750 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

103 318
 • Çok Satanlar
 • %İndirimdekiler
 • En Yeniler
 • Artan Fiyat
 • Azalan Fiyat

İş Tişörtü

İş Tişörtü Fiyatları

İş tişörtleri, çalışanların çalışma potansiyelini arttıran ürünler olmasından ötürü, kaliteli malzemelerden, farklı fiyat aralığına göre üretilir.

İşletme veya kurumlar tarafından zorunlu tutulan iş t-shirt modelleri, satış alanlarından şahıs veya kurum tarafından temin edilir. Sağlık ve içerik olarak devamlı kullanım söz konusu olan bu ürünler ucuz ve kullanışsız ürünler yerine kaliteli bir şekilde özenle seçilmelidir. Kamu ve özel işletmelerde çalışan işçi, memur, personel gibi kişiler, belirli durumlara göre bu tişörtlere ihtiyaç duyar. Tür, model ve kalitesine göre farklı fiyat aralığında ürünler bulunur.

İş elbiseleri tişört fiyatları, kurumun ürünü tercih ediş şekline göre değişir. Kumaşın kalitesi, tişörtün şekli ve baskı durumu gibi ifadeler toplu veya tekli alıma göre faturalandırılır. Baskılı iş tişört fiyatları, yapılacak olan dijital baskı nedeni ile normal fiyattan fazladır. Kur değişimine göre malzeme tedarik noktasında değişen ücret piyasası bulunur.

İş Tişörtü Modelleri Nelerdir?

Her işletmeye özel olarak tasarlanan ve üretilen iş elbisesi tişört modelleri vardır. Kullanışlı olacak şekilde tasarlanan ürünler, yapılan işe ve iş ortamına özel olarak seçilir. İşletme içi için özel korunaklı ürünler tercih edilirken, müşteri önünde kullanılacak olan iş elbisesi polo yaka tişört şeklinde özenli görünüm sunan ürünler olur. İş tişörtleri sadece ağır iş sanayinde çalışan kişiler tarafından kullanılmaz. GSM şirketlerinde kullanılan baskılı çalışan tişörtleri de iş kıyafeti olarak bilinir. İş tişörtleri, işletme seçimine göre birçok yaka, uzunluk, kalıp ve türden oluşturulur. Bunlar;

 • Polo Yaka İş Tişörtü: Uzun ya da kısa kollu, devrik yakalı tişörtlerdir. Polo yakalı tişört bir tür gömlek ve tişört birleşimi giysidir. Tişörtten farklı olarak, iki veya üç düğmeli bir şekilde üretilir.
 • Baskılı İş Tişörtü: Sırt, kol, göğüs gibi alanlara yapılan, kurum, işletme veya bölüm ile ilgili bilgi veren tişört modelidir.
 • Yuvarlak Yaka veya V Yaka İş Tişörtü: Klasik tişört modelidir. Farklı renklerde üretilebilir. 

İş Tişörtü Özellikleri Nelerdir?

Tüm iş sektörlerine uygun tişört iş elbiseleri üretilirken, öncelikli olarak kullanıcıların rahat çalışma ve hareket kabiliyeti sunacak ürünler olması esas alınır. Çünkü her iş kolu kendine özel iş elbiseleri ve kıyafet türleri ile iş ve işçi sağlığını korur.  Tehlike anında olumsuz etkilere maruz bırakmayacak şekilde farklı özelliklerde ürün içerikleri ortaya çıkarılır. Dayanıklılık, iş kıyafetlerinde en önemli konulardandır. Gövde de yer alan tüm organlara uyum sağlayan ürünler olması gerekir. İşçi kıyafetleri, kullanılan işletmeye ve istenilen özelliklere göre değişim gösterir. 

Geniş renk skalası bulunan ürünler, firmaların tercihlerine göre istenilen renkte üretilir. Kurumsallık açısından istenilen baskılı iş tişört türleri, acenteler tarafından dijital ortamlarda tasarlanır. Vücudu havalandıracak kumaşlardan üretilen iş tişörtleri, uluslararası beden tablosuna göre ölçülendirilerek, iş ortamına bağlı olarak şu özelliklerde üretilir;

 • Ter emici özellik,
 • Koltuk altı ve bel bölgesinde havalandırma deliklerine sahip,
 • Pamuklu kumaşın yanında esneme sağlayacak likralı kumaş destekli,
 • Kolay yırtılmayan,
 • Isıya ve aleve dayanıklı,

Bu özelliklerin yanı sıra üretim standartlarına uygun olacak şekilde özelliklere de sahiptir. Bu standartlar şu şekildedir;

 • EN 340, genel iş kıyafetleri standardıdır. Genel performans özelliklerini ve üretici firma tarafından sağlanan bilgileri kapsar. 
 • EN 343, yağmurluk standardıdır. 
 • EN 412, kesilmeye karşı koruma sunan önlüklerle ilgili özellikleri kapsar. 
 • EN 469, alev ve ısıdan koruyucu elbiseleri ilgilendiren standarttır. 
 • EN 1073, radyoaktif bulaşmaya karşı koruyucu kıyafetlere ilişkin özellikleri kapsar. 
 • EN 1149, antistatik özelliğe sahip koruyucu kıyafetlere ilişkin özellikleri kapsar. 
 • EN 13034, sıvı kimyasal maddelere karşı koruyucu kıyafetlere ilişkin özellikleri kapsar
 • EN 13982, katı parçacıklara karşı koruma sağlayan koruyucu kıyafetlere ilişkin özellikleri kapsar. 
 • EN 14127, patojenlere karşı koruma sağlayan, tekrar kullanılabilir kıyafetlere ilişkin deney yöntemlerini ve kuralları kapsar. 
 • EN 20471, reflektif kıyafet standardıdır. 
 • EN ISO 11611, kaynak ve ilgili faaliyetlerde kullanılan koruyucu kıyafetlerle ilgili performans kurallarını kapsar. 
 • EN ISO 11612 ise kullanıcıya ısı ve aleve karşı eller hariç vücut koruması sunan ve esnek materyallerden üretilen kıyafetler için performans kurallarını kapsayan standarttır.

