1500 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ

16.00'A KADAR VERECEĞİNİZ SİPARİŞLER  AYNI GÜN KARGODA!

El Feneri

2 Ürün

El Feneri
El Feneri
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

WAT 037

El Feneri
571,00
Gelince haber ver
Watton El Feneri (20 watt)
Watton El Feneri (20 watt)
Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi * Ürün Tükendi
Yeni
Web'e Özel Fiyat
Ücretsiz Kargo

WAT 403

Watton El Feneri (20 watt)
TÜKENDİ
Gelince haber ver

El Feneri

El Feneri Fiyatları

El feneri; arabada, evde, kampta ve benzer birçok yerde acil durumlar için herkeste muhakkak bulunması gereken yardımcı üründür. Ergonomik tasarımı sayesinde birçok alanda kullanıcıya pratiklik sağlamaktadır. Elektrik kesintisi, karanlık ortamlar gibi durumlarda hayat kurtarıcı kolaylık sağlamaktadır. Uzun yıllar kullanıcısına kullanım kolaylığı sağlayabilen fener lamba modellerinin çalışması için ihtiyacı olan tek şey güç kaynağıdır. El feneri fiyatları ürünün sağladığı teknik özelliklerin farklı olmasına göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde elektrik kesintilerinde sürekli biten mumların yerini el lambası almaktadır.

 

Teknolojik gelişme ve değişmeler sayesinde el feneri modelleri de gelişip değişmektedir. Kullanıcısına daha fazla performans sağlaması açısından geliştirilen el feneri modelleri birçok meslek grubunda da önemli iş aleti olarak kullanılmaktadır. Fener fiyatları; ürünün markası, sağladığı teknik özellik, kalitesi, boyutu, dış dizaynı ve ışık gücü gibi kriterlere göre geniş fiyat yelpazesine sahip olmaktadır. Her bütçeden kullanıcının aradığı teknik özelliklere uygun el feneri bulma olanağı oldukça yüksek olmaktadır. Kullanıcı geniş fiyat yelpazesinde kendi bütçesine uygun ürünü seçip satın alabilmektedir. Çok küçük olmalarına rağmen kullanıcısına güçlü bir ışık kaynağı sunabilmesi, aynı zamanda powerbank olarak Da kullanılabilmesi ve sağlamlıkları ile led lenser el feneri modelleri kullanıcılar tarafından rağbet gören modeller arasında bulunmaktadır. Kullanıcının aradığı teknik özelliklere göre led lenser el feneri modellerinde farklı fiyat aralıkları görülebilmektedir. Çok fonksiyonlu ve kaliteli el feneri almak isteyen kullanıcın bütçe aralığını yüksek tutması gerekmektedir.

El Feneri Modelleri Nelerdir?

Kullanıcısına birçok ortamda kolaylık sağlayan fenerler, farklı özelliklere sahip modelleri ile her alanda hayat kurtarıcı olmaktadır. El feneri modelleri ampul türü, ışık özellikleri, aydınlatma modları, pil seçenekleri ve açma kapama düğme özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu özellikler şu şekilde detaylandırılmaktadır:

 

Ampul türü: Enerji verimliliği, pil ömrü, parlaklık ve dayanıklılık açısından LED el feneri modelleri en çok tercih edilen ampul türü olarak bilinmektedir. Bazı el feneri modellerinde eski usul akor ampul kullanılsa da bu modeller piyasada oldukça sınırlı olmaktadır. LED fener  lambalar akor lambalara göre oldukça parlaktır. Güç açısından verim sağlayan LED fener modelleri akor lambalara göre daha az ısı yaymaktadır. Akor lamba modellerinde ışıktan çok ısı ortaya çıkmaktadır. Akor lambalar LED fener lambalara göre göze hoş gelen turuncumsu bir ışık yaymaktadır. Ultraviyole el feneri modellerinde ise hijyen, güvenlik gibi amaçlar için UV lambalar kullanılmaktadır.

 

Işık Özellikleri: El fenerinin ne kadar parlak olduğunu belirten bir değer olarak bilinen lümen değeri yükseldikçe fenerin sağladığı ışık gücü artmaktadır. Küçük el feneri modellerinde lümen değeri az iken, güçlü el feneri olarak bilinen projektör el feneri gibi modelerde lümen değeri oldukça yüksektir. 

 

Aydınlatma Modları: El feneri modelleri farklı aydınlatma modları ile üretilerek kullanıcısına ortamına göre kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Flood, spot ve ayarlanabilir ışık olmak üzere üç mod sunulmaktadır. Profesyonel el feneri gibi çok yönlü el fenerlerinde bulunan ayarlanabilir mod özelliği ile kullanıcının ışık türünü manuel olarak ayarlayabilmesine olanak sağlamaktadır.

