750 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

0 13632
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat

Kaynak Maskesi

Kaynak Maskesi Çeşitleri

Gelişen ve ilerleyen teknoloji ve tasarımda, kaynak maskesi de ürün çeşitliliğine kavuşmuştur. Eskiden elle tutulan kaynak maskeleri tercih edilirken şimdi her özelliği ayrı ayrı tercih edilerek bütünleştirme yapılıyor. Elle tutulan kaynak maskelerinin halen kullanımı gerçekleştirilirse de profesyonel kaynak maskesi yerini tutmamaktadır. Kaynak maske modelleri, malzeme çeşitliliği ve tasarımları ile farklı ve avantajlı seçenekler sunmaktadır. Tüm avantajların kapısı da çalışan bireyi korumaktan geçmektedir. 

 

Kaynak maskesi, kaynak sırasında ortaya çıkan ve yüksek yoğunluğa sahip ışıktan gözlerin korunması amaçlı kullanılan, işlevsel olmakla birlikte aynı zamanda estetik duran iş sağlığı ve güvenliği ürünüdür. Çeşitli renk ve boyut seçenekleri ile özelleştirilebilir seçeneği olan kaynak maskeleri, genel olarak tam yüz ayarında üretilse de bunların yanı sıra kaynak gözlüğü olarak da kompakt bir modele sahiptir. Farklı uygulamalar için tasarlanan pek çok ürün piyasada ihtiyaca göre bulunmaktadır.

 

Kaynakçı maskesi kullanılmadan çalışmaya başlanmamalıdır. Kaynak yapılan esnada oluşan gaz ve toz etkisi, insan sağlığını olumsuz etkileyen oluşumlardır. Aynı zamanda kaynak yaparken yüksek ışık yoğunluğu ve metal yüzeylerden küçük parçaların fırlama olasılığı olduğu için kullanılması zorunluluk gerektiren ürünlerden bir tanesidir. Nitelik, sağlamlık ve konforu bir arada bulundurması gereken kaynak maskeleri, zorlu şartlar altında çalışan bireyleri engelleyici bir noktası bulunmamalıdır. 

 

Kaynak maskesi camı, sabit ve şeffaf olmalıdır. Aynı zamanda ısıya dayanıklı malzemeden yapılmalıdır. Aksi takdirde kaynak esnasında ince ince çatlaklar oluşabilir ve bu durum çalışana ciddi yaralanma yapabilir. Maskenin cam net bir görüntü vermeli ve çerçeve rahat bir biçimde açılıp kapanmalı. Kaynak maskesi, kıvılcımda, yoğun ışıktan, yüzeylerden sıçrayan parçalardan çalışanların yüzünü ve gözünü koruyan güvenlik harikası bir malzeme olmaktadır.

Kaliteli Kaynak Maskeleri

Kaynak kaskı ve kaynak gözlüğü olarak iki parça halinde satılır ya da daha dijitalleştirilmiş versiyonları tercih edilerek bütünleşik olarak bir kaynak maskesi kullanılır. Kaynak maskeleri yüksek performans gerektiren, kalite bakımından sağlam ve dayanıklı yapıya sahip olan aynı zamanda göz ve cilt sağlığını koruyan ürün olmaktadır. Kaynak yapan bireylerin güvenini kazanmış ve yeteneklerini sergilemelerini engellemeyen rahatlığa sahipolmalıdır. Geniş ürün yelpazesine sahip olan kaynak maskeleri ihtiyaca göre alınmalıdır.  

 

Kaliteli ürün tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar vardır. Bunlar; lens tepki süresidir. Hızlı geçiş oranına sahip lens tercihi yapan bireyler, gün sonunda gözlerinde kaşınma, yanma ve kuruma gibi hissiyatlar ile mücadele etmeyecektir. Diğer lenslere oranla daha pahalı olan bu lensler, ihtiyaç uğruna tercih edilebilir. Kaliteyi belirleyen bir diğer standart ise iş esnasında şarjının dayanabilir olmasıdır; bu nedenle uzun ve dayanıklı pil ihtiyacı doğmaktadır.

 

Aynı amaca hizmet eden  elektronik kaynak maskesi güçlü metal parçaları eritmek, birleştirmek için yapılan kaynak işlemlerinde kullanılmaktadır. En yaygın kaynak türünün olmasıyla birlikte en sık kullanılan maskelerden biri olmaktadır. Yüksek sıcakların ve ışıkların olduğu işlemde çalışan bireyler, göz sağlığını koruyan kaynak camı çeşitleri arasından en iyi kaynak gözlüğü kullanmalıdır. Kaynağa başlandığı anda otomatik sensörler algılanır ve cam kararmaya başlar. Aktif kullanılmadığında tekrar eski haline döner. 

