1000 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

0 4559
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat
Uvex X Fit Kulak Tıkacı
Yeni
Uvex X Fit Kulak Tıkacı
974,00
1.408,00
%30 İndirim
Gelince Haber Ver

Kulak Tıkacı

Kulak Tıkaçları

Kulak tıkacı,  artık hemen hemen bütün yerleşim yerlerinin kalabalıklaşmasında geceleri uykuyu destekleyici bir ekipman olmanın yanında kulak içlerini sudan, kirden ve yabancı cisimlerden de korumaktadır. Kulak tıkaçları geçmiş zamanlarda her ne kadar kulağa takılan şeyler diye adlandırılsa da artık herkes onların kulak tıpası, kulak tamponu veya kulak kapatıcı olduğunun farkında olmaktadır. Kulak koruyucu çeşitleri iş güvenliği ekipmanı olarak kullanıldığı gibi denizde veya havuzda kulağa su kaçmasını engellemek amaçlı da tercih edilmektedir. Bunu yanında kulak tıpaları, banyo yaparken de kulağın içine su kaçmasını engellemektedir. Sağlığa zararı olmayan materyallerden üretilen tıkaç kulaklık seçenekleri, kulağa doğru yerleştirildiğinde istenilen korumayı maksimum düzeyde sağlamaktadır. 

Kulak tıkaçları günümüzde şehir gürültüsü içinde insanların işini yaparken konsantre olabilmesine, gürültülü çalışma ortamında kulak sağlığını korumaya, sürekli motosiklet kullananların aşırı araç sesine maruz kalmasından dolayı kulak iç yapısının zarar görmemesine destek vermektedir. Go kart sürücüleri ve motor sporları ile ilgilenen kullanıcılar da sürekli rüzgâra maruz kaldıkları için kulak tıkaçları onların hayatlarında önemli bir yer tutmaktadır. Çünkü bu durumlar uzun süre sonra kalıcı işitme kaybına sebebiyet vermektedir. Bu sporlar için üretilmiş profesyonel kulak tıkacı yararları, sahip olduğu ses filtresinin niteliği nedeniyle trafik sinyallerini ve uyarı aygıtlarının duyurulmasını desteklemekte ve zararlı gürültüyü de güvenli düzeye indirmektedir. Böylece kulakların sağlıklı bir şekilde korunması da ön plana çıkmaktadır.

Farklı kalitede materyallerden çeşitli alanlarında kullanılmak üzere özel olarak dizayn edilen kulak tıkaçları, her yaştan kullanıcıya hitap etmektedir. Kulak tıkaçları silikon, kauçuk, sünger kulak tıkacı, köpük, balmumu malzemeleri ile üretilmektedir. Kulak tıpaları tasarlanırken çeşitli şekiller baz alınmakta ve kulak yapısına çok uygun olduğundan en fazla çam ağacı şekli ile bilinmektedir. “Kulak tıkacı nasıl temizlenir?” sorusu için de su ile kolayca hijyenin sağlandığı belirtilmektedir. İpli kulak tıkacı ise iki adet kulak tıpasının belli uzunluktaki özel yapım bir iple birbirine bağlı olduğu gözlemlenirken, minik kutucuğu içinde de kolay ve sağlıklı taşınma fırsatı sunmaktadır. İpli kulak tıkacı anlık durumlar için boyunda asılı durma avantajı da sergilemektedir. Denize ve havuza girildiği zaman hatta evde günlük banyo işleminde de kulak zarı delik olanlar için kulak tıkacı kullanımı tavsiye edilmekte ve böylece kulağın içine su kaçmasının önü geçilmektedir.  

Ses Geçirmeyen Kulak Tıkacı

Ses geçirmeyen kulak tıkacı veya ses engelleyici kulak tıkacı, gürültü önleyici kulak tıkacı birçok durum için tam bir hayat kurtarıcı görevi görmektedir. Öncelikle uykusu hafif kişilerin merak ettiği konular içinde yer alan “horlama sesi nasıl duyulmaz?” ve “uyurken ses duymamak için ne yapmalı?” sorularına uzmanlarca gelen cevaplar göze çarpmaktadır. Bu cevaplar incelendiğinde uyumak için kulak tıkacı, uyurken ses geçirmeyen kulaklık, uyku kulaklığı ses geçirmeyen, uyurken gürültü önleyici kulaklık önerilerinin yapıldığı bilinmektedir. Uyku kulak tıkacı kullananlar yorumları da dikkatte alındığında hem dışarıdan gelen seslerin hem de yüksek horlama düzeylerinin en alt seviyelerde hissedildiği de vurgulandığı öğrenilmektedir. Hem beden sağlığı hem de ruh sağlığı için önemli bir unsur olan uykunun uyku için kulak tıkacı ve horlama için kulak tıkacı vesilesiyle rahatlıkla yakalandığı da bildirilmektedir. 

