450 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

 • is-elbisesi.png is-elbisesi.png
  İş Elbiseleri
 • teknik-elbiseler.png teknik-elbiseler.png
  Teknik İş Elbiseleri
 • ayak-koruma.png ayak-koruma.png
  Ayak Koruma
 • el-koruma.png el-koruma.png
  El Koruma
 • kisisel-koruyucular.png kisisel-koruyucular.png
  Kişisel Koruyucular
 • yuksekte-koruma.png yuksekte-koruma.png
  Yüksekte Koruma
 • cevre-guvenligi.png cevre-guvenligi.png
  Çevre Güvenliği
 • indirimli-urunler.png indirimli-urunler.png
  İndirimli Ürünler
 • Filtrele

  Markalar

  Renk

  Beden

  Fiyat Aralığı

  201 649

   

  Yağmurluk Fiyatları?

  Sonbahar ve kış gibi, yağış seviyesinin yüksek olduğu dönemlerde çok tercih edilen bir koruyucu dış giyim ürünü olan yağmurluk, sıklıkla tercih edilmektedir. Yağışın yoğun olduğu bölgelerde, şemsiye gibi koruyucu ürünler yerine tercih edilen yağmurluk modelleri, pratik olması, hafif bir yapı sunması ve şık modeller barındırması nedeniyle ön plandadır. Bununla birlikte, yağmurluk satın almayı düşünen birçok kişinin, ilk dikkat ettiği konuların başında yağmurluk fiyatları gelmektedir. Yağmurluk fiyatları, ürünün kumaş yapısının yanı sıra, büyüklüğüne, markasına ve ek özelliklerine göre değişebilmektedir. 

   

  Yağmurluk satın alırken, fiyat faktörü bütçesine önem veren herkesin dikkat ettiği bir konudur. Bununla birlikte, yağmurluk fiyatlarında en çok dikkat edilecek konu, uzun yıllar boyu kullanıma müsade eden, iyi bir fiyat performans seviyesidir. Yağmurluk modelleri, herkesin gardrobunda yer alan ve her dönem kullanılan ürünlerdir. Yağmurluk seçiminde, hem fiyat olarak uygun seviyede, hem de kalite standardı yüksek modelleri bulmak bu anlamda önemlidir. İş yağmurluğu gibi farklı yağmurluk türlerinde, fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. İnternet üzerinden yağmurluk satın alarak, fiyat göre sıralama ile en ucuz yağmurlukları bulmak mümkündür. 

  Yağmurluk Modelleri Nelerdir?

  Su geçirmez özelliği ile tercih edilen yağmurluk modelleri, yağışların çok olduğu dönemlerde en popüler dış giyim ürünleri içinde yer almaktadır. Şemsiye kullanmak istemeyenlere hitap eden yağmurluk modelleri, hem yağmura hem de rüzgara karşı koruma sağlaması ile tercih edilmektedir. Hem günlük planlarda hem de kamp gibi outdoor etkinliklerde tercih edilebilen yağmurluk modelleri, kullanım alanına ve ürün konseptine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kadın ve erkek yağmurluk modelleri içinde en çok tercih edilen konseptler şu şekildedir:

   

  • Kapşonlu yağmurluk
  • PVC yağmurluk
  • Naylon yağmurluk

   

  Su geçirmez yağmurluk modelleri, sağladığı koruma ile sonbahar ve kış dönemlerinde çok tercih edilmektedir. Yağmurluk türlerin içinde, kapşonlu ve naylon gibi modeller ön plana çıkarken, yağmurluk modelleri arasında farklı alternatifler söz konusudur. Rengine göre sarı yağmurluk dikkat çekici yapısı ile ön plana çıkarken, boya göre kısa ya da uzun yağmurluklar da ilgi görmektedir. Hem erkek hem de kadınlar için, yağışlı günlerde hayat kurtarıcı bir ürün olan yağmurluk, belli kalite seviyesini sağlaması gereken önemli ürünler içinde yer almaktadır. Kaliteli bir kesime ve kumaş yapısına sahip olan yağmurluk, uzun seneler kullanılabilmesi ile önemli bir avantaj sağlamaktadır. 

  Yağmurluk Nasıl Olmalıdır?

  Yağmurluk, günlük kullanıma hitap eden bir ürün olsa da, yalnızca aşırı yağış olan dönemlerde aktif olarak kullanılır. Bu anlamda, sağanak yağışın söz konusu olduğu dönemlerde, yağmurluğun suya ve rüzgara karşı etkili bir koruma sağlaması önemlidir. Yağmurluklar, farklı ihtiyaçlara göre, farklı özelliklere ve boyutlara sahip olabilir. Kadın ve erkek yağmurluk modelleri içinde, uzun yağmurluk seçenekleri sık tercih edilirken, kısa yağmurluk alternatifleri de ilgi görmektedir. Bununla birlikte, yağmurlukların nefes alan bir kumaş yapısına sahip olması önemlidir. Hafif tarzı ile vücudu yormayacak konsept sunması beklenen yağmurluklar, farklı ihtiyaçlara hitap etmektedir. Uzun yağmurluk erkek giyimde, hem yağmura karşı koruma sağlaması hem de şık bir görüntü sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. 

