1000 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

0 3640
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat

Siperlik

Siperlik Fiyatları

Siperlik maske fiyatları marka ve ürün kalitesi gibi özelliklere göre değişmektedir. Kişisel korumayı sağlayan bu ürünler iş sağlığı ve güvenliği ekipmanları içerisinde yer almaktadır. Ancak son yıllarda dünyayı etkisi altına alan Cavid-19 salgın hastalığı süresince insanlar virüsten korunmak için de koruyucu maske kullanmışlardır. Fonksiyonlu kullanımından dolayı bu ürünler birçok alanda yüksek koruma sağladığı için tercih edilmektedir. Koruyucu maske fiyatları üzerinde en önemli faktör, gaz maskesi fiyatlarında olduğu gibi özellikleri ve malzeme kalitesidir. Ayarlanabilir, yumuşak baş aparatı ve koruyuculuk yüzdesi yüksek olan modeller fiyat olarak standart modellere göre daha fazladır. 

Siperlik fiyatları üretici firmaların belirlemiş olduğu fiyat  aralıklarında kullanıcılara sunulmaktadır. Her markanın üretmiş olduğu yüz siperliği farklı tasarımlara sahiptir. Gerek tasarımsal özellikleri gerekse üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi, fiyatlandırmada etkili olan unsurların başında gelmektedir. Çeşitli iş sahalarında olumsuz durumlardan korunmak için kullanılan farklı model seçeneklerinde yüz siperliği kullanılmaktadır. Her bütçeye uygun geniş ürün yelpazesinde satışa sunulan bu ürünleri sanal mağazalardan ve iş güvenliği malzemeleri satan firmalardan temin etmek mümkündür. 

Ergonomik tasarımı ve kolay kullanım imkânı olmasından dolayı yüzü korumak için yüz koruyucu siperlik takılmaktadır.  Sağlık sektöründe, risk faktörlü meslek gruplarında göz, ağız, burun ve solunum yollarını korumak için kullanılan bu ürünler sağlık açısından da son derece korunaklı tasarımlarda satışa sunulmaktadır. Uygun fiyat seçeneklerinde olan tek kullanımlık siperlik maske çeşitleri kısa süreli kullanımlar için idealdir. Ayrıca hijyen açısından da kullanıcılara kolaylık sağlayan bu ürünler oldukça fonksiyonlu güvenlik araçlarındandır. 

Siperlik Modelleri Nelerdir?

Yüz koruyucu maske olarak da bilinen siperlikler yüzü çeneye kadar korumakla görevli güvenlik ekipmanlarındandır. Birçok sektörde kullanılan ve yüzü çeşitli dışsal faktörlere karşı koruyan bu araçların farklı tasarımları mevcuttur. Siperlik modelleri, koruma derecesine ve kullanılacak işin tehlikesine göre çeşitlere ayrılmıştır. Bazı modeller sadece göz, ağız ve burnu korurken bazıları ise yüzü tamamen kaplayarak her yerini korumaktadır. Bu amaçlarla üretilmiş başlıca siperlik modelleri:

Gözlüklü Siperlik: Gözlere zararı olan kaynak ve elektromanyetik ışınların olumsuz etkilerini en aza indirmek için kullanılır. Aynı zamanda yüzü de koruyan bu ürünler oldukça kullanışlı yüz koruyucu modeller arasında yer almaktadır.

Barete Takılabilir Siperlik: Farklı pozisyon ayarlamaları yapılabilen siperlik modelidir. Metal sıçramalarında, taşlama işlemlerinde, kıvılcımlara karşı ve döküm işlemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Hem başı hem de yüzü korumak için üretilen güvenlik malzemelerinin başında gelmektedir. 

Çene Korumalı Siperlik: Yüzü bir bütün halinde korumayı amaçlayan siperlik çeşidi olarak bilinmektedir. Düşme ve çarpmalara karşı koruyucu donanımsal özellikleri sayesinde koruyucu maske kategorisinde yer almaktadır. 

Başa Takılabilir Siperlik: Bu maddeler plastik bir aparat yardımı ile başa takılabilir. Şeffaf ön yüze sahip bir modeldir. Tam koruma sağlayabilmesi için baştan destek alarak yüzde sabit etmektedir. Bu yüzden ayarlanabilir malzemelerden üretilmektedir. 

Ağız, Burun Koruyucu Siperlik: Yalnızca ağız ve burnu kapatan siperlik modellerindedir. Plastik malzemeden üretilmiş bu ürünler çeşitli alerjik reaksiyonların önüne geçilmesi için kullanılmaktadır. Ayrıca solunum yolu enfeksiyonlarına karşı önlem almak için tercih edilmektedir. 

Siperlik Özellikleri Nelerdir?

Siperlik maske yüzü korumak amacıyla üretilmiş ürünlerdir. Bu ürünlerin üretiminde plastik malzeme kullanılmaktadır. Şeffaf renkte farklı maçlarda birçok model seçeneği kullanıcılara sunulmuştur. Şeffaf siperlik ışığı iyi bir şekilde geçirmektedir. Bu da görme açısından son derece önemli bir özelliktir. Ayrıca yüz siperliği, buğu yapmaması için anti sis özelliğinde üretilmektedir. Alın kısmına gelen bölüm, iz yapmasın diye yumuşak malzeme kullanılarak tasarlanmaktadır. Bu modeller uzun süreli kullanımlarda, kullanıcılara rahatsızlık hissi vermez. Rahat takılıp çıkarılabilir. 

