750 TL ve Üzeri Web Siparişlerinizde Ücretsiz Kargo!

Kategoriler

Filtrele

Markalar

Fiyat Aralığı

23 525
  • Çok Satanlar
  • %İndirimdekiler
  • En Yeniler
  • Artan Fiyat
  • Azalan Fiyat

İkaz Lambaları

Trafik İkaz Lambası Modelleri

Trafik lambası kategorisinde pek çok ürün ve model yer almaktadır. Bunun temel sebebi, hem trafik lambalarının farklı modelleri olması hem de bu ürünlerin farklı alanlarda kullanılabilir olmasıdır. Trafiğin akıcı bir şekilde aktığı yollarda; araçların, sürücülerin ve yayaların can ve mal güvenliğinin korunması ve sağlanması açısında belirli ekipmanlar bulunmaktadır. Bu ekipmanların kullanılması, gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ihtiyaç ile birlikte bir zorunluluk gereğidir. İkaz lambaları, farklı özelliklere ve tarzlara sahip modelleri ile yolda, trafiğe açık alanda ve geceleri; araçları ve sürücüleri tehlikeden ve durumdan haberdar etmek, bu konu hakkında uyarmak için kullanılan ürünlerdir. Genel olarak kırmızı ve turuncu (sarı) renklerde olan ikaz lambaları yanar, döner ve parlayıp söner. Bu işlemler aktif olarak ürün kapatılana kadar devam etmektedir. İkaz ışığı, uzak mesafelerden dahi fark edilebilir renklere ve harekete sahiptir. Bu nedenle gece ve gündüz her alandan rahatlıkla uyarısı yapılabilir.

 

Bu lambaların halk arasında bilinen bir diğer adı ise flaşörlü ledli lamba olmaktadır. Flaşörlü lambaların çeşitlendirmesi sadece renklerde değil, aynı zamanda boyutlarda, çalışma şekillerinde ve kullanım amaçlarındadır. Her alana ve her duruma uyum sağlayan, yüksek uyarı mesajı veren trafik ikaz lambaları, kazaların ve kayıpların önüne geçmek amacıyla üretilmiştir. Bundan dolayı gerekli görülen anlarda ve yollarda, belirli alanlara konulması gereken, basit ama etkili güvenlik ürünleridir. Trafik ışıkları da aynı zamanda ikaz lambalarının segmentine girmektedir. Tüm trafiği kontrol eden, araçların kaza yapmalarını önleyen ve karmaşayı dizginleyen trafik ışıkları, dünya çapındaki her alanda ortak kullanım diline sahiptir. Bu nedenle başka bir ülkeye gidildiğinde herhangi bir sıkıntı yaşamadan trafiğe çıkabilir. Trafiğin olduğu gibi aynı zamanda araçların da araç lambaları mevcuttur. Araba çalıştırıldığında ikaz edilecek tüm simgeler yanar ve birkaç saniye içinde söner.

 

Araçlarda uzun süre yanmaya devam eden simge var ise araç servise teslim edilmelidir. Uzun süre yanan ikaz lambasının muhakkak bir sebebi bulunmaktadır. Gelecekte istenmeyen olumsuz durumlar ile karşılaşmak yerinde, ikaz ışıkları yandığı anda müdahale edilmelidir. Araç ikaz lambalarının anlamları; kırmızı uyarı ışıkları güvenli bir yerde aracın durması, sarı uyarı ışıkları işlem yapılması gerektiği, mavi ya da yeşil uyarı ışıkları ile yola devam etmeden önce aracı iyi analiz edilmesi gerektiğini anlatmaktadır.