İş Tişörtü Kumaşı Nasıl Olur?

Mevsimler, giyilecek kıyafetin yapısını da belirler. Örneğin yazlık iş pantolonu, mevsimin olumsuz etkisini azaltmak, iş konforunu ve performansını artırmak için tercih edilir.

İş güvenliği firmaları, işçilerin özel kullanım koşullarına göre farklı donanımlara sahip kıyafetler tercih etmesi için kumaşlar önerir. Farklı mevsimlerde kullanılacak olan ürünler, kumaşın yapısını belirler. Yazın açık renk kumaşların tercih edilmesi ter ve sıcaklık açısından önleyici olur. Kışın ise koyu renk kumaşların tercih edilmesi gerekir. Aynı zamanda açık ve kapalı ortamlar içinde aynı özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Bunaltıcı yaz havalarında ince kumaşlar, kullanıcılar için çok fayda sağlar. Yapılan işten özveri almak ve işi severek yapmak için işletmeler bu tür noktalara dikkat etmelidir.

Koton ve pamuk ağırlıklı iş kıyafetleri, kullanıcıların sağlığı için faydalıdır. Naylonlu kumaşlar, ter çekme açısından başarısızdır. Ayrıca ciltte kötü bir koku oluşmasına neden olur. Koltuk altı, ense, sırt ve göğüs gibi yerlerde oluşan terlemeler pamuk kumaşlar sayesinde önlenir. Tere bağlı oluşan bakterilerden de doğru seçilmiş kumaşlar sayesinde korunmak mümkün. En az %30 pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir. Polyester ağırlıklı kumaşlar işte tişört olarak kullanıma uygun değildir. 

Kimyasal boya kullanımının kansere kadar uzanan yolculuğundan etkilenmemek için güvenilir kurumlardan tercihler yapılmalıdır. Çabuk kuruma özelliği olan kumaş tiplerinden pamuk, penye ve yün içerikli ürünler seçilebilir. İş tişörtlerinde kullanılacak kumaş tipi, kullanılan alana göre de değişir. Her işletme için farklı içeriklere sahip iş güvenliği tişört önerileri vardır. Örneğin; Ripstop kumaş, sağlamlığın önemli olduğu alanlarda kullanılan bir kumaş türüdür. Yırtılmaya karşı sahip olduğu yüksek direnç, bu materyalin ayırt edici özelliğidir. Özel bir örgü tekniğiyle üretilen ripstop kumaşlara yanmazlık, su geçirmezlik gibi özellikler de kazandırılabilmektedir.

İş Tişörtü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İş kıyafetleri çalışılan ortam konusunda kişiyi koruyan ürünlerdir. Zamanın çoğunun geçirildiği mesai saatlerinde kişiler kullanacağı kıyafetler ile ileriye dönük problemlerden korunur. Fabrika, inşaat ve maden gibi zor koşullarda yürütülen işler, iş güvenlik ekiplerinin onayladığı özelliklere sahip kıyafetler ile yürütülmelidir. Çoğunluk olarak yaz aylarında tercih edilen iş tişörtü, farklı model ve özelliklerde seçilir. Özellikle işletmeye özel tasarımlar, kurumlar tarafından özel olarak tasarlanarak üretilir. Her biri farklı donanımlar ile üretilen ürünlerin genelinde olması gereken başlıklar şu şekildedir;

Dayanıklılık: Kaliteli malzemeden üretilmiş kumaşların seçildiği ürünler tercih edilmelidir. Vücut korumayı üstlenen iş kıyafetleri dayanıklı olmak zorundadır. Kolay bir şekilde formunu kaybeden kumaşlar devamlılık açısından zor şartlar oluşturur. Güncel olarak tercih edilen kumaş türü ‘’Ripstop’’ ismi ile bilinir.

 

Kullanışlılık: Seçilecek ürünlerin, işlevini yüksek performanslarda sağlaması için kullanımının rahat olması gerekir. Tişörtün tam bedene uyum sağlayacak formatta, iş türüne göre zarar gelebilecek konumlarının birden çok fayda sağladığına dikkat edilmelidir. Yine iş ortamına göre özel olarak üretilen ürünlerde, fazladan cep, telsiz aparatı, reflektör gibi kullanışlılığını artıran özellikler ile donatılmış olması gerekir.

 

Konfor: İş kıyafetlerinde konfor, iş veriminin sağlanması ve vücut sağlığının korunması açısından çok önemlidir. Seçilen kıyafetlerin, kullanıcılar tarafından rahatlık hissettirmesi gerekir. Kıyafet malzemesinin havayı geçirmesi ve dokusunun pürüzsüz olması konforu sağlayan baş etmenlerdendir. Kışın kullanılan ürünlerin olumsuz hava şartlarına karşı korunaklı olması gerekir. Toplu temin edilen ürünlerde beden aralığının kolay temin edilmesi, farklı vücut tipine sahip insanlar tarafından konfor sağlar.

 

Standartlara Uygunluk: İş ortamlarına göre farklı kriterlerde üretilen ürünler belirli standart kuralları ile çerçevelenir. İşletmeler için önemli olan bu standartlar farklı kodlar ile ayrıştırılır.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.