 

Pil seçenekleri: El feneri modelleri çıkarılabilen ve çıkarılamayan yani pilli ve şarjlı el feneri olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Çıkarılabilir pilli modellerde tek kullanımlık pil yardımıyla güç kaynağı sağlanmaktadır. Şarjlı el feneri modellerinde ise güç kaynağından USB bağlantısı yoluyla pilin şarj edilmesi sağlanmaktadır. Şarjlı fener kullanım maliyeti açısından pilli modellere göre daha uygun olmakla birlikte fiyat olarak biraz yüksek olabilmektedir. El feneri pili kullanıcı için oldukça önemli bir teknik özellik olmaktadır. Pilin uzun ömürlü performans sağlamasını isteyen kullanıcılar genelde şarjlı el feneri modelini tercih etmektedir. Ergonomik tasarımı olan mini fener modellerinde genellikle tek kullanımlık piller kullanılmaktadır. Mini el feneri modelleri kullanıcısına taşıma kolaylığı sağlaması bakımından çok rağbet gören ürünler arasında olmaktadır.

 

Açma kapama düğmeleri: Çoğu el fenerlerinde açma kapama düğmeleri olarak tek el ile kullanım sağlanabilen basma kapama düğmesi ya da sürgülü anahtar tercih edilmektedir. Bazı modellerde ışığın açılması önde veya arkada dönen çerçeve ile sağlanmaktadır. Bu tarz modeller iki elle kullanılması gerektiği için kullanım açısından zorluk yaşatabilmektedir. Ekonomik el feneri modelleri açma / kapama olmak üzere tek tip çalışma moduna sahipken bazı modeller ise güç seviyesi ayarlama gibi daha fazla teknik özellik sunmaktadır.

 

Teknik özellikler açısından farklılık gösteren el feneri modelleri, ürünün kullanıcıya sunduğu aksesuar çeşitleri ile de çeşitlilik göstermektedir. Örneğin mıknatıslı el feneri modellerinde kullanıcı ürünün üzerindeki mıknatıs sayesinde ürünü metal bir yere sabitleyerek iki elini de kullanabilme olanağı bulmaktadır. Mıknatıslı el feneri modelleri kullanıcısına oldukça konforlu bir kullanım kolaylığı sunmaktadır. El feneri modellerinin su geçirmez özellikte olması da kullanıcının olumsuz hava şartları ya da su altında kullanım durumlarında kullanıcıya avantaj sağlamaktadır. Günümüzde LED ışıklı fener modelleri de görsel anlamda göze hitap etmesinden kaynaklı dekoratif ürün olarak birçok yerde kullanılmaktadır.

El Feneri Özellikleri Nelerdir?

Teknoloji ne kadar değişip gelişse de el feneri günümüzde halen herkes tarafından kullanılan ürünler arasında yerini korumaktadır. El feneri acil durumlar için oldukça büyük öneme sahip olmaktadır. Birçok meslek grubunda da iş malzemesi olarak kullanılmaktadır. Kişinin yanında sürekli bir ışık kaynağının var olmasını mümkün kılarak daha güvenli hareket etmesini sağlamaktadır. Farklı biçim ve boyutlarda üretilen modellerin en önemli özelliklerinden birisi de ergonomik olmalarıdır. Kullanıcının el tutuş pozisyonuna uygun üretilmektedir. Aydınlanma miktarını ve kalitesini belirleyen ışık gücü ürünün kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Kullanıcıyı uğraştırmayan, kolay ve pratik yapıda ürünler olmaktadır. Paslanmaz çelik malzemelerden yapılmış olmaları kullanıcıya evde ya da dışarıda kullanma imkanı sunmaktadır.

El Feneri Nerede Kullanılır?

El feneri eskiden günümüze kadar hayatın birçok alanında olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Sportif etkinliklerde, dağda, kampta, araçta, mağarada, avda , iş kollarında kısacası hayatın her noktasında kendine yer edinmiş olan el feneri kullanıcılar için oldukça işlevsel bir ürün olmaktadır. Günümüzde sadece acil ihtiyaç halinde kullanılan ürün olmaktan çıkan el feneri, hayatın birçok yerinde insanların yaşamına kolaylık sağlamaktadır. 

El Feneri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kullanıcı üründen iyi performans sağlamak istiyorsa el feneri alırken dikkat etmesi gereken belli hususlar vardır. Bunlardan en önemlileri aydınlatma gücü, pil türü, ağırlığı, kalitesi ve malzeme yapısı olarak bilinmektedir. Kullanıcı ürünü almadan önce ürünü hangi alanda kullanacağını belirlemesi gerekmedir. Ürünün kullanım yapacağı alan profesyonel bir ürün tercih edilmesini gerektiriyorsa kullanıcı el feneri modeli tercihini teknik özellikleri fazla ürünlerden yana yapması gerekmektedir. Kullanıcı el feneri alırken ürünün uzun ömürlü ve performanslı olmasını istiyorsa şarjlı el feneri modellerini tercih etmelidir. El feneri alımı yaparken ürünün darbelere karşı dirençli olması da dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olmaktadır. Çelik malzemeden üretilmiş ürünler tercih etmek ürünün sağlamlığı açısından oldukça önemli olmaktadır. Günlük kullanımlarda kullanım sağlayacak kullanıcılar alüminyum ya da plastik ürünleri tercih edebilmektedir. El feneri modelinin görüş sağlama menzil uzaklığı da alıcının ürünü alırken dikkat etmesi gereken son derece önemli bir özelliktir. Özellikle avcılar ve kampçılar için görüş mesafesi özelliği önemli bir husus olmaktadır.

Liste Banner
Yukarı Çık

Whatsapp
Destek

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.