Uçak İkaz Işıkları

Uçak ikaz lambası; uçak ve helikopter gibi hava araçlarının aktif olduğu sıralarda güvenliklerini sağlamak için kullanılan sistemdir. Bu alana özellikle binalar, teller, direkler vb. yüksek alanlar işaretlenmektedir. Gece vakitlerinde olası bir kazanın yaşanmaması adına alınan önlemlerden bir tanesi olan ikaz ışıkları, aynı zamanda patlama riski bulunan çalışma sahalarında da kullanılmaktadır. Havaalanı ve çevresine yapılacak binalar 50 metreden daha yüksek yapılar olacak ise ikaz lambaları konularak hava araçlarına konum bildirmek amaçtır.

LED’li İkaz Lambası

Flaşörlü lambaların farklı çeşitleri bulunmaktadır; bunlardan bir diğeri ise led uyarı lambası olmaktadır. Uzaktan çok daha kolay bir şekilde bulunabilir olma, tehlikeli bir durum oluştuğunun mesajını verme ve yollara konularak konum bildirisi yapma gibi amaçları bulunmaktadır. Karanlıkta zor fark edilecek olan araçların muhakkak bu ürünlerden bulundurması gerekmektedir. Özellikle tır, kamyon ve traktör gibi koyu renklere sahip araçlar gece vakitlerinde trafik halindeyken oldukça tehlikeli ve riskli olmaktadır.

 

Araçlarda sıklıkla görülen, sadece ihtiyaç halinde olmamakla birlikte gençler arasında bir trend haline gelen ampul ikaz lambası, hareket halindeki aracın rahat bir şekilde fark edilmesini sağlar. Polis, ambulans ve itfaiye gibi acil durum teşkil edebilecek araçların, hem ses hem de görüntü olarak trafikte fark edilebilir etki yaratmaktadır. Hayati durum teşkil eden anlarda yanan ampul ikaz lambalarına tepkisiz kalınmamalıdır. Yol olabildiğince boşaltılmalı ve araçlara yol verilmelidir.

Flaşör İkaz Lambaları

Farklı renklerde ve çeşitlerde üretilen flaşörler, kullanılan alan boyunca dikkat çekmek amacındadır. Herhangi bir kaza anında, polis çevirmesinde, aracın yolda kalma vb. durumlarda kullanılan sarı uyarı lambası, karşıdan gelecek araçlara dikkatli bir şekilde geçmeleri gerektiği mesajını vermektedir. Bu lambalar genel olarak yanıp sönen ve dönen bir imaja sahip olmaktadır. Böylelikle gereken yerlerde ve durumlarda trafik akışı bozulmadan, diğer bireyleri riske atmadan sorun çözüme kavuşur.

İkaz Lambası Fiyatları

Trafik lambası fiyatları, modelden modele değişebilen fiyatlara sahiptir. Farklı kurumlarda farklı ölçeklere sahip ürünlerden olan ikaz lambaları, genel olarak bütçeyi sarsmayan skalaya sahiptir. Her aracın en az bir adet ikaz lambası olması gerekirken bu durum aynı zamanda çalışma alanları için de geçerli olmaktadır. Fabrika, sanayi, havaalanı, otogar, maden ocakları vb. yerlerde ikaz ışıkları bulunmalı ve olası bir tehlike anında anında müdahale edilmelidir.

 

Gerek boyut gerek güç anlamında çeşitlenen ikaz lambaları, kullanım alanlarına göre de çeşitlenmektedir. Ürünlerin modeli, boyutu, işlevi ve özellikleri fiyat politikasını etkileyen unsurlardır. Bu sebepten dolayı net bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün olmamaktadır. Tek adet alım her zaman daha pahalıdır. Bu tip ürünler, büyük firmalar ya da alanlar için tercih edildiğinde toptan satış noktasında daha uygun fiyatlı almak mümkün olmaktadır. Bundan dolayı firmalardan özel teklif istenebilir.

© 2020 Yıldırımlar Giyim A.Ş. Tüm hakları saklıdır.

Maximum, Bonus, Axess, World, Paraf, Mastercard, Visa, SSL
Whatsapp Destek
WhatsApp

İletişime geçmek için tıklayınız

Bağlan
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.