1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ 14 HAZİRAN TARİHİNDEN SONRA VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER BAYRAM TATİLİ SEBEBİYLE 24 HAZİRAN TARİHİNDE KARGOYA VERİLECEKTİR. İYİ BAYRAMLAR DİLERİZ...

EN 659

ELDİVEN STANDARTLARI

EN659:2003 – Yangına ve Isıya Karşı Koruma. (Itfaiyeciler için)
EN 659

EN 659:2003, itfaiyeciler için yangına ve ısıya karşı koruma saglayan eldivenlerin performansını belirleyen bir Avrupa standardıdır. Bu standart, itfaiyecilerin yangınla mücadele sırasında ellerini korumak için gerekli olan minimum gereksinimleri belirler. itfaiyecilere yönelik bu genel standart, eldivenlerin yüksek sıcaklıklarda yangınla mücadele, arama ve kurtarma çalışmalarında kullanım için sertikalı olmasını içerir.

Bu standard, yangına dayanıklı malzemelerin kullanılmasını, eldivenin dikişlerinin ve bilek kısmının saglamlıgını, ısı ve alevlere karşı dayanıklılıgı ve termal koruma saglayan özellikleri gibi bir dizi özellik ve test prosedürünü kapsar. Ayrıca, eldivenlerin tutuş ve kavrama yetenekleri de degerlendirilir.Testlerden bazıları EN407'nin bir uzantısı olarak yapılır, ancak onay için daha yüksek gereksinimler vardır. Sonuçlar, seviye 4'ün en yüksek oldugu seviye 2, 3 ve 4'e göre görüntülenir.

  • Alev geciktirici özellikler - eldivenlerin 3 ve 15 saniye boyunca açık gaz alevine maruz bırakılmasıyla ölçülür. Sınıfandırma, alev söndükten sonra eldivenlerin yanmaya ve/veya parlamaya devam ettigi süreye, eldiven malzemesinin erimesine ve damlamasına ve dikişlerin açılıp açılmamasına dayanmaktadır.
  • Temas ısısı - Isı yalıtımı, eldiven dış tarafa sıcak bir probla temas edecek şekilde yerleştirildiginde içindeki sıcaklıgın ne kadar hızlı arttıgıyla ölçülür.
  • Konvektif ısısı - Isı yalıtımı, dışarıda açık bir gaz alevine maruz kaldıgında eldivenin içindeki sıcaklıgın ne kadar hızlı arttıgıyla ölçülür.
  • Radyant ısı - Isı yalıtımı, eldiven dışarıdan belirli bir akı yogunluguna sahip radyant ısıya maruz kaldıgında eldivenin içindeki sıcaklıgın ne kadar hızlı arttıgıyla ölçülür.
  • Küçük erimiş metal sıçramaları - Isı yalıtımı, eldivenin dışına erimiş metal damlaları düştügünde eldivenin içindeki sıcaklıgın ne kadar hızlı arttıgıyla ölçülür.

EN 659:2003 standardı, itfaiyecilerin yangınla mücadele sırasında ellerini güvenli bir şekilde koruyabilmeleri için kritik öneme sahiptir. Bu standart, itfaiye teşkilatlarına ve eldiven üreticilerine, itfaiyecilerin iş güvenligi ve koruyucu ekipman ihtiyaçlarını karşılamak için rehberlik saglar.

EN 659 Image 01 EN 659 Image 02
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.