1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGODA!

Tek Kullanımlık Maske

3 Ürün

Draeger X-Plore 1720 V Ffp2 D Ventilli  Aktif Karbonlu Toz Maskesi
Draeger X-Plore 1720 V Ffp2 D Ventilli  Aktif Karbonlu Toz Maskesi
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo
Draeger X-Plore 1720 Ffp2 C
Draeger X-Plore 1720 Ffp2 C
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

DRG 3951193

Draeger X-Plore 1720 Ffp2 C
37,00
Gelince haber ver
Era Katlanır Seri Maske FFP2 V NR (VENTİLLİ)
Era Katlanır Seri Maske FFP2 V NR (VENTİLLİ)
Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

ERA 1210

Era Katlanır Seri Maske FFP2 V NR (VENTİLLİ)
TÜKENDİ
Gelince haber ver

Tek Kullanımlık Maskeler

Tek Kullanımlık Maske Çeşitleri

Maskeler; hava kirliliğinde, salgın hastalıklarda, ameliyatlarda, bakterilerin ve tozların yoğun olduğu alanlarda kısacası hijyen gerektiren herhangi bir ortamda hem kişiyi hem de çevresini korumaktadır. Güvenilir, sağlığa faydalı ve koruyucu olan tek kullanımlık maske, herhangi bir alanda kullanıldığı takdirde çöpe atılmalı ve yenisi ile değiştirilmelidir. Maske yüzeyinde tutunan bakterilerin solunum yolu ile içeri girmemesi için dikkat edilmesi gereken belirli detaylar bulunmaktadır. Alınacak tedbirler hayat kurtarıcı olmaktadır; bu nedenle hassas davranış gerektirir. 

 

Tek kullanımlık maske aynı zamanda solunum koruyucu maske demektir. Solunum yolu ile vücuda girebilecek bakterileri engeller ve hastalıklardan korur. Özellikle sağlık çalışanların rutin olarak kullandığı maskeler, normal şartlarda hava kirliliği yoğun olan alanlarda da halk tarafından takılmaktadır. Covid-19 virüsünün insan hayatına girmesiyle maskelerin kullanım oranlarının artış göstermesi ile pek çok marka maske üretimine başlamıştır. Tek kullanımlık maske önerileri markadan markaya çeşitlenmektedir. 

 

Hem koruyucu hem de konfor noktasında rahat hissettiren maskeler, kulakların arkalarını acıtmamalıdır. Böyle bir sorun ile karşılaşan bireyler bilmelidir ki maskeler yüze uyum sağlamamaktadır. Bu nedenle değiştirmeli ve farklı markadan maske alışverişi yapmalıdır. Genel olarak 3 katmanlı maske kullanılmalıdır. Cerrahi maske yerine daha kaliteli ve uzun kullanıma sahip olan modeller tercih edilecek ise 3m maske seçenekleri incelenmelidir. İş hayatında sıklıkla kullanılan maskeler aynı zamanda iş güvenliği maddelerinde de bulunmaktadır.

 

Özellikle tozlu ortamlarda çalışan bireylerin maske kullanımı zorunludur. Bu nedenle tercih edilecek en iyi seçim  ffp3 maske olmaktadır. Maksimum koruma sağlayan maskeler, hava kirliliği için oldukça etkilidir. n95 ffp3 maske, kalın ve sıkı pamuklu yapısı ile yüz hatlarına tam olarak yerleşir. Filtreli olan bu maskeler, solunan havayı en ince ayrıntısına kadar temizler ve hava yolu ile bakteri bulaşmasını engeller. Gündelik hayatta enfeksiyona karşı yüksek koruma sağlaması için tercih edilir. 

 

Gündelik hayatta ya da iş hayatında solunum maskesi kullanan bireylerin, kullanım alanlarına uygun seçim yapmaları gerekmektedir. Tozlu ortamlarda çalışan bireyler 3m toz maskesi, enfeksiyon olan alanlarda 3m n95 maske ve 3m ffp3 maske tercih edilmelidir. FFP3 bulaşıcılık riskini 20 kat azaltması ile ünlüdür. Bu nedenle salgın hastalıklarda ilk kullanılan maskelerdir. Ventilli maske ise her alanda kullanılan, yüksek koruyuculuğun yanında rahat nefes alma özelliğine sahip olmasıyla tercih edilen maske türüdür. 

Tekli Maske

Tarihin tozlu sayfaları karıştırıldığında, belirli aralıklarla salgın hastalıkların yaşanmış olduğu görülmektedir. Tüm dünyanın etkilendiği, böylesine güçlü ve uzun süren salgın hastalık ise Covid-19 olmuştur. Pandemi sürecindeyken her evde, arabada, çantada, mont cebinde kısacası akla gelebilecek her yerde tekli maske bulunmaktaydı. Tek kullanımlık yüz maskesi bir ihtiyaç haline gelmiştir. Günümüzde de etkisi azalsa da hala varlığını sürdüren Covid-19 virüsünden dolayı steril tekli maske ürünleri, kalabalık alanlarda halen kullanılması gerekmektedir.

