750 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

0 3675
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat

Bariyer

Bariyer Çeşitleri

Bariyer, Fransızca bir sözcük olup Türkçe anlamıyla tanımlandığında engel oluşturmak amacıyla kurulmuş olan düzenek demektir. Herhangi bir yol ya da geçitlerde karşıdan gelen araçların girmesinin önlenmesi için her türlü eşyanın kullanılması ile yapılan engel türüdür. Kısacası karayollarının kenarlarına inşa edilen korkuluklardır. Aynı zamanda bariyerler, çok yüksek yaya akışlarının olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Aynı şekilde mantar bariyerler yaya geçişinin olduğu havaalanları, stadyumlar gibi girişler için de tercih edilmekte ve güvenliği sağlamaktadır.

 

Kullanımı yaygın olan bariyerler için birçok çeşit söz konusudur. Özellikle bilindik ve sıklıkla tercih edilen bazı bariyer modelleri de vardır. Bunlar; plastik bariyer, şerit bariyer ve kollu bariyer türleridir. Ancak sadece bu tür bariyerlerle sınırlı değildir. Günümüzde kullanım oranı çok fazla olan bir diğer bariyer çeşitleri ise otomatik bariyer (diğer bir adıyla otomatik kollu bariyer), mantar bariyer vb.dir. Bu bariyer sistemlerinin her birinin asıl görevi, güvenliği sağlamak ve tehlikelerin önüne geçmektedir. Zira günlük yaşamda hemen hemen birçok karayolunda bu tür bariyer sistemleri ile karşılaşmak olasıdır.

Otopark Bariyeri

Otopark bariyeri, plaka tanıma sistemleri ile entegre edilmiş olan bariyer türüdür. Otoparklarda güvenliğin sağlanmasına olanak tanıyan bu sistem aynı zamanda giriş ve çıkış yapan araçların da kaydını tutmaktadır. İstenmeyen herhangi bir olay ortaya çıktığında akıllı plaka tanıma sistemi tarafından okunmuş olan plaka verilerini incelemek mümkün olmaktadır. Bu sistemlerin sunmuş olduğu bir diğer avantaj da hız olmaktadır. Yani bu sistem, bariyerlerin otomatik bir biçimde açılması, alışveriş merkezleri başta olmak üzere yüksek araç hacminin bulunduğu yerlerde giriş ve çıkış süreçlerini hızlandırmaktadır.

 

Otopark bariyer sistemleri; hız özelliği sayesinde araçların sıra olmadan ve bekleme yapmadan kontrollü olarak otoparka giriş yapmalarına olanak tanır. Ayrıca bariyerlerin en büyük özellikleri ise farklı uzunluk seçeneklerinin bulunmasıdır. Böylece ihtiyaç duyulan uygulamalar sayesinde özelleştirilebilirler. Bunlara ek olarak bir de en çok işlev gören bariyerlerden biri de kollu bariyer sistemleri olmaktadır. Kumandalı bariyer, yabancı araçların özel olan park yerlerine girmesini önlemek ve güvenliği sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Uzaktan kumanda yardımı sayesinde hızlı bir biçimde açık veya kapalı bir duruma getirilebilmektedir.

 

Aynı zamanda güvenlik önlemlerinin alınması için kullanılan dubalar da vardır. Duba, işletme önlerinde otopark yönlerinin gösterilmesi veya park yapılmaması gerektiğinin belirtilmesi için kullanılmaktadır. Mesela yol dubaları, cadde ve sokaklarda ayrıca karayollarında çeşitli amaçlarla sürücülerin ve yayaların emniyetini sağlamaktadır. Bunun gibi otopark dubası da otoparklarda araçların nerelere park edilmeyeceğini göstermek için kullanılır. Yine aynı şekilde otoparklar, mağazalar, bina girişleri gibi birçok alanda otopark demiri, araçların park ihlallerini engellemek için kullanılır. Bunlara ek olarak park demiri, park bariyeri ve kilitli duba da güvenlik için vazgeçilmez önlemlerdir.

