450 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

 • is-elbisesi.png is-elbisesi.png
  İş Elbiseleri
 • teknik-elbiseler.png teknik-elbiseler.png
  Teknik İş Elbiseleri
 • ayak-koruma.png ayak-koruma.png
  Ayak Koruma
 • el-koruma.png el-koruma.png
  El Koruma
 • kisisel-koruyucular.png kisisel-koruyucular.png
  Kişisel Koruyucular
 • yuksekte-koruma.png yuksekte-koruma.png
  Yüksekte Koruma
 • cevre-guvenligi.png cevre-guvenligi.png
  Çevre Güvenliği
 • indirimli-urunler.png indirimli-urunler.png
  İndirimli Ürünler
 • Filtrele

  Markalar

  Beden

  Fiyat Aralığı

  270 997

   

  Yarım Yüz Gaz Maskesi Fiyatları?

  Yarım yüz gaz maskesi fiyatları, maskenin filtre yapısı ve kalitesine göre değişir. Güç destekli yarım yüz maskelerinin fiyatları diğer maskelere göre daha yüksektir. Maskelerin standart şartlarına uygunluğu da fiyatı etkiler. Gelişmiş standart koşullarına uyumlu olması maske fiyatını arttırır. 

  Satışı gerçekleştirilen maskelerin bazıları sadece maske olarak satılır. Filtrelerin ayrı alınması gerekir. Bu durum fiyatlarda değişim yaratır. Yedek filtre ve maske olarak bir arada alınması daha ekonomiktir. Yapılan internet araştırmaları ile uygun fiyatlı maskelere erişilir. 

  3m yarım yüz gaz maskesi, yüz maskeleri sektöründe öncü firmalardandır. Gelişmiş filtre sistemleri ve üretim standartlarına uygunluğu sayesinde en çok kullanılan maske markasıdır. Piyasada erişimi kolay olması yedek filtre erişimini de kolaylaştırır. Uzun yıllar boyunca rahatlıkla kullanılırlar. 3m yarım yüz maskelerinin fiyatları diğer markalara göre daha yüksek olabilir. Ancak farklı modelleri sayesinde ekonomik fiyatlı seçeneklerine erişmek mümkündür.

  Yarım Yüz Gaz Maskesi Nedir?

  Yarım yüz gaz maskesi, solunum koruyucu olarak adlandırılır. Ağzı ve burnu özel filtreli sistemi ile kapatarak ortama yayılan kimyasalın solunmasını önler. Çeşitli standart şartları kapsamında üretilirler. EN 136, EN 140 ve EN 149 standart koşulları yarım yüz gaz maskelerinde sıklıkla karşılaşılan standartlardır. İlaçlama işlemleri sırasında, kimyasal laboratuvar deneylerinde veya tozlu ortamlarda gerçekleştirilen çalışmalarda kullanılırlar. Özel turbo üniteleri sayesinde havayı filtreleyerek temiz havanın solunmasını sağlar. 

  İş sağlığı ve güvenliği kapsamında kullanılan gaz maskeleri önemli aparatlardır. Birçok sağlık problemi oluşumunun önüne geçmede etkilidirler. 

  Yarım Yüz Gaz Maskesi Ne İşe Yarar?

  Ağzı, burnu ve çeneyi saran yarım yüz gaz maskeleri, zararlı kimyasal işlemler yapılırken kullanılır. Havaya yayılan kimyasalların solunması ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Yarım yüz gaz maskesi, bu sağlık risklerinin oluşumunu önler. Kendilerine ait filtreli yapıları kullanılacakları kimyasal işlem prosedürüne göre değişir. Yarım yüz gaz maskeleri, filtreledikleri gaz, duman veya toz türüne göre seçilir. 

  Ağız, çene ve buruna doğru şekilde yerleştirilen gaz maskeleri, ortamda bulunan sağlıksız havanın solunmasının tamamı ile önüne geçer. Maske ucunda veya yanlarında bulunan filtreler ortamdaki kirli havayı filtreleyerek maskenin içerisine verir. Böylece kişiler temiz havayı solur. 

  Yarım Yüz Gaz Maskesi Çeşitleri Nelerdir?

  Yarım yüz gaz maskeleri kullanım alanlarına göre çeşitlenir. Maske üzerinde bulunan filtre yapısı hangi kimyasallara karşı etkili olduğunu değiştirir. Filtreleme işlemi yapılabilmesi için ortamda bulunan partiküller ile filtrenin partikül yapısının uyumlu olması gerekir. Aksi takdirde maske istenilen etkiyi gösteremez ve kişiler zararlı gaz, duman veya tozu solumaya devam eder. Yarım yüz gaz maske çeşitleri farklı kategorilere ayrılır.

  • İlaçlama maskesi: İlaçlama maskesi böcek ilaçlama sırasında, toplu taşıma, ameliyathane vb. dezenfeksiyon yapılacak ortamlarda kullanılır. Yüzeye püskürtülen ilaçların solunmasının önüne geçilir. İş sağlığı güvenliğinin temel öğelerindendir. 
  • Kimyasal gaz maskesi: İlaçlama maskesine benzer özelliktedir. Kimyasal işlemler yapılan veya hali hazırda kimyasal bir olayın gerçekleştiği ortamlardan zarar görmemek için kullanılır. Sprey boyama gibi işlemler için de kullanılır. Özel filtreleri sayesinde ortamda bulunan kimyasalın solunmasını önler. Mikroorganizmalar, tekstil elyafları, baharatlar, tuz, mermer, titanyum oksit, sabuntaşı, kaya yünü, tahta ve deterjan gibi maddelerin solunmaması için tercih edilir. Gelişmiş filtreleri birçok partikülün geçişini önler. 
  • Boya maskesi: Kimyasal gaz maskelerine benzerler. Filtre yapıları kimyasal gaz maskeleri kadar gelişmiş olmayabilir. Boya, vernik ve bunlarla kaplı tozların solunmaması için kullanılır. 

