1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGODA!

Lateks İş Eldiveni

2 Ürün

Lateks Muayne Eldiveni Pudrasız
Lateks Muayne Eldiveni Pudrasız
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

STD-000058

Lateks Muayne Eldiveni Pudrasız
176,00
Gelince haber ver
Junıor JN103 Latex Nitril Eldiven
Junıor JN103 Latex Nitril Eldiven
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

JUN JN103

Junıor JN103 Latex Nitril Eldiven
45,00
32,00
%31
Gelince haber ver

Lateks Eldiven

Lateks Eldiven Fiyatları

Lateks eldiven fiyat aralıkları üretici firma, ürün özellikleri ve paket içeriklerine göre değişmektedir. Sağlık ve gıda sektörü başta olmak üzere hijyen sağlamak için lateks eldiven kullanılmaktadır. Islak ve kuru kullanım için uygun olan bu eldivenler sağlık açısından kullanışlıdır. Pudrasız eldiven olarak da bilinen lateks eldivenler çeşitli markalar tarafından üretilmektedir. Her marka üretmiş olduğu ürün kalitesine göre pudrasız eldiven fiyatları belirlemektedir. Bu yüzden ihtiyaca uygun, kaliteli malzemeden üretilmiş birçok çeşit pudrasız eldiven satışa sunulmuştur. 

Günlük hayatta kullanmak için lateks pudrasız eldiven üretimi yapılmaktadır. Kullanıcıların ellerini zararlı maddelere karşı koruyan bu ürünler tasarım olarak da geniş ürün çeşitliğinde satışa sunulmuştur. Farkı renklerde üretilen aynı işleve sahip lastik eldiven kullanıcı zevkine göre tercih edilmektedir. Ürünler kaliteli ve dayanıklı malzemeden yapıldığından uzun süreli kullanım imkânı oluştururlar. Bu yüzden lateks eldiven fiyat aralığı satın alınan ürün adedine göre ve toplu alımlarda farklılık göstermektedir. Aynı zamanda ürünün üretiminde kullanılan malzeme kalitesinin özellikleri de fiyatlandırılmada etkili olan başlıca faktörlerdendir.

Lateks eldiven, kullanım alanına göre ince veya kalın yapıya sahip üretilmektedir. Bu özelliğinden dolayı kalın eldivenler ince olanlara göre fiyat olarak bir miktar fazladır. Ancak koruyuculuk seviyesi kalın pudrasız eldiven modellerinde daha fazladır. Bu yüzden insan cildine ciddi zararları olan kimyasal madde ile temas durumlarında bu modeller kullanılmaktadır. Nitril eldiven pudrasız seçenekleri tek kullanımlık olduğu için sürekli değişim gerektirmektedir.  Bundan dolayı paket halinde satılmaktadır. Hem bütçeye hem de ihtiyaca göre farklı markaların üretmiş olduğu yüzlerce çeşit lastik eldiven piyasalarda yer almaktadır. 

Lateks Eldiven Modelleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ile birlikte farklı koruyuculuk derecesine sahip iş eldiveni çeşitleri arasında nitril pudrasız eldiven de üretilmektedir. Lateksin kelime anlamı kauçuk ağacının öz suyu olarak bilinmektedir. Bu madde çeşitli ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Lateks malzemeden üretilmiş eldivenler, yaygın kullanım alanı olan ürünlerin başında gelmektedir. Sağlık, imalat gıda sektörlerinde, kişisel bakım yaparken, laboratuvar ortamlarında sıklıkla kullanılan nitril eldiven çeşitleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Kullanıcıların birçok alanda rahatlıkla kullanabileceği lastik eldiven, pudralı ve pudrasız çeşitlerde üretilmektedir. Doğal yollardan elde edilen lateks eldivenler, ellerde ağırlık hissi oluşturmaz. Şeffaf naylondan yapılmış eldivenlere göre daha kullanışlı olan bu modeller hastalık, kir, mikrop gibi zararlı durumlardan kullana kişileri korumaktadır. Özellikle son yıllarda kullanımı artan pudrasız eldiven modelleri evde, sokakta, okulda, iş yerlerinde hijyen amaçlı kullanılmaktadır. Salgın hastalıklara karşı önlem amaçlı kullanılan farklı renk ve desene sahip çeşitleri de üretilmiştir. 

Lateks pudrasız eldiven yıkanabilir ve sağlığa zararı olmayan modeller arasında yer almaktadır. Sağlık sektöründe, doktorlar ameliyat esnasında kullanmaktadır. Bu eldivenler deriyle temas ettiği için herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmayacaktır. Lateks eldiven pudrasız olmasından dolayı giyilmesi pudralı olanlara göre biraz daha zordur. Çünkü içerisinde ele yapışmasına engel olan herhangi bir malzeme yoktur. Pudralı eldiven modelleri hastanelerde kullanmak için uygun değildir. Bünyesinde barındırdığı pudranın açık yaraya temas etmesi sakıncalı bir durumdur. Yaranın iltihap kapmasına neden olacaktır. Bundan dolayı eldivenler içerisinde pudrasız nitril eldiven çeşitleri daha fazla kullanılmaktadır. 

Lateks Eldiven Özellikleri Nelerdir?

