvenliği ekipmanları tarafından belirlenen Avrupa standartlarındaki ürünler, vücudu korur.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.