1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER  AYNI GÜN KARGODA!

EN 421

ELDİVEN STANDARTLARI

EN388:2003 & EN388:2016 Mekanik Risklere Karşı Koruma
EN 421

EN 421:2010, iyonlaştırıcı radyasyona karşı koruma saglayan eldivenlerin performansını belirleyen bir Avrupa standardıdır. Bu standart, iyonlaştırıcı radyasyona maruz kalan işçilerin ellerini korumak için gerekli olan minimum gereksinimleri belirler.

iyonlaştırıcı radyasyona karşı koruyucu eldivenlerin performansını belirlemek için bir dizi test prosedürü ve gereksinim belirtilir. Bu testler, eldivenlerin radyasyona karşı ne kadar dirençli oldugunu ve ne kadar koruma sagladıgını degerlendirir.

EN 421:2010 standardında, iyonlaştırıcı radyasyona karşı koruyucu eldivenlerin performansını belirlemek için bir dizi test prosedürü ve gereksinim belirtilir. Bu testler, eldivenlerin radyasyona karşı ne kadar dirençli oldugunu ve ne kadar koruma sagladıgını degerlendirir.

Bu standardın temel özellikleri şunlardır:

Radyasyona Karşı Direnç:Eldivenin radyasyona karşı ne kadar dirençli oldugunu belirler. Bu testler, eldivenlerin radyasyon kaynagına maruz kaldıklarında ne kadar koruma sagladıgını degerlendirir.

Geçirgenlik:Eldivenin radyasyonun eldivenin içine nüfuz edip etmedigini belirler. Bu testler, eldivenin iç yüzeyinde veya dış yüzeyinde radyasyonun varlıgını degerlendirir.

EN 421:2010 standardı, iyonlaştırıcı radyasyona maruz kalan işlerde çalışan kişilerin ellerini korumak için uygun eldivenlerin seçilmesine yardımcı olur. Bu tür işlerde çalışanlar için uygun eldivenlerin kullanılması, radyasyona maruz kalmadan kaynaklanan riskleri azaltır ve işçilerin saglıgını ve güvenligini korur.

EN 421 Image 01 EN 421 Image 02
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.