Lateks eldiven çeşitleri farklı kalitelerde üretilmektedir. Farklı markaların aynı amaç için ürettiği bu eldivenler kişisel güvenlik için kullanılmaktadır. Lateks, pudrasız, nitril eldiven olarak da adlandırılan eldivenlerin özellikleri kullanım alanlarına göre değişmektedir. Nitril pudrasız eldiven, sentetik kauçuk malzemeden yapıldığı için ellere zarar vermeyen özelliğe sahiptir. Bazı ürünlerde el dersine zarar veren plastik malzemeler bulunmaktadır. Bu da ciddi deri hastalıklarına sebep olmaktadır. Tahriş edici özelliği olmayan lateks eldiven hassas cilt yapısına sahip kişiler içinde uygundur.

Güvenlik ekipmanları arasında yer alan eldivenler farklı renk seçeneklerinde üretilmektedir. Siyah lateks eldiven genellikle gıda sektöründe ve mutfaklarda kullanılmaktadır. Aynı şekilde mavi veya beyaz renkleri olan lastik eldiven modelleri sağlık sektöründe tercih edilmektedir.  Elastik yapılı, delinme ve yırtılmaya karşı dirençli malzeme kalitesine sahip ürenler arasında yer almaktadır. Ayrıca çeşitli kimyasal ve çözücülere karşı da son derece dayanıklı malzemeden üretilmiştir.  Pudrasız nitril eldiven, pudra içermediği için avuç içine kolaylıkla oturmaktadır. Bu özelliği ise kullanılacak aletlerin daha iyi kavranmasını sağlayacaktır. 

Lateks Eldiven Nerede Kullanılır?

Lateks pudrasız eldiven geniş kullanım alanına sahip çeşitlerden oluşmaktadır. Kullanım alanlarının başında ise sağlık sektörü gelmektedir. Sağlıkçılar hem kişisel hijyen açısından hem de hastaların enfeksiyon kapmaması için sürekli eldiven kullanmaktadır. Hayati öneme sahip olan ameliyatlarda doktor kullanımlarında son derece önemli bir üründür. Lastik eldiven aynı zamanda birçok mikrop ve hastalıklara karşı koruyucu el temizliğini sağlayan işlevsel özelliklere sahiptir. 

Lateks eldiven pudrasız modelleri gıda sektöründe de tercih edilmektedir. İmalattan, sunuma, yemek yapma işleminden bulaşık yıkmaya kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Bu sektörde özellikle renkli tasarımlara sahip modeller tercih edilmektedir. İş kazalarının önüne geçilmesi amacıyla renkli eldivenler kullanılmaktadır. Örneğin, eldivenin yemeğin içine düşmesi gibi olumsuz durumlarda şeffaf eldiven görülmeyecektir.  Nitril pudrasız eldiven, kesilmelere karşı dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde mutfaklarda sıklıkla kullanılmaktadır. Hassas yapısı sayesinde eldivenler gıdaları daha rahat tutabilme imkânı sağlamaktadır. Hem pratik hem de dayanıklı yapısı sayesinde kullanıcıların hareket kapasitelerini kısıtlanmaz.

Laboratuvar ortamlarında kimyagerleri ya da diğer çalışanları çeşitli kimyasallara karşı korumak için pudrasız nitril eldiven kullanılmaktadır. Tek kullanım için uygun kullan at modelleri laboratuvar ortamlarında, kesikline pudrasız tercih edilmesi gerekmektedir. Pudrasız eldiven, su geçirmez ve terletmeyen yapısı ile rahat kullanım imkânı sunmaktadır. Ayrıca bu eldivenler herkesin eline uyacak şekilde farklı boyutlarda tasarlanmıştır. Çevre dostu özelliği ile ön de plana çıkan lateks eldiven çeşitleri geri dönüştürülebilir malzemeye sahiptir. Hem kişisel koruma hem doğayı koruma açısından lateks pudrasız eldiven oldukça fonksiyonlu koruyucu ürünlerin başında gelmektedir.

Lateks Eldiven Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lateks eldiven pandemi dönemiyle birlikte insan yaşamına dâhil olmuş koruyucu sağlık ekipmanları arasında yerini almıştır. Bu dönemde insanlar farklı ortamlarda sağlığını korumak, el hijyenini sağlamak için sıklıkla kullanmıştır ve kullanılmaya devam etmektedir. Nitril eldiven pudrasız tercih edilirken göz önünde bulundurulması gereken bir takım huşular vardır. Bunların başında malzeme kalitesi gelmektedir. Kaliteli malzemeden üretilmiş eldivenlerin koruyucu özelliği daha fazladır. Ayrıca satın alınacak eldivenin malzemesi antialerjik özelliğe sahip olması gerekmektedir.
Tercih edilecek pudrasız eldiven esnek yapıda olursa çok daha kullanışlı olacaktır. El hareketlerini kısıtlamayan yapılan işleri kolaylaştıran elastik yapı oldukça önemli bir özelliktir. Bu ürünlerin el ve bileğe oturmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak bileğin lastik kısmının çok dar olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde lastik eldiven bileğe zarar verecektir. Tüm bunlara ek olarak koruyucu özelliğe sahip olan nitril eldiven, geçirgen yapıya sahip olmamalıdır. Çünkü tam koruma için gerekli bir özelliktir. Siyah nitril eldiven satın alırken cildin alerjik reaksiyon gösterme ihtimali göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Son olarak sağlam ve kaliteli pudrasız nitril eldiven güvenilir satıcılardan alınması gerekmektedir.

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.