Kulak ses tıkacı kullanarak ses yalıtımı elde etmek isteyen kişiler çeşitli boyutlardaki seçenekler sayesinde kulak tıkaçlarının işini iyi yapmalarına olanak sunmaktadır. Doğru ölçülerdeki ses geçirmeyen kulak tıkaçları kullanım esnasında konforun hissedilmesine ortam hazırlamaktadır. Eczanelerden veya e-ticaret sitelerinden kullanıcıların kendi kulak yapılarına uygun tercih ettikleri kulak tıkaçları ile uyku uyumak, dinlenmek, ders çalışma, kitap okumak gibi birçok işlem yapılmaktadır. Yurt gibi toplu yaşam alanlarında bulunan ve uyumakta güçlük çeken sese duyarlı bireyler için bu ürünler tavsiye edilmektedir. Ses geçirmeyen kulak tıkaçları tek kullanımlık olanlarının yanı sıra bir kereden fazla kullanım seçimleri de mevcut olmaktadır. Ayrıca havayolu uzun mesafe uçuşlarda da ses geçirmeyen kulak tıkacı yolculara sunulmaktadır

İş Güvenliği Kulak Tıkacı

İş güvenliği kulak koruyucu, kişilerin çalışma ortamlarının ses düzeyleri yıpratıcı seviyede ise kullanımı yüksek değer taşıyan ürün sınıfına girmektedir. Özellikle üretim sırasında yüksek ses sahibi olan fabrikalarda, aşırı gürültü çalışan delici veya diğer makineler ile her gün mesai yapan kişilerde ses önleyici kulak tıkacı kullanımı zaruret taşımaktadır. Gürültülü ortamlarda ve şantiyelerde çalışmak zorunda olan saha çalışanları ses için kulak tıkacı kullanırken, mühendisler de özel tasarlanmış ses geçirmez kulak tıkaçlarını tercih etmektedir. 

Ses kesici ve kulağa toz girmesini önleyen köpük, silikon ve sünger malzemeden kulak tıkaçları iş güvenliği için önem arz eden ürünler sınıfına girmektedir. Gözlemlendiği zaman kullanım alanlarının sanayi, tarım, ordu-savunma, otomotiv, havacılık, yapı ve inşaat, döküm, demir ve çelik sanayi gibi sektörler olduğu da belirtilmektedir. Hatta bu iş kollarında çalışılan yerlerde iş güvenliği kulak tıkaçlarına rahat erişilebilinmesi adına kulak tıkacı dağıtıcı ünitelerinin de varlıklarından söz edilmektedir. Askerlik yapan bireyler veya atış talimi için yüksek sesi önlemeye çalışanlar da iş güvenlikleri sağlamak ve uzun süre duyma kayıpları yaşamamak adına iş güvenliği kulak tıkaçlarını her mesaide eksik etmemektedir.  

Su Geçirmez Kulak Tıkacı

Kulağına su kaçmaması gereken veya su kaçmasından rahatsız olan kişiler de “banyoda kulağa su kaçmaması için ne yapmalı?”ve “deniz kulak tıkacı nasıl kullanılır?” sorularını araştırmaktadır. Bireylerin eriştiği sonuçların da kulağa su kaçmaması için aparat kullanımı, su geçirmeyen kulak tıkacı, banyo kulak tıkacı, kulağa su kaçmaması için tıpa ve kulak tıkacı su geçirmez olduğu vurgulanmaktadır. Günlük banyo kullanımı dışında su sporlarıyla ilgili olanların sıklıkla kullandığı su geçirmez kulak tıkacı, performans artıran ürün kategorisine de girmektedir. Havuzda veya denizde yüzerken kimse kulağına su kaçmasını istemeyeceği ötürü su geçirmez kulak tıkacı tercih edilmektedir.  

Havuzda ve denizde yüzerken işe profesyonel yönüyle yaklaşan kullanıcılar burun tıkaçlarını da yanlarında bulundurmaktadır. “Burun tıkacı nasıl takılır?” için ise de “U” gibi görünecek şekilde takılması gerektiğinin altı çizilmektedir. Kayışlı bir burun tıkacı kullanımı söz konusu ise önce bone ve gözlük ardından da burun tıkacının takılması söylenmektedir. Suyun altında nefeslerin daha rahat tutulmasına imkan sağlayan bu ürünler hijyen açısından da önemli bir kriter oluşturmaktadır. Ayrıca su geçirmez kulak ve burun tıkaçlarının çocuklar ve yetişkinler için farklı üretildiği de eklenmektedir. 

Kulak Tıpası Fiyatları

Kullanıcılar kulak tıpası fiyatları konusunda fikir edinmek açısından internete “kulak tıkacı nerede satılır?”, “havuz kulak tıkacı tavsiye”, “en iyi kulak tıkacı hangisi?” yazdığı bildirilmektedir. Çıkan sonuçlar doğrultusunda kişilerin uygun kulak tıkacı fiyat ve kaliteli, en iyi kulak tıkacı sonuçlarına ulaştığı da gözlenmektedir. 3m kulak tıkacı gibi bilinen ve güvenilir markaların 3m 1100 kulak tıkacı gibi modelleri bu sonuçlar arasında yer almaktadır. Her bütçeye elverişli, kullanışlı, farklı model özellikleriyle, yüksek performans gösteren, uzun süre kullanım ve hijyen olanağı sunan kulak tıpaları eczanelerde ve e-ticaret sitelerinde kolaylıkla bulunmaktadır.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.