   

  Yağmurluk modelleri içinde, en çok tercih edilen konseptler arasında balıkçı yağmurluk modelleri yer almaktadır. Buna ek olarak, outdoor yağmurluk alternatifleri de belli kullanıcılara hitap etmektedir. Açık hava sporu yapmayı seven, kamp ya da doğa yürüyüşü yapan kişiler için yağmurluk kullanımında, kalitenin uygun standartlarda olması önemlidir. Buna ek olarak koşu ve yürüyüş yapanlar için, yağmurluklar rüzgar ve suya karşı koruma sağlarken, aynı zamanda hareket özgürlüğünü de kısıtlamamalıdır. Bu durum, yağmurluğun kumaş yapısı ile sağlanabilir. Çeşitlerine göre yağmurluklara bakıldığında, kapşonlu yağmurluk seçenekleri, vücutla birlikte baş bölgesini de koruması ile ön plana çıkmaktadır. 

  Yağmurluk Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Yağmurluklar, kullanım alanları açısından yağmur ve rüzgara karşı koruma için tercih ediliyor olsa da, günümüzde yağmurluk çeşitleri çok farklı konseptlere sahiptir. Erkek ve kadın yağmurluk seçeneklerinde, ürün tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta söz konusudur. Yağmurluk modellerinde, ürün özellikleri içine bağcıklı, kapşonlu ve fermuarlı alternatifler incelenerek, kullanımı en uygun model tercih edilmelidir. 

   

  Yağmurlukların, giyilmesi ve çıkarılması kolay bir yapıda olması avantaj sağlamaktadır. Hava koşullarının kötü olduğu dönemlerde kullanılması nedeniyle, yağmurluk modellerin kullanımının basit olması önemlidir. Yağmurlukların düğmeli ve fermuarlı olması, giyim esnasında kolaylık sağlarken, kapşonlu olup olmaması da, koruma seviyesi açısından önemlidir. Genel olarak yağmurluk modellerinde, kapşonlu modeller bere ya da farklı bir koruma ürünü gerektirmemesi nedeniyle tercih edilmektedir. 

   

  Kumaş yapısının esnek olması önemli olan yağmurluklar, bu anlamda hareket özgürlüğünü sağlamaktadır. Özellikle kamp yapan ya da koşu, yürüyüş yapan outdoor spor tutkunları için ön plana çıkan yağmurluk modellerinde esnek yapı önemlidir. Buna ek olarak, tüm giyim ürünlerinde olduğu gibi yağmurluklarda da kumaşın sıklığı önemli bir fark yaratmaktadır. Kumaş yapısı sık olan yağmurluklar, aynı zamanda rüzgara karşı da koruma özelliğine sahiptir. 

  Yağmurluk Ve Rüzgarlık Arasındaki Fark Nedir?

  Yağmurluk ve rüzgarlık modelleri, zaman zaman karşılaştırılan dış giyim ürünleridir. Yağmurluk modellerinin genel kullanım amacı, yağmura karşı koruma sağlamaktır. Bu anlamda yağmurluklar, su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Buna ek olarak bazı yağmurluk modelleri, rüzgara karşı koruma da sağlar. Yağmurluğun kumaş yapısının sıklığı, kalitesi rüzgara karşı etkili olabilir. Rüzgarlık modelleri ise, kullanım amacı rüzgara ve soğuk havaya karşı koruma olan ürünlerdir. Bu nedenle, rüzgarlıklar yağmura karşı koruma sağlamaz. 

   

  Sonbahar ve kış döneminde, bol yağışlı bir ortamda yer alan kişiler için en mantıklı seçim bir yağmurluk satın almaktır. Rüzgara karşı koruma amaçlanıyorsa, rüzgara ve soğuğa karşı da koruyan yağmurluklar tercih edilebilir. Kişisel kullanımın yanı sıra, iş amaçlı olarak da tercih edilebilen yağmurluklar, reflektör gibi ekstra özellikler içerebilmektedir. Yağmurluk ürününün, rüzgar ve soğuk havaya karşı koruma sağlayıp sağlamadığını öğrenmek adına, ürün açıklaması incelenebilir. 

  Yağmurluk Beden Seçimi Nasıl Yapılır?

  Yağmurluk modelleri geniş seçenekler içermektedir ve renkli yağmurluk erkek giyimde sık tercih edilirken, renk tarafında ise yeşil yağmurluk ön plana çıkmaktadır. Yağmurluk satın alırken en önemli konulardan biri ise, tasarımdan ziyade beden seçimidir. Yağmurluk ürünlerinde bedenler, standart dış giyim ürün bedenlerinden farklıdır. Yağmurluklar, su geçirmez ve terletmez yapılarına ek olarak, içerdiği kumaş teknolojisi ile diğer giyim ürünlerinden farklı bir yapıdadır. 

   

  Yağmurluklarda, beden sistemi D simgesi ile ifade edilmektedir. Denye anlamına gelen D, yağmurlukların standart bedenini ifade etmektedir. Yağmurluk modellerinde genel olarak, farklı kullanım amaçlarına hitap eden üç farklı beden standardı söz konusudur. En çok tercih edilen yağmurluk bedeni 70D’dir. Küçük bedenler için 15D tercih edilirken, büyük bedenler için 450D tercih edilmektedir. Yağmurluk satın alma sürecinde, ürünün hafifliği de önemli bir konudur. Özellikle outdoor sporlarla ilgilenenler için, hafif bir yağmurluk yapısı daha iyi bir deneyim sunması bakımından önemlidir. İnternetten yağmurluk satın alırken, beden yapısı dikkat edilecek en önemli konuların içindedir. Kaliteli kumaş yapısı, uzun yıllar boyu kullanıma izin veren kalite, hafif tasarım ve ideal beden seviyesi, yağmurlukta dikkat edilmesi gerekenler içindedir. 

   

  Çözüm
  Ortaklarımız

  © 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

  Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
  Whatsapp Destek
  WhatsApp

  İletişime geçmek için tıklayınız

  Bağlan
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.