 

Colormatik kaynak maskesi ürünlerinin koruması renk değişimi ve kararma ile olmaktadır. Maskenin gözü koruma açısından yaptığı otomatik kararma sayesinde çalışanların işlerini kolaylaştırmaktadır. Baş noktasında sabit ayar bulunmaktadır. Sabit olması boyun ağrısı yapacağı anlamına gelmez; aksine çalışan bireylere konfor sağlayan unsur olmaktadır. Uyumlu bir yapıya sahip olması ile hareket alan kısıtlaması yapmaz. Bu modeller, pratik çalışma, ergonomik hizmet ve sağlıklı sonuç alma noktasında başarılı olmaları için imal edilmiştir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan colormatik kaynak maskeleri kaynak durumuna göre değişim göstermektedir. 

 

Deri kaynak maskesi modelleri, tasarım ve kullanım olarak apayrı bir alternatif olmaktadır. Kaynak başlığı ayarlanabilir banttan oluşmuştur ve tamamen dar alanlarda rahat çalışma kolaylığı sağlaması için üretilmiştir. Deri, tüm yüzü kaplar ve omuz bölümüne kadar iner. Bu nedenle sağlıklı ve güvenli bir şekilde tam koruma sağlar. Maske dışarıdan düz gibi görünse de içeriden alın ve burun alanı bulunmaktadır. %100 orjinal deri ürünlerinden üretilen deri maskelerde herhangi bir şekilde yırtılma, kopma, yanma ve parçalanma olmamaktadır. 

Otomatik Kaynak Maskesi

Nitelikli sonuçlar almak isteyen bireylerin, sağlıklı bir tercih yapması gerekirse otomatik kaynak maskesi, en değerli tercih olacaktır. Kaynak yapıldığı esnada otomatik kararan kaynak gözlüğü moduna geçiş yapan maske, gözü ciddi seviyede korur. Otomatik kararan maskeler ürün ve tasarım çeşitliliğinde zenginleşmiş ve kusursuz bir görünüme ulaşmıştır. Yüksek koruyucu etkisine sahip olan otomatik kararan kaynak maskesi, çalışanlar için oldukça önemli bir tedbirdir.

Dijital Kaynak Maskesi

Dijital kaynak maskesi bir nevi elektronik kaynak maskesi ile aynı işlevi görmektedir. Otomatik kararan lense sahip olan maskeler, kask çıkarılmaya ihtiyaç duymadan kaynak net bir şekilde görünür ve değerlendirilebilir. Bu durum, çalışanın verimliliğini, üretkenliğini ve dikkatini arttırmaktadır. Kaynakçının konforlu bir şekilde çalışması için maskenin iç dizaynı rahat olmalı ve güven sağlamalıdır. Doğru sonuçlara imza atacağını bilen çalışanlar daha rahat çalışma sergileyecekler. İki tip dijital olarak kararan maskeler bulunmaktadır; sabit gölge ve değişken gölge. 

 

Bu iki türün de orta seviye ve gelişmiş seviyesi mevcuttur. Maskeler ayarlanabilir hassasiyete sahiptir. Kaynakçı, bu maskede tüm ayarları kontrol edebilir ve kendi çalışma konforuna göre yeniden dizayn edebilir. Yüksek kaliteye sahip dijital bir şekilde kararan kasklar, çalışan aktif olmadığında bile, kaskın içine UV ve IR ışınlarını geçirmemektedir. Maksimum koruma, rahat çalışma ve doğal nefes alabilme eylemlerine önem veren bireyler için en doğru tercih dijitalden yana olmalıdır.

Kaynak Maskesi Fiyatları

Gaz maskesi gibi dünya standartlarına tabi kaynak maskeleri, sağlığı ciddi seviyede koruyan ve avantaj dolu ürünler olmaktadır. Kaynak maskesi fiyatları, göstermiş olduğu performansa, kaliteye ve sağlığı koruyucu yapısına rağmen oldukça uygun fiyatlı olmaktadır. Her markada ve her modele göre fiyat çeşitlilik gösterse de, ihtiyaç uğruna her birey rahatlıkla alabilir. Armut kaynak maskesi, fiyat performans açısından kaliteli oluşu ile benzersiz bir işçilik sunmaktadır. 

 

Kaynak gözlüğü fiyatları, sektör hassasiyeti gerektiren ürünlerdir. Maskeler kadar tam koruma sağlamasa da orta seviye kaynak işlemleri için rahatlıkla kullanılabilir. Kaynak gözlükleri fiyatları araştırılmadan önce detaylı pazar ve ürün araştırılması yapılmalıdır. Firmanın güvenlik standartları iyi okunmalı ve yenilenen teknolojiden ne kadar faydalandığına bakılmalıdır. Tüm bu süreçler sonunda doğru ürün tercihi yapmak adına kullanıcı yorumları okunmalıdır. 

 

Kaynak gözlükleri, kaynak maskelerine oranla daha uygun fiyata sahip olmaktadır. Birinde kullanılan malzeme ve işçilik diğerine göre daha fazladır. Bu nedenle bütçe dostu ürün alışverişi yapmak isteyen bireylerin tercihleri gözlükten yana olabilir. Kaynak ürünlerinde fiyata bakmadan alışveriş yapmak isteyen bireyler için en kaliteli ve doğru seçim otomatik kararan maskeler olmalıdır. Görüntü, rahatlık ve sağlık açısından yüksek performans sağlayan ürün, kaynak yapan kişilerin güvenini kazanmaktadır.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.