  Yarım Yüz Gaz Maskesi Kullanım Süresi Ne Kadar?

  Yarım yüz gaz maskelerinin belirli kullanım süreleri bulunur. Maskenin kendi sınıfına ait farklı bir filtre sistemi ile maske kullanım süresi tekrar uzatılır. 40 mm filtreler ile kullanılırlar. Filtre değiştirme işlemi oldukça basittir. Çift nefes çıkışına sahip maskeler, EN 148-1 gibi ventili bulunan maske normudur. 

  Maskelerin kullanım süresini üzerinde yer alan filtreler belirler. Filtrelerin yaptıkları filtrasyon işlemi filtre gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Belirli bir süre ardından filtreler verimli bir şekilde çalışamaz ve maske içerisine temiz hava geçişi olmaz. Bu durum maske kullanıcılarının nefes alışverişlerinin sekteye uğramasına neden olur. Maskenin kullanım süresi ve kullanıldığı yere bağlı olarak kullanım süresi değişir. Yoğun gazlı veya tozlu bir ortamda kullanılması halinde filtreler daha hızlı tıkanır. Kişiler maskeyi kullanırken rahat solunum yapamadıkları noktada maske filtrelerini değiştirmelidir. Maske filtreleri ayrı olarak satılır. Filtre alırken maske ve kullanılacak ortamdaki kimyasallarla uyumlu olup olmadığına dikkat edilmelidir. 

  Maskenin elastik bant kısımlarında bir sorun olmadığı takdirde aynı maske kullanılmaya devam edilebilir. Maskenin lastik kısmının gevşemesi ve yüzden çıkması, işlem sırasında sorunlara yol açabilir. Bundan dolayı maskenin yüze oturmasına özen gösterilmelidir. 

  Yarım Yüz Gaz Maskesinin Özellikleri Nelerdir?

  Piyasada farklı modellerde yarım yüz gaz maskeleri bulunur. Her bir maskenin ön plana çıkan özelliği farklıdır. Alınan maskenin istenilen işlemlerde kullanılabilmesi için özelliklerinin bilinmesi önemlidir.

  • Filtre sayısı: Yarım yüz gaz maskelerinin filtre sayısı değişir. Bazı maskeler maskenin ön kısmında bulunan tek filtreden oluşur. Uzun süreli kullanımlar için genellikle ikiz filtreli maskeler önerilir. Birbirine benzeyen iki tane aynı filtrenin bulunması maskenin filtreleme hızını arttırır. Bu sayede maske içerisine temiz hava geçişi daha fazla olur. Gelişmiş yarım yüz gaz maskelerinde üç adet filtre de bulunabilir. 
  • Maske bedeni: Yarım yüz gaz maskelerinin S- M- L şeklinde bedenleri bulunur. Kişilerin yüzlerine uygun bedende maske kullanması önemlidir. Maske bedeninin büyük gelmesi kullanımı zorlaştırırken kenarlarda kalacak boşluklar zararlı havanın solunmasına neden olur. Bu durum maske kullanımından istenilen verimin alınamaması ile sonuçlanır. Maske markalarının yüz ölçülerine göre beden tablosu incelenmelidir. 
  • Elastik bant: Maskenin yüz ile temas eden kısımlarında elastik bant kullanılır. Bant maskenin yüzü acıtmasını önler ve yüze tam oturmasını sağlar. Bu sayede işlem sırasında maskenin açılma veya kayma riski ortadan kaldırılır. 
  • Nem kapasitesi: Maskelerin cilde hava aldırması uzun süreli kullanımlar için son derece önemlidir. Maske kullanılan bölgelerde oluşan nem ve ıslaklık hissi kişilerde rahatsızlık hissi yaratır. Maskenin nem önleyici özelliğe sahip olması kullanım kolaylığı sağlar. 
  • Yüzü sarış biçimi: Maskeler yüzden itibaren başın arkasını saracak şekilde özel lastiklere sahiptir. Kayışlar genellikle silikondan yapılır. Yüzün yanak kısımlarından geçerek ensede toplanan kayışlar olduğu gibi tüm başı saran maskeler de bulunur. Kişilerin rahatlığı veya işlemin ciddiyetine göre yüzü sarış biçimine karar verilir. Bazı modellerde kayış kısmı özel kumaşlardan yapılır. Özellikle uzun saçlı kişilerde kumaş kayışlar daha rahat bir kullanım deneyimi yaşatır. 
  • Güç destekli partikül filtre: Katı ve sıvı aerosollere karşı koruma sağlaması ile kullanılırlar. Maskenin ağız kısmına doğru konumlanan filtreler, partikülleri sayesinde aeroselleri ayırır. TMP1, TMP2 ve TMP3 gibi sınıflandırmalara sahiptir. 
  • Kullanım kolaylığı: Tam yüz maskelerine kıyasla yarım yüz maskeleri daha rahat bir kullanıma sahiptir. Hafif olmaları yüzde baskı hissi oluşumunu hafifletir. Yüze tam uyumlu yapıları uzun süreli kullanım rahatlığı sunar. Kolay giyilip çıkarılabilirler. 

   

   

   

  Çözüm
  Ortaklarımız

  © 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

  Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
  Whatsapp Destek
  WhatsApp

  İletişime geçmek için tıklayınız

  Bağlan
  Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.