Şerit Bariyer

Şerit bariyer; insan trafiğinin yoğun olduğu kalabalık yerlerde, insanları doğru olacak biçimde yönlendirme, sıraya geçirme, bilgilendirme yapma, güvenliği ve düzeni sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Bu bariyerler, müşteri ve ziyaretçi gibi kişi kitlesinin yönlendirilmesi için tercih edilmektedir. Aynı zamanda bankalar, eğitim kurumları, resmi kurumlar gibi özel kurumların girişlerinde ve çıkışlarında, alışveriş merkezlerinde de genel olarak kullanılmaktadır. Okul, hastane ve üniversite gibi kalabalık olan alanlarda yine şerit bariyerler kullanılır.

 

Şerit bariyerlerin sıklıkla tercih edilmesinin en büyük amacı ise birçok kaliteli özelliğe sahip olmasıdır. Şerit bariyer türü paslanmaz çelik malzemeleri ile üretilmektedir. Bu sayede zorlu olan hava koşullarına karşı dayanıklıdır ve oldukça da uzun ömürlüdür. Tabanının yapısı da kauçuk malzeme içermektedir. Böylece bulunulan zemini çizmeyen ve zarar vermeyen yapısı sayesinde her geçen gün artmaktadır. Kısacası insan yoğunluğunun olduğu yerler için düzeni sağlamak adına şerit bariyer kullanılması zorunlu ve güvenlidir.

Plastik Bariyer

Bariyer sistemleri sayesinde araçların kontrolsüz girişleri engellenmekte ve giriş-çıkışlar kontrol altına alınmaktadır. Bu noktada kullanılan birden çok bariyer türü vardır. Özellikle de araç bariyeri ile araç geçiş sistemleri düzenli hâle getirilmektedir. Yerleşim alanları ve halka açık olan birçok yerde uygun olan bariyer türleri tercih edilmektedir. Bu bariyer türlerinden biri de plastik güvenlik bariyerleri olmaktadır. Plastik bariyer; genel olarak otoparklar, yol ayrımları, yol çalışmaları, inşaat alanları gibi birçok yerde iş yeri ve iş yeri güvenliklerini sağlamak için kullanılan uyarıcılardır.

 

Yatar park bariyeri; kişisel ve kilitli olan park bariyerleri olarak da bilinir. Bu bariyer, açık ya da kapalı olan tüm otoparklarda, hastanelerde, bina girişlerinde park etme ihlallerinin önüne geçmek için kullanılan pratik bir üründür. Üstelik binalarda yaşayan kişiler arasında da meydana gelen park sorunları nedeniyle yatar bariyer türleri aranan ürünlerdir. Kullanışlı ve dayanıklı yapısı sayesinde herkes tarafından kullanılan güvenli ürünlerdir. Hâliyle en çok merak edilen ve araştırılan bariyer ürünleri arasında yatar park bariyerleri de yer almaktadır.

Bariyer Fiyatları

Bariyer kapı bir diğer adıyla otomatik kapı, genellikle yana kayar biçimde veya sürgülü olarak işlev gören bir üründür. Günümüzün en yaygın kullanıma sahip olan bariyer türlerinin başında gelir. Aynı zamanda bariyerlerin özelliklerinin yanı sıra otomatik bariyer fiyatları da sorulan sorular arasındadır. Gerek otomatik bariyer gerekse de kollu bariyer fiyatları, otopark bariyeri fiyatı, bariyer kolu fiyatları kısacası tüm bariyer fiyatları aynı yanıta denk gelmektedir. Yani hangi bariyer olursa olsun kalitesinden ödün vermeyen her türlü bariyer en ekonomik fiyat aralıklarına sahip olmaktadır. Şekil, özellik veya çeşide göre fiyat farkları oluşabilir ancak her bir bariyer türü uygun fiyatlıdır.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.