 

En kaliteli tek kullanımlık maske üreten firmaların sayısı çoktur. Genel olarak en az 3 katmanlı kullanılması gerekmektedir. 3 katmanlı olan, yumuşak yüzeye sahip, kulakları acıtmayan tek kullanımlık roll maske, en sık tercih edilen maskeler arasında yerini almaktadır. Maskeler kutuda ya da pakette satılmaktadır. Tek adet satışa sunulduğu gibi 5’li, 10’lu, 20’li, 50’li ve tek kullanımlık maske 100’lü, seçenekleri de bulunmaktadır. Bireylerin ihtiyacına göre çeşitleniş olması, pratik kullanımı da artırmaktadır. Siyah tek kullanımlık cerrahi maske, bireyler tarafından en sevilen ve tercih edilen ürün olmuştur.

Tek Kullanımlık Cerrahi Maske

Halk arasında yaygın kullanıma sahip olan cerrahi maskeler; ucuz, kaliteli ve pratik kullanıma sahiptir. Yüksek koruyuculuğunun olması sayesinde hem sağlık çalışanları hem de halk tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. En iyi tek kullanımlık cerrahi maske ürünleri, kullanışlı ve avantajlı yapıda olmaktadır. 3 katlı ve ultrasonik kullanışlı maske modelleri hızlı üretim ve tüketim ürünüdür. Cerrahi maskeler kullan at olarak üretilmiştir. Bu nedenle özellikle riskli ve kalabalık alanlara girildikten 2 saat sonra maske tazelenmelidir. 

Tek Kullanımlı Renkli Maske

Maskeler üretimde genel olarak beyaz, mavi ve yeşil ağırlıklı olmaktadır. Pandemi süreci ile gelen değişim ve  insanların sürekli olarak aynı rengi görmekten sıkılmaları, bu alanda yeni bir pazar doğurmuştur. Renkli tek kullanımlık maske, pek çok farklı renk çeşidine sahip olmaktadır. En çok tercih edilen siyah tek kullanımlık maske, pembe tek kullanımlık maske ve gri maske tek kullanımlık ürünleridir. Bunun dışında pek fazla tercih edilmese de paket içinde yerini alan  lacivert maske tek kullanımlık ürünleri de bulunmaktadır. 

Tek Kullanımlık Görselli Maske

Maske sektörünün uzun zaman hayatta kalması ve hatta dünyada gıda ve temel ihtiyaçlardan sonra en çok alışveriş yapılan alan olmasından ziyade maskelerde zengin tasarımlara ve çeşitliliğe gidilmiştir. Farklı malzemelerden üretilmeye başlanmış, boyutları çıkmış ve aynı zamanda baskılı tek kullanımlık maske insan hayatına girmiştir. Tek kullanımlık baskılı maske, çocuklar, yetişkinler, sağlık kuruluşları ve markalar için pek çok alanda tercih edilebilir olmuştur. 

 

Çocuklara motivasyon ve enerji sağlaması adına tek kullanımlık çocuk maskesi ürünleri çıkmıştır. Erkek ve kız çocuk tek kullanımlık maske ürünleri ayrı ayrı üretilmiş ve tasarıma kavuşturulmuştur. Erkekler için daha çok spiderman, arabalar, uçaklar ve  kral şakir tek kullanımlık maske üretilirken kız çocukları için prenses, barbie ve pembe maskeler üretilmiştir. Yetişkinler için uçsuz bucaksız bir tasarım çeşitliliği doğmuş ve en sevilen maske de leoparlı maske tek kullanımlık olmuştur. 

 

Tek kullanımlık maskeleri firmalar aynı zamanda reklam alanı olarak değerlendirmeye başlamıştır. Bu nedenle markalar logo baskılı tek kullanımlık maske üretimine geçmiştir. Logolu tek kullanımlık maske üretimi ile renk ve tasarım yükseltilirken aynı zamanda logo da işlenerek markanın yüzü en ön safhada görülmüştür. Bu nedenle pek çok marka logolu tek kullanımlık maskeler imal etmişlerdir. Bu maskeler çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılmaz. Bu nedenle logolu ürünlerin paket içerisindeki sayılar genel olarak yüksektir. 

Tek Kullanımlık Maske Fiyatları

Tekli maske fiyatları, markadan modele, renkten desene, kaliteden üretim malzemesine kadar her alanda çeşitlenmektedir. Tek katlı maskeler asla tercih edilmemesi gereken ürünlerdir ve bunlar piyasada her alanda bulunur. Bu maskeler kalitesi düşük en ucuz maskelerdir. Maske tercihi için en az 3 katmanlı maske tercih edilmelidir. Koruyuculuğu ve kalitesi yükseldikçe maskenin fiyatı da aynı oranla artış sağlamaktadır. Sıkı pamuklardan imal edilen maskeler, sayı çeşidine göre ortalama fiyat bantlarına sahiptir. 

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.