Yüz koruyucu maske ayarlanabilir özelliği ile de oldukça kullanışlıdır. Herkesin kafa yapısı, yüz ölçüleri aynı değildir. Bu amaçla üretilen, ayarlanabilir mekanizma sayesinde yüz koruyucu maske her türlü kafa yapısında kolaylıkla kullanılabilmektedir. Bütün bunlara ek olarak plastik yüz maskesi olarak da bilinen siperlikler katlanabilir özellikte tasarlanmaktadır. Bu modeller her yere taşınabilir olması ve az yer kaplaması bakımından tercih edilmektedir. Uzun süreli kullanım için ise yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiştir. 

Siperlik vizör olarak da adlandırılan koruyucu maskeler çeşitli teknik özelliklerde satışa sunulmaktadır. Konuşma, öksürme, hapşırma gibi durumlarda sıçrama koruması sağlayan hareketli vizör özelliği bulunmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler gözlük kullanan kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Siperlik modelleri, değiştirilebilir baş yastıkları sayesinde aynı ürününün daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Hem doğa dostu hem de sürdürülebilir enerji verimliliği için gerekmektedir.

Siperlik Nerede Kullanılır?

Yüz koruyucu siperlik corona virüs salgını dolayısıyla herkes tarafından bilinen bir güvenlik eşyası haline gelmiştir. Bu dönemde Sosyal ortamlarda sıklıkla tercih edilen polikarbon maske, kişileri virüsten korumak için kullanılmıştır. Ancak bu eşyalar önceki zamanlarda da kullanılan iş güvenliği araçları arasında yer almaktadır. Farklı iş sahalarında iş kazalarının önüne geçmek için kullanılan, yüzü darbelere karşı koruyan kullanışlı bir üründür. Özellikle sağlık çalışanlarının sıklıkla kullandığı yüz koruyucu maske modelleri, onları çeşitli hastalıklara karşı korumaktadır.  

Koruyucu maske, dışarıdan gelen zararlı maddelere karşı oldukça işlevsel olan bir üründür. Bu ürünler kimyasal ürünlerin kullanıldığı iş ortamlarında da tercih edilmektedir. Çünkü kimyasal maddenin kokusu çalışanları rahatsız edecek, sağlık açısından olumsuz etkileyecektir. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek için yüz koruyucu siperlik güvenli bir araçtır. Kişisel korumayı sağlayan bu ürünler aynı zamanda çeşitli üretim sahalarında kullanılmaktadır. Kaynak işlemlerinde, demir dövme esnasında, yanıcı ve yakıcı malzemelerde, taş sıçrama durumu olan işlemlerde güvenli kullanım için gerekmektedir.  

Siperlik Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Siperlik maske, vücudun en hassas bölgesi olan yüzde kullanılmaktadır. Bu yüzden maske seçiminde kullanıcılar dikkatli olmalıdır. Aksi takdirde ciltte ciddi sağlık problemleri oluşturacaktır. Bu kapsamda tercih edilecek yüz siperliği TSE ( Türk Standartları Enstitüsü) onayından geçmiş olması gerekmektedir. Bu onaydan başarıyla geçmiş ürünler sağlık açısından zararlı olmayan, kullanıma uygun ürünlerdir. Aynı şekilde ürünler üzerinde CE işareti olması güvenlik derecesini arttırmaktadır. Bu işaret maskenin Avrupa Birliği ülkeleri arasında serbest dolaşabilme imkânı olan, sağlık, güvenlik ve çevre koruma standartlarına uygun olduğunu gösteren bir işarettir.  

Yüzün büyük bir bölümünü kaplayan koruyucu maske, yüksek koruma için ağız, burun ve göz bölümlerinin hepsini içine alacak boyutlarda alınmalıdır. Gün boyu kullanılacak meslek dallarındaki kişiler rahat kullanımı olan, kolay değiştirilebilir olanları tercih etmektedirler. Plastik yüz maskesi, kaliteli malzemeden üretilmiş ve yüksek koruyuculuğa sahip olması gerekmektedir. Aynı zamanda ayarlanabilir modellerin seçilmesi fonksiyonlu kullanım için gerekmektedir. Gözlüklü siperlik seçiminde ise göz sağlığına zararı olmayan, görüntü kalitesi yüksek olan ve buhar oluşturmayan çeşitler faydalı olacaktır.

Siperlik modelleri, temizlik bakımından da kolay olmalıdır. Yüz koruyucu maske günlük kullanımlarda düzenli temizlenmesi gereken ürünlerdendir. Bu ürünler kullanım sonrası su ve çeşitli kimyasal maddelerin temizlenerek gerekli hijyen sağlanması gerekmektedir. Tercih edilecek yüz koruyucu temizlik sonrasında formunun bozulmaması, görüntü kalitesinin kaybolmaması önemlidir. Bu yüzden dayanıklı malzemelerden, uzun ömürlü kullanım imkanı sunan çeşitler tercihlerde ön planda yer